Akademia dla Aktywnych


    AKADEMIA DLA AKTYWNYCH

KAŻDY WTOREK O GODZINIE 16.00

ZAPRASZAMY!

 

Senioriada 2019 w Paleśnicy                                         25.11.2019

        W niedzielę 17 listopada członkowie Akademii dla Aktywnych   wzięli udział w Senioriadzie, która cyklicznie  od kilku lat  organizowana jest  w ramach projektu  ,,Akademia dla Aktywnych Seniorów”.  Jednym z punktów programu spotkania było rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę regionalną małopolski. Akademia dla Aktywnych z Filipowic zajęła pierwsze miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni, rywalizowało z nami osiem Akademii. Podczas spotkania  zostali wyłonienieni  również laureaci konkursu ,, Aktywny Senior 2019”, Filipowice reprezentowali Alicja Mytnik i Zofia Babraj. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze pełnej  rozmów, śmiechu i zabawy.

mgr Urszula Mróz 

 Akademia dla Aktywnych – To wspólny czas dla wspólnego jutra   11.11.2019

        Od września ruszyła kolejna edycja Akademii dla Aktywnych. Spotkania odbywają się, tak jak to miało miejsce w poprzednich edycjach,  we wtorki o godzinie 16.00. Cotygodniowe spotkania są atrakcyjne i różnorodne, wypełnione zapałem do pracy, świeżymi pomysłami oraz miłą i ciepłą atmosferą. Podczas  zajęć promuje się   kulturę i tradycję poprzez kultywowanie  imienin,  wykonywanie wiązanek na groby oraz  dekoracji  na okres bożonarodzeniowy. 

 Akademia ściśle współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Szkołą Podstawową . Podstawowym celem  współpracy jest ożywienie i wykorzystanie potencjału , wiedzy,  umiejętności i doświadczenia seniorów na rzecz wspólnego rozwoju seniorów i dzieci.

mgr Urszula Mróz 

Imieninowa tradycja w AdA                       16.05.2018

  We wtorkowe popołudnie (08.05.2018), jak co tydzień, spotkali się uczestnicy Akademii dla Aktywnych, aby   wspólnie odśpiewać „Sto lat” za zdrowie solenizantów ; Zofii, Bogumiły, Zygmunta. Nie obyło się bez serdecznych życzeń , uścisków oraz drobnych upominków.

 Na stole pojawiły się potrawy grillowane przez Pana Sołtysa, a także wyśmienite wypieki  Pań obchodzących swoje święto .  Spotkaniu towarzyszyły gwarne rozmowy , dowcipy , a także śpiew, który rozbawił dodatkowo zebranych , były to piosenki z dawnych lat najstarszych członków  Akademii Pani Zosi i Pani Michaliny.

Uśmiechy  na twarzach tylko potwierdzał dobry humor uczestników.  Zebrani życzyli sobie aby spotkania imieninowe odbywały się co miesiąc, a więc szukamy solenizantów............

mgr Urszula Mróz

Fotorelacja z  zajęć inegracyjnych 2017:

 

Fotorelacja z  zajęć kulinarnych 2017:

 

 Fotorelacja z  mikołajek 2017:

 

  Fotorelacja z  andrzejek 2017:

 

 Fotorelacja z  dożynek 2017:

 

Fotorelacja z  zajęć grudniowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć listopadowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć kwietniowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć marcowych 2016:

  

Fotorelacja z  zajęć lutowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć styczniowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć grudniowych 2015:

 

Fotorelacjaz  zajęć październikowych 2015:

 

Fotorelacjaz  zajęć wrześniowych 2015:

 

Fotorelacjaz  zajęć wakacyjnych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć czerwcowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć majowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć kwietniowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć marcowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć lutowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć grudniowych 2014:

Fotorelacja z zajęć listopadowych 2014:

Fotorelacja z zajęć październikowych 2014:

Fotorelacja z zajęć w czaie wakacji:

 

Fotorelacja z "Zajęć majowych 2014":

Fotorelacja z "Zajęć kietniowych 2014":

Fotorelacja z "Zajęć marcowych 2014":

Fotorelacja z "Zajęć lutowych 2014":

Pierwszy miesiącem funkcjonowania Akademii dla Aktywnych w nowej edycji za nami. Był to czas karnawału, więc i u nas nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Karnawał panował w kuchni jak i na parkiecie. 

Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania serc walentynkowych, które stały się dekoracją na późniejszych imprezach. Panie  tworzyły z piórek, koralików, brystolu i  wstążeczek dekoracyjne serca.  Podczas  zajęć atmosfera była bardzo przyjemna. Ciekawe  rozmowy przeplatały się ze śmiechem i dowcipami serwowanymi przez panią Zosię. W przerwie był czas na kawę i herbatkę oraz szarlotkę.  

W  kolejny wtorek w rytm gorącej salsy ruszali się młodsi i starsi uczestnicy. Nie brakowało pozytywnie zakręconej energii. Nasza trener pani Sylwia stwierdziła że jest w nas duży potencjał taneczny i wyszła z propozycją stworzenia klubu salsy. Co wy na to?                                   

Warsztaty komputerowe były tematyką kolejnego spotkania wtorkowego. Najczęściej powtarzana komenda brzmiała: kliknij myszką dwa razy!  Pan Darek, który prowadził zajęcia podchodził z wielką wyrozumiałością do naszych umiejętności, cierpliwie tłumacząc niezrozumiałe operacje. Po wytężonej pracy umysłów, przyszedł czas na rozmowy towarzyskie przy kawie i łakociach. 

W ostatni wtorek w kuchni zapanowały prawdziwe „ ostatki”. Pod wodzą Pani Basi, trenerem warsztatów kulinarnych, która przyjęła nas do swojego królestwa wręczając do krojenia , noże  i zaganiając do pracy. Nikt nie protestował  każdy zajął się przydzielonym zadaniem. Trud ten został uwieńczony sukcesem w postaci gyrosa z frytkami  i surówką , a że kalorii w ostatki się nie liczy na dokładkę podano pączki.

         Można podsumować  ten miesiąc w Akademii  jako miesiąc dobrej zabawy i aktywności kulinarnej:  Karnawał, karnawał  to taniec zabawa , to pyszna strawa.

                                                                               Urszula Mróz                                        

                                                                              Zapraszamy w marcu!

 

Fotorelacja z "Turnieju szachowego":


Fotorelacja z "Balu andrzejkowego":


Fotorelacja z wykonywanych prac - wieńce nagrobne:


Fotorelacja z wykład z cyklu "Dbaj o zdrowie", warsztaty szachowe dla młodzieży:


 Fotorelacja z ostatnich zajęc kulinarnych:


Fotorelacja z wykładu : "Dieta dla serca. Podstawy prawidłowego żywienia (zasady przygotowywania zdrowych potraw)".

Fotorelacja z wykładu : "Czego nie lubi serce i jak je badać? Czynniki chorobotwórcze oraz sposoby diagnozowania chorób układu krążenia"

 

Fotorelacja z wykładu: " Kiedy serce zawodzi. Choroby układu krążenia i objawy im towarzysząc"

 

 

Realizacja projektu SPON„ Bez Barier"

                   Cykl 5 spotkań 12 marca, 20 marca, 26 marca oraz

2 kwietnia,  16 kwietnia 2013r.

                                          Praktyczne zajęcia na temat

CHORÓB SERCA

(nadciśnienie, miażdżyca, choroba wieńcowa i zawał serca, udar)

Pięć kroków do zdrowego serca – warsztaty dla Seniorów” 

Choroby układu sercowo-naczyniowego nazywane „współczesną epidemią”, to jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia osób starszych i są główną przyczyną zgonów w Polsce.  W zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia najważniejsza jest profilaktyka i wczesna diagnoza.

Tematyka poszczególnych spotkań:

1.  Kiedy serce zawodzi. Choroby układu krążenia i objawy im towarzyszące (ankieta  objawów, elementy pierwszej pomocy).12 marca

2. Czego nie lubi serce i jak je badać? Czynniki chorobotwórcze oraz sposoby diagnozowania chorób układu krążenia (co i jak badać, pomiar ciśnienia, BMI, odczytywanie wyników badań).20 marca

3. Dieta dla serca. Podstawy prawidłowego żywienia (zasady przygotowywania zdrowych potraw).09 kwietnia

4. Ruch – warunek zdrowego serca. Rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób układu krążenia (przykładowe ćwiczenia).26 marca

5. Śmiech to zdrowie – zwalczanie stresu. Metody radzenia sobie ze stresem (techniki relaksacyjne, itp.).16 kwietnia

ZAJĘCIA PROWADZĄ:

lekarze, pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukatorzy Fundacji,  m in.: dr Andrzej  Fiertak, lek. med Zofia Kocyk, mgr Anna Marek

Po wykładach zapraszamy na warsztaty kulinARNE, szachowe, artystyczne.


 Fotorelacja z warsztatów kosmetycznych i nauki gry w szachy:

05.03.2013

Zbliżają się święta. W marcowych planach dla naszych sympatycznych „AKTYWNYCH” szykujemy między innymi zajęcia o tematyce, którą będziemy mogli wykorzysta w najbliższym świątecznym okresie. Mam na myśli warsztaty kulinarne, oraz zajęcia kosmetyczne. Spróbujemy wygospodarować czas również na robótki ręczne, dekoracje na świąteczny stół. Obowiązkowo odbędą się również szachy, gdyż w naszej okolicy prężnie dział

Akademia dla Aktywnych cz.1

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery