Akademia dla Aktywnych


    AKADEMIA DLA AKTYWNYCH

KAŻDY WTOREK O GODZINIE 16.00

ZAPRASZAMY!

 

Tak się bawią seniorzy - Ostatki w AdA                                   10.03.2020

        Koniec karnawału to tradycyjnie okres, w którym seniorzy z Akademii dla Aktywnych wyśmienicie się bawią. W tym roku były to spotkania integracyjne członków Akademii ze Słonej i Filipowic.

18 lutego we wtorkowe popołudnie członkowie Akademii z Filipowic przyjęli zaproszenie do wspólnego pożegnania  karnawału przez Akademię ze Słonej, której opiekunem jest Pani Małgorzata Nowak. W przemiłej rodzinnej atmosferze jaką stworzyli gospodarze, przy  suto zastawionych stołach była okazja do wspólnych rozmów, uśmiechów i radości.

Tydzień później tradycyjnego ,, śledzika”  wspomniane Akademie obchodziły w ośrodku  Akademii w Filipowicach.  Wspólnie z Seniorami biesiadowała    Dyrektor  ZSPiP w  Filipowicach Pani Irena Kusion oraz Prezes SPON ,,Bez Barier”  Pan Bogdan Litwa. Prezes SPON Bogdan Litwa zauważył, że takie spotkania budują i podtrzymują relacje międzyludzkie. Seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Jest to szczególnie cenne w czasach gdy komunikacja interpersonalna sprowadza się często tylko do kontaktów przez telefon.

Wspólne ostatki był  to czas  delektowania się przygotowanymi potrawami, a także doskonała okazja do międzypokoleniowej  wymiany poglądów, doświadczeń oraz wspólnego śpiewu.

mgr Urszula Mróz 

AdA pomaga Marcelkowi Kubali                      03.03.2020


 

       ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

 lecz przez to, czym dzieli się z innymi''

 Jan Paweł II

 Marcelek urodził się jako skrajny wcześniak, w 25 tygodniu ciąży z wagą 900 gram.  W tak krótkim życiu przeszedł bardzo wiele: wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę płucną, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. Często miał przetaczaną krew. Ma ciężką retinopatię i musi być poddany leczeniu. W trakcie leczenia oczu złapał infekcję, pogorszyły się parametry wątroby. Pomimo przeprowadzonej operacji, rozwinęła się marskość wątroby. Teraz wymaga stałego leczenia i opieki specjalistów, a w przyszłości być może będzie potrzebny przeszczep wątroby.

Kiedy dotarła wiadomość, że rodzice Marcelka proszą o wsparcie, nie było chwili wahania ze strony uczestników Akademii. Nie mogliśmy pozostać obojętni tym bardziej, że uczestniczką Akademii jest prababcia Marcelka. To wyzwanie  podjęliśmy autentycznie z wielkim zaangażowaniem. Podczas zajęć wykonane zostały kartki walentynkowe oraz poduszki.

Wszystko po  to, by 16 lutego wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu działającym przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Filipowicach, przeprowadzić  akcję charytatywną dla naszego małego wojownika. Wspomniane wcześniej poduszki oraz ciasta upieczone miedzy innymi przez członków Akademii zostały przeznaczone na  akcję. Należy tutaj wspomnieć  że Akademia dla Aktywnych   w sposób systematyczny i celowy,  współpracuje ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

 O godzinie 15.00 sala została wypełniona po brzegi. Poczucie wspólnoty pomogło napełnić też skarbonki. Podczas akcji przybyli mieszkańcy mogli podziwiać występy dzieci z oddziału zerowego oraz szkoły.

Podjęte działania  zintegrowały środowisko; uwrażliwiły na problemy i potrzeby innych; pobudziły do dzielenia się talentami i zdolnościami, a przede wszystkim nauczyły tego,  że wspólnie możemy zrobić więcej!                                                                                                                        

Podziękowania za wszelką pomoc i życzliwość podczas akcji składamy: OSP Filipowice, świetlicowej – Pani Małgorzacie Sosce oraz gospodarzowi remizy – Panu Pawłowi Kopciowi.

 mgr Urszula Mróz

Wspólne kolędowanie                                                        25.01.2020

        Wspólne kolędowanie, rozmowy i przede wszystkim wyjątkowa atmosfera. Tak wyglądało spotkanie kolędowe, które odbyło się we wtorek, 14 stycznia w remizie w Stróżach. Zaproszenie od Akademii dla Aktywnych w Stróżach przyjęła nasza Akademia. Seniorzy mieli okazję do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek oraz możliwości integracji między Akademiami. 

mgr Urszula Mróz 

Senioriada 2019 w Paleśnicy                                         25.11.2019

        W niedzielę 17 listopada członkowie Akademii dla Aktywnych   wzięli udział w Senioriadzie, która cyklicznie  od kilku lat  organizowana jest  w ramach projektu  ,,Akademia dla Aktywnych Seniorów”.  Jednym z punktów programu spotkania było rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę regionalną małopolski. Akademia dla Aktywnych z Filipowic zajęła pierwsze miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni, rywalizowało z nami osiem Akademii. Podczas spotkania  zostali wyłonienieni  również laureaci konkursu ,, Aktywny Senior 2019”, Filipowice reprezentowali Alicja Mytnik i Zofia Babraj. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze pełnej  rozmów, śmiechu i zabawy.

mgr Urszula Mróz 

 

 Akademia dla Aktywnych – To wspólny czas dla wspólnego jutra   11.11.2019

        Od września ruszyła kolejna edycja Akademii dla Aktywnych. Spotkania odbywają się, tak jak to miało miejsce w poprzednich edycjach,  we wtorki o godzinie 16.00. Cotygodniowe spotkania są atrakcyjne i różnorodne, wypełnione zapałem do pracy, świeżymi pomysłami oraz miłą i ciepłą atmosferą. Podczas  zajęć promuje się   kulturę i tradycję poprzez kultywowanie  imienin,  wykonywanie wiązanek na groby oraz  dekoracji  na okres bożonarodzeniowy. 

 Akademia ściśle współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Szkołą Podstawową . Podstawowym celem  współpracy jest ożywienie i wykorzystanie potencjału , wiedzy,  umiejętności i doświadczenia seniorów na rzecz wspólnego rozwoju seniorów i dzieci.

mgr Urszula Mróz 

Imieninowa tradycja w AdA                       16.05.2018

  We wtorkowe popołudnie (08.05.2018), jak co tydzień, spotkali się uczestnicy Akademii dla Aktywnych, aby   wspólnie odśpiewać „Sto lat” za zdrowie solenizantów ; Zofii, Bogumiły, Zygmunta. Nie obyło się bez serdecznych życzeń , uścisków oraz drobnych upominków.

 Na stole pojawiły się potrawy grillowane przez Pana Sołtysa, a także wyśmienite wypieki  Pań obchodzących swoje święto .  Spotkaniu towarzyszyły gwarne rozmowy , dowcipy , a także śpiew, który rozbawił dodatkowo zebranych , były to piosenki z dawnych lat najstarszych członków  Akademii Pani Zosi i Pani Michaliny.

Uśmiechy  na twarzach tylko potwierdzał dobry humor uczestników.  Zebrani życzyli sobie aby spotkania imieninowe odbywały się co miesiąc, a więc szukamy solenizantów............

mgr Urszula Mróz

Fotorelacja z  zajęć inegracyjnych 2017:

 

Fotorelacja z  zajęć kulinarnych 2017:

 

 Fotorelacja z  mikołajek 2017:

 

  Fotorelacja z  andrzejek 2017:

 

 Fotorelacja z  dożynek 2017:

 

Fotorelacja z  zajęć grudniowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć listopadowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć kwietniowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć marcowych 2016:

  

Fotorelacja z  zajęć lutowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć styczniowych 2016:

 

Fotorelacja z  zajęć grudniowych 2015:

 

Fotorelacjaz  zajęć październikowych 2015:

 

Fotorelacjaz  zajęć wrześniowych 2015:

 

Fotorelacjaz  zajęć wakacyjnych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć czerwcowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć majowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć kwietniowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć marcowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć lutowych 2015:

 

Fotorelacja z zajęć grudniowych 2014:

Fotorelacja z zajęć listopadowych 2014:

Fotorelacja z zajęć październikowych 2014:

Fotorelacja z zajęć w czaie wakacji:

 

Fotorelacja z "Zajęć majowych 2014":

Fotorelacja z "Zajęć kietniowych 2014":

Fotorelacja z "Zajęć marcowych 2014":

Fotorelacja z "Zajęć lutowych 2014":

Pierwszy miesiącem funkcjonowania Akademii dla Aktywnych w nowej edycji za nami. Był to czas karnawału, więc i u nas nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Karnawał panował w kuchni jak i na parkiecie. 

Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania serc walentynkowych, które stały się dekoracją na późniejszych imprezach. Panie  tworzyły z piórek, koralików, brystolu i  wstążeczek dekoracyjne serca.  Podczas  zajęć atmosfera była bardzo przyjemna. Ciekawe  rozmowy przeplatały się ze śmiechem i dowcipami serwowanymi przez panią Zosię. W przerwie był czas na kawę i herbatkę oraz szarlotkę.  

W  kolejny wtorek w rytm gorącej salsy ruszali się młodsi i starsi uczestnicy. Nie brakowało pozytywnie zakręconej energii. Nasza trener pani Sylwia stwierdziła że jest w nas duży potencjał taneczny i wyszła z propozycją stworzenia klubu salsy. Co wy na to?                                   

Warsztaty komputerowe był

Akademia dla Aktywnych cz.1

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery