Szkolne Koło Wolontariatu

 

Marcelek Kubala potrzebuje naszej pomocy    03.02.2021

O Marcelku pisaliśmy już w ubiegłym roku. Ten Mały Wielki Wojownik cały czas walczy o życie. Każda pomoc się liczy, każdy grosz się liczy. Marcelek został zakwalifikowany do przeszczepu wątroby, ale żeby operacja mogła się odbyć, potrzebne jest 8 milionów złotych. Pragniemy pomóc w zbiórce pieniędzy. W dniach 9-12 lutego w naszej szkole odbędzie się kiermasz kartek walentynkowych i ciastek. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcjach.

Zbieramy także nakrętki dla Marcelka.

 

W niedzielę 14 lutego przed kościołem Parafialnym w Filipowicach, przed każdą Mszą Świętą, odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek oraz kiermasz ciast również dla Marcelka. 

Liczymy na Was. 

Szkolne Koło Wolontariatu

Zbieramy zakrętki dla Zuzi Kornaś                 15.01.2021

Zbieranie nakrętek w naszej szkole to żadna nowość, ponieważ robimy to od lat. Jednak z tej racji, że ostatnio funkcjonuje zdalne nauczanie, należy o tym przypomnieć. Zbierajcie nakrętki w swoich domach, macie przecież już wyrobiony taki nawyk: odkręcamy butelkę, zużywamy jej zawartość, butelka trafia do odpowiedniego kosza, a nakrętka w specjalnym pojemniku lub reklamówce, które po napełnieniu możecie przynieść do szkoły. Pomożemy w ten sposób małej Zuzi, która choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną- Zespół Costello. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek, (a trzeba ich naprawdę bardzo, bardzo dużo), będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Zuzia cały czas znajduje się pod opieką wielu poradni specjalistycznych, przyjmuje stałe leki. 

Drodzy Rodzice rozliczając się w tym roku z urzędem skarbowym, możecie przekazać 1% podatku dla Zuzi. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę: 

KRS: 0000231088 z dopiskiem Zuzanna Kornaś.

Inną formą pomocy może być wpłata dowolnej kwoty na konto bankowe Fundacji Śnieżki Twoja Szansa (nr konta na załączonym zdjęciu) z dopiskiem „dla Zuzi Kornaś”

Nie bądźmy obojętni. POMAGAJMY!!! 

mgr Krystyna Kołacz

Akcja "Góra grosza" trwa                               15.01.2021

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jak doskonale wiecie, polega ona na zbieraniu monet od 1 gr do 5 zł, możliwa jest zbiórka większych nominałów. Celem akcji jest zebranie środków dla dzieci, które wychowują się poza domem rodzinnym. Mimo zdalnego nauczania, możemy pomagać tym, którzy na nas liczą. Zbierajcie monety w swoich domach, a jak się spotkamy w szkole, zbierzemy je od Was i zliczymy. Akcja trwa do 31 maja 2021r. W ubiegłym roku zebraliśmy 364,92 zł. Liczymy na Was. 

mgr Krystyna Kołacz 

Dziękujemy za dar serca!!!                             03.03.2020

 "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca"

                                         (Św. Jan Paweł II)

16 lutego, w niedzielne popołudnie, w remizie OSP w Filipowicach, w licznym gronie zebrali się wszyscy, którzy mają wrażliwe serca i los drugiego człowieka nie jest im obojętny. Celem spotkania było zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację małego-wielkiego wojownika- Marcelka Kubali. W miłej atmosferze obejrzeliśmy zabawne przedstawienie ”Smerfy” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi wykazały się przedszkolaki. Szkolny chór urozmaicił występy śpiewem piosenek w języku polskim i angielskim. Michał i Patrycja zachwycili recytacją wzruszających wierszy. Wspólna biesiada przy kawie, herbacie i  ciastach trwała do wieczora. Pyszne ciasta przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły, ale także mieszkańców naszej miejscowości, a nawet spoza miejscowości, rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Pani Marta Doskocz upiekła cudowne „cegiełki”- słodkie serduszka, panie z Akademii dla Aktywnych uszyły śliczne podusie. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania. Łączna kwota zebrana z akcji zorganizowanych dla Marcelka w szkole i na remizie wyniosła 8 076,51 zł i 5 euro . Akcje zorganizowane w szkole to sprzedaż kartek walentynkowych wykonanych przez Akademię dla Aktywnych oraz panie nauczycielki: Natalię, Angelikę i Krysię. W dniach  11-13 lutego dzielni wolontariusze: Amelia, Wiktoria i Wiktor, sprzedawali te kartki i zebrali kwotę 390, 20 zł.
Dziękujemy!!!!
Opieku SKW mgr Krystyna Kołacz

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"                03.03.2020

Pragniemy poinformować, że w XX edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 364, 92 zł. Dziękujemy w imieniu dzieci, które wychowują się poza domami rodzinnymi, bo do nich trafią zebrane pieniądze. Do następnego roku.

 

Dziękujemy !!!!

Opiekun  SKW mgr Krystyna Kołacz

Absolwentka naszej szkoły - Karolina prosi o pomoc!!!!!  18.01.2020

Absolwentka naszej szkoły- Karolina prosi o pomoc!!!!! Karolina Kubala (z domu Lasota) to absolwentka naszej szkoły. Jest mamą cudownego Marcelka, który potrzebuje naszej pomocy. Ten maleńki chłopczyk urodził się jako skrajny wcześniak, w 25 tygodniu ciąży z wagą 900 gram.


W tak krótkim życiu przeszedł bardzo wiele: wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę płucną, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. Często miał przetaczaną krew. Ma ciężką retinopatię i musi być poddany leczeniu. W trakcie leczenia oczu złapał infekcję, pogorszyły się parametry wątroby. Pomimo przeprowadzonej operacji, rozwinęła się marskość wątroby. Teraz wymaga stałego leczenia i opieki specjalistów, a w przyszłości być może będzie potrzebny przeszczep wątroby. Marcelek choruje też na padaczkę. Rodzice piszą tak” Marcelek jest naszym największym skarbem, na którego czekaliśmy aż 8 lat. Od początku udowadniał, że jest małym wojownikiem i ma wolę życia. Z dnia na dzień robi coraz większe postępy dzięki intensywnej rehabilitacji, która jest jednak kosztowna. Wymaga również częstych wizyt w CZD w Warszawie oraz konsultacji u wielu specjalistów w tym u okulisty, neurologa, gastrologa. Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą nas wesprzeć o pomoc”. My przyłączamy się do prośby rodziców Marcelka.

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy przekazać Marcelkowi 1% podatku. Wystarczy mieć te dane: nr KRS: 0000 124 837 i cel szczegółowy: Kubala Marcel. Marcelkowi można także pomóc wpłacając dowolną kwotę tytułem: „Darowizna na rzecz Marcela Kubali” na numer konta Stowarzyszenia LIVER: 94 1750 0012 0000 0000 2068 7444
Nasza szkoła zaprasza wszystkich chętnych na występ charytatywny do remizy OSP w Filipowicach dnia 16 lutego 2020r./niedziela/ o godz. 15.00 Uczniowie przedstawią część artystyczną, a później przy kawie i pysznych ciastach będzie wspólne biesiadowanie. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Marcelka Kubali.

Szkolne Koło Wolontariatu - mgr Krystyna Kołacz

Wesołych Świąt                                             06.01.2020

Przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze udali się do osób starszych z Filipowic i Rudy Kameralnej, aby złożyć im świąteczne życzenia i obdarować upominkami. Spotkaniom tym zawsze towarzyszy radość i wzruszenie.
mgr Krystyna Kołacz 

 

Wylosuj Anioła                                           06.01.2020

Akcja „Wylosuj Anioła” polega na pisaniu kartek z życzeniami do chorych dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Nasza szkoła włączyła się w tą akcję. Uczniowie wykonywali ozdobne kartki i pisali życzenia. Mamy nadzieję, że ten prosty gest sprawi radość chorym i doda im „skrzydeł” do walki z chorobą. Wolontariusze wspólnie z Akademią dla Aktywnych wykonywali makaronowe i kartonowe aniołki, które następnie rozprowadzali wśród uczniów i rodziców. Zgromadzone środki trafią do fundacji „Gdy  liczy się czas” w Lublinie, która prowadzi akcję „Wylosuj Anioła”. Gdyby ktoś chciał sprawić radość chorym dzieciom wysyłając kartkę z życzeniami, to może to uczynić w każdej chwili, ponieważ akcja jest bezterminowa. Link do strony fundacji: http://gdyliczysieczas.pl/wylosuj-aniola/
 
 Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do akcji. W sumie zebraliśmy 422 zł.
 
mgr Krystyna Kołacz

Za serce i bezinteresowną pomoc... Dzień Wolontariusza            06.01.2020

Od kilku lat w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Chcemy w ten sposób podziękować wolontariuszom za bezinteresowną pomoc i serce, którym dzielą się z drugim człowiekiem. Z tej okazji 12 grudnia odbyła się uroczystość z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości, na czele z Panem Burmistrzem Dawidem Chrobakiem i sołtysem Filipowic a zarazem radnym Rady Miejskiej w Zakiczynie Zygmuntem Olchawą oraz podopiecznych Szkolnego Koła Wolontariatu. Z rozbawieniem obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Smerfy”, przygotowane przez panią Urszulę Mróz, w wykonaniu naszych uczniów. Wśród zaproszonych gości był pan Zdzisław Górnikiewicz. Były dyrektor przekazał piękną płaskorzeźbę z wizerunkiem patrona szkoły- Św. Jana Pawła II, wykonaną przez artystę rzeźbiarza M. Pażucha. W szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu zostało przyjętych 12 uczniów, którzy z rąk pani Dyrektor otrzymali legitymacje i wizytówki. Cieszymy się, że jest tak dużo uczniów chętnych do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.  Wszyscy wolontariusze zostali obdarowani upominkami, długo wyczekiwanymi podkoszulkami z logo wolontariatu. Dziękujemy pani Izabeli Łąckiej za poczynione starania, aby to marzenie mogło się spełnić.

Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście i podopieczni zostali obdarowani upominkami wykonanymi własnoręcznie. Zwieńczeniem tego wyjątkowego spotkania był wspólny poczęstunek za który bardzo dziękujemy naszym wspaniałym paniom z kuchni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia.

mgr Krystyna Kołacz

Pamiętamy o zmarłych                                  05.11.2019

              Uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych spoczywających na miejscowym cmentarzu. W piątek przed dniem  Wszystkich Świętych wolontariusze, wraz z opiekunem, udali się na cmentarz. Uporządkowali groby, którymi opiekują się każdego roku. Zauważyli, że są inne zaniedbane, opuszczone groby i postanowili je również wysprzątać. Na koniec zapalili na nich znicze.
 Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Z modlitwą różańcową w Domu Pogodnej Jesieni   05.11.2019

   W słoneczne sobotnie popołudnie 26 października wolontariusze ze SKW odwiedzili Dom Pogodnej Jesieni, aby wspólnie z pensjonariuszami odmówić różaniec. W miłej i serdecznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko.  Każda wizyta w tym wyjątkowym miejscu jest dla wolontariuszy mocnym przeżyciem. Dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.
mgr Krystyna Kołacz

Z życzeniami...                                            21.04.2019

      Wolontariusze jak co roku, udali się przed Świętami Wielkanocnymi do swoich podopiecznych z Filipowic i Rudy Kameralnej z upominkami i życzeniami świątecznymi. Upominki zostały wykonane przez wolontariuszy i członków Akademii dla Aktywnych na wspólnym spotkaniu. Dziękujemy za pomoc i wspólnie spędzony czas.

Opiekun SKW Krystyna Kołacz

Droga Krzyżowa w DPJ                                   31.03.2019

    W minioną  sobotę młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z opiekunem, odwiedziła podopiecznych Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie. Jak zawsze tym spotkaniom towarzyszy wiele emocji i wzruszeń. Odmówiliśmy Drogę Krzyżową wspólnie modląc się i śpiewając pieśni wielkopostne. Złożyliśmy podopiecznym i pracownikom świąteczne życzenia. Przekazaliśmy wszystkim zebranym drobne upominki. Czy byliśmy mile widziani? Co do tego nie mamy wątpliwości. Uśmiech na twarzach starszych osób i żart wypływający z ich ust, mówią wszystko.  Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania, słodkie upominki oraz zaproszenie na kolejne odwiedziny. Oczywiście skorzystamy.

mgr Krystyna Kołacz

Dziękujemy!!! Akcja „Serce za serce dla Szczepana Martyki” zakończona                                    11.03.2019

      „Cierpienie, choroba i mroczne momenty ludzkiego życia,[…] zyskują głęboki wymiar i wręcz stają się źródłem nadziei. Człowiek nigdy nie staje sam wobec tajemnicy cierpienia: staje z Chrystusem, który nadaje sens całemu życiu — chwilom radości i pokoju, ale także chwilom cierpienia i utrapienia”.

/ Święty Jan Paweł II/ 

Przez ostatnie tygodnie nasze społeczeństwo, zarówno szkolne, jak i lokalne zaangażowane było w zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację 21-letniego Szczepana Martyki z Woli Stróskiej. Ten młody człowiek przeszedł niedawno ciężką operację usunięcia tętniaka, który zagnieździł się w jego głowie. Teraz wymaga kosztownego i długiego leczenia. 14 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz walentynkowy, z którego dochód w wysokości 2430,36 zł przeznaczyliśmy dla Szczepana. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu: Akademii dla Aktywnych, Radzie Rodziców, rodzicom, wolontariuszom. W niedzielę 24 lutego zbieraliśmy ofiary do puszek przed kościołem w Filipowicach i kaplicą w Rudzie Kameralnej. Hojność ofiarodawców pozwoliła zebrać kwotę 3022,30zł.

Szczepanowi życzymy powrotu do zdrowia, a jego rodzinie dużo sił i optymizmu oraz wytrwałości w walce o zdrowie Szczepana.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu mgr Krystyna Kołacz


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery