Tanecznym krokiem

 

Zabawa karnawałowo-walentynkowa            18.02.2020

13 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa. Tego dnia wszystkim towarzyszył uśmiech i moc pozytywnej energii.

Uczniowie bawili się w rytm swoich ulubionych przebojów, a pomiędzy taneczną aktywnością przygotowano dla nich specjalne atrakcje, gry i zabawy. Elementy rywalizacji w zaproponowanych rozgrywkach bardzo spodobały się zgromadzonym i chętnie w nich uczestniczyli. W między czasie uczniowie mogli liczyć na wyjątkową ucztę dla podniebienia, gdyż rodzice zadbali o to, by każdy skosztował coś pysznego.

Na zakończenie do uczestników imprezy dotarła poczta walentynkowa. Przez cały tydzień dzieci mogły kupować piękne kartki walentynkowe, wspierając przy tym charytatywną akcję – Pomoc dla Marcelka.  W dniu zabawy karnawałowej kartki, jako wyraz sympatii trafiły do adresatów i dodatkowo umiliły wszystkim czas.
mgr Angelika Winiarska

Wybieramy się na bale ...                               11.02.2020

Kierując się słowami piosenki … w karnawale (…) nie siedzimy w domu wcale. Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale… tuż przed feriami 21 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas   I-III naszej szkoły. W bajkowo - zimowej scenerii, przy muzyce dzieci bawiły się doskonale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy przygotowane przez zaprzyjaźnionego już z nami DJ-a p. Mariusza, które dostarczyły dzieciom mnóstwa radości i trochę łakoci. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości i kreatywności dotyczącej strojów karnawałowych, dzięki czemu na balu nie zabrakło: księżniczek, kotków, strażaków, policjantów…
Dziękujemy również Rodzicom, którzy jak zwykle zadbali o zaplecze gastronomiczne w każdej klasie.
mgr Barbara Niemiec

Zabawa andrzejkowa w szkole                        11.12.2019

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.


W naszej szkole dn. 28.11.2019 r. w godzinach od 16.00 - 19.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą i czarodziejską laską przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

admin.

Zabawa andrzejkowa                                     29.11.2018

W czwartek 22 listopada Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas I-III zorganizowali  Andrzejki dla uczniów z młodszych klas.

W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Uczennice z SU przeobraziły się w cyganki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej wybranki, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy przyszłych zawodów, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.

Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim popołudniu przyszedł czas na świetną  zabawę z  DJ -em. Wszyscy bawili się wesoło, biorąc udział w ciekawych muzyczno – tanecznych konkursach. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić nadwątlone siły w jadalni, gdzie smaczny posiłek przygotowały panie Kucharki i mamy z Rady Rodziców.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisały a przepowiedziana przyszłość czeka na spełnienie.

mgr Ewa Drożdż

Koncert w Lusławicach                                    23.06.2018

14 czerwca  br. uczestniczyliśmy w koncercie poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Koncert odbył się w Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i wystąpiła w nim młodzież szkolna oraz Chór Cantando canzoni działający przy ZCK pod dyrekcją p. Adama Pyrka.

mgr Jadwiga Zachara

Udział w koncercie charytatywnym              31.05.2018

Przedszkolaki z oddziału zerowego uczestniczyły w VII Charytatywnym Koncercie Piosenki Przedszkolnej zatytułowanym: „To dla Ciebie…” pod hasłem „Moja ojczysta ziemia - regionalizm ujęty w piosence, przyśpiewce…”. Koncert poświęcony był Mateuszowi i Basi – dzieciom potrzebującym naszego wsparcia.  Nasze zerówczaki zaprezentowały piosenkę góralską „ Idzie dysc, idzie dysc”.  Śpiewały równie pięknie, jak pięknie wyglądały.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z przygotowań i oczekiwań tuż przed występem. 

mgr Iwona Gurgul

Bal karnawałowy w przedszkolu                                          5.02.2018

    „Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” -   w naszym przedszkolu również dnia 31 stycznia odbył się wspaniały bal karnawałowy. W środę sala przedszkolna wyglądała  bajecznie i kolorowo, przystrojona w serpentyny i balony. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki z dziecięcej płytoteki a później przy akompaniamencie i śpiewie Pana Tadeusza Malika. Podczas trwania zabawy odbyły się różne  konkursy i zabawy sportowe w których wszyscy chętnie brali udział. Niezliczone Elzy,  księżniczki, pielęgniarka, towarzyszący im piraci, strażacy, policjanci, smok, a także inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się pysznym ciastem i babeczkami przygotowanymi przez naszych rodziców a o owoce i soczki zadbała Rada Rodziców. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu

 

Ala Pyrek

Bale Karnawałowe                                                                              21.01.2018

      12 stycznia 2018r. na sali gimnastycznej, która została zmieniona w przepiękną salę balową odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów z klas I-III. Dzieci z radością czekały na ten dzień. Przebrały się za różne postacie bajkowe. Mieliśmy zatem księżniczki, cygankę, rycerza, spidermana, pszczółkę. Był królik, kotek oraz policjanci. Zabawa taneczna przeplatana była różnymi konkursami. Jednak główną atrakcją zabawy był konkurs na Króla i Królową Balu. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy wspaniale się bawili. Ostatecznie Królem i Królową zostali: Nikola Nowak z kl. II oraz Kuba Pajor z klasy III. 

Naszą zabawę uświetnił pyszny poczęstunek i pięknie udekorowana sala, za co serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.

G. Pawlik 

   15 stycznia 2018r. w identycznej scenerii odbył się bal karnawałowy klas starszych.

Zabawa taneczna przeplatana była różnymi zabawami, które przygotowane były i prowadzone przez Samorząd Uczniowski. Podobnie było z oprawą muzyczną, za którą odpowiedzialni byli uczniowie najstarszej klasy w szkole. Na zakończeniu balu wszyscy uznali, że zabawa była wyśmienita.  

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek i pięknie udekorowaną salę. 

Administrator 

Występy taneczne przedszkolaków                             20.06.2017 

   12 czerwca 2017r. odbyła się w Tarnowie Gala Empatii, wielkie święto wolontariatu. Podczas tej uroczystości wystąpiliśmy z tańcami: suitą krakowską oraz z tańcem „Grozik”. Wspólnie z chórem nauczycielsko- uczniowskim z Zakliczyna zaśpiewaliśmy piosenkę z repertuaru Mazowsza „Nocka szumiała”. Było to dla nas niesamowite przeżycie .

14 czerwca grupa naszych dziewczynek wzięła udział w przeglądzie tanecznym w Domu Ludowym w Siemiechowie.  Zaprezentowały się w tańcu „Grozik”. Otrzymaliśmy z rąk wójta gminy Gromnik   medale, dyplomy oraz drobne upominki. Dziękujemy naszym rodzicom : Barbarze Gałek, Gabrysi Gondek oraz Krystynie Drożdż za bezpieczny przewóz na konkurs recytatorski i przeglądy taneczne. Paniom: Marcie Garbacz, Elżbiecie Waśko, Monice Osuch, Małgorzacie Drożdż oraz Marcie Olchawa za przewóz dzieci na koncert charytatywny do Zakliczyna.

 Zabawa andrzejkowa                                                                        30.11.2016

   23.i 24.listopada uczniowie naszej szkoły przeżywali jeden z najbardziej radosnych zwyczajów ludowych, czyli andrzejki. Warto wspomnieć, że na św. Katarzyny - 25.listopada - obchodzone są katarzynki, a ostatniego dnia listopada – liczące prawie dziewięć wieków – andrzejki. Uczniowie klas młodszych w czwartek bawili się w towarzystwie pana wodzireja, który kilkadziesiąt minut aktywnie zajmował ich uwagę nagradzanymi konkursami i zabawami. Poza tym uczestnicy mieli tez czas na swobodną zabawę do tanecznej muzyki i smakołyki przygotowane przez rodziców. W środę, po zajęciach lekcyjnych starsze klasy bawiły się dyskotekowo. Aby jednak zachować nastrój i symbolikę zwyczaju, dziewczynki próbowały wróżbami i zabawami poznać swego ulubionego i przeznaczonego, a chłopcy swoją ulubioną i przeznaczoną. Radości było przy tym co niemiara. Oczywiście nie zabrakło krzepiącego posiłku i słodkiego poczęstunku, bo uczniowie wyjątkowo tanecznie z atrakcyjnym odbijanym – bez podpierania ścian – się bawili.

Siemiechowski Przegląd Taneczny                                        12.06.2016

       Grupa naszych przedszkolaków wzięła udział w przeglądzie tanecznym w Domu Ludowym w Siemiechowie. Dziewczynki zaprezentowały się w tańcu „Kalinka”, a chłopcy wystąpili w swoim popisowym numerze  „Dżentelmeni”. Tańce bardzo się podobały ,otrzymaliśmy z rąk wójta gminy Gromnik  pana Bogdana Stasza  medale, dyplomy oraz piękne zbiory bajek do naszych kącików książki. Dziękujemy organizatorom za perfekcyjne przygotowanie przeglądu tanecznego a naszym rodzicom : Barbarze Gałek, Monice Osuch, Magdalenie Piechnik , Marioli Kubackiej oraz Barbarze Jaszczur za bezpieczny przewóz na koncerty, konkursy , przeglądy oraz spartakiadę  sportową.

Tańczymy dla Basi                                                                     18.05.2016

  Już po raz piąty braliśmy udział w koncercie charytatywnym „Basiu to dla Ciebie śpiewam i tańczę”, poświęcony chorej dziewczynce z naszej gminy. Koncert odbył się w Sali Widowiskowej ZCK w Zakliczynie, gdzie nasi chłopcy przedstawili taniec „dżentelmenów”. Taniec bardzo się podobał, chłopcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami od publiczności, a z rąk Pana Burmistrza i Dyrektora przedszkola z Zakliczyna, otrzymali piękną statuetkę, dyplomy i drobne upominki. Wraz z dziećmi naszej szkoły przez cały rok zbieramy plastikowe zakrętki. Dochód ze  sprzedaży  przeznaczony jest na rehabilitację chorej Basi. Życzymy Basi dużo zdrówka a jej rodzicom wiele wytrwałości w rehabilitacji córki. Do zobaczenia za rok.

 Sprawozdanie z ostatków                                                             11.02.2016

     Dnia 8. lutego w naszej szkole uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Tuż po lekcjach, o godzinie 13.30, na sali gimnastycznej rozbrzmiewały przeboje, które przypominały o ostatnich chwilach hucznych zabaw. Przez trzy godziny królowały wygibasy do muzyki dyskotekowej. Nie zabrakło czegoś na krzepę- tym razem hot dogi przygotowane przez troskliwych rodziców ,a także smakowite ciastka i owoce podnosiły energię w maratonie tańca. O godzinie 16.30, po złożeniu sprzętu muzycznego wybawionych do ostatka odebrali rodzice.

Zabawa karnawałowa klas I-III                                           16.01.2016

 Tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas   I-III naszej szkoły. W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się doskonale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy przygotowane przez DJ, które dostarczyły dzieciom mnóstwa radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości i kreatywności dotyczącej strojów karnawałowych, dzięki czemu na balu nie zabrakło: księżniczek, rycerzy, Spidermenów.

Dziękujemy Rodzicom, którzy jak zwykle zadbali o zaplecze gastronomiczne.

Katarzynki. Andrzejki                                                                  9.12.2015

     24.i 25.listopada uczniowie naszej szkoły przeżywali jeden z najbardziej radosnych zwyczajów ludowych, czyli andrzejki. Warto wspomnieć, że na św. Katarzyny - 25.listopada - obchodzone są katarzynki, a ostatniego dnia listopada – liczące prawie dziewięć wieków – andrzejki. Uczniowie klas młodszych we wtorek bawili się w towarzystwie pana wodzireja, który kilkadziesiąt minut aktywnie zajmował ich uwagę nagradzanymi konkursami i zabawami. Poza tym uczestnicy mieli tez czas na swobodną zabawę do tanecznej muzyki i smakołyki przygotowane przez rodziców. W środę, po zajęciach lekcyjnych starsze klasy bawiły się dyskotekowo. Aby jednak zachować nastrój i symbolikę zwyczaju, dziewczynki próbowały wróżbami i zabawami poznać swego ulubionego i przeznaczonego, a chłopcy swoją ulubioną i przeznaczoną. Radości było przy tym co niemiara. Oczywiście nie zabrakło krzepiącego posiłku i słodkiego poczęstunku, bo uczniowie wyjątkowo tanecznie z atrakcyjnym odbijanym – bez podpierania ścian – się bawili. Jeszcze tego samego dnia, tegoroczne andrzejki okrzyknęli zgodnie NAJLEPSZYMI. Dekoracją sali, doborem wróżb oraz prowadzeniem zajął się SU prężnie działający ze swoim opiekunem – p. Magdaleną Budzyn. Dnia 27. listopada SU ubarwił swoimi strojami i wróżbami andrzejkową zabawę przedszkolaków i oddziału „0”.

 Koncert charytatywny dla Basi                                             31.05.2015

   W naszym przedszkolu kształtujemy wrażliwość na potrzeby innych. Po raz kolejny braliśmy udział w koncercie charytatywnym dla chorej Basi. Tańczyliśmy walca, oraz kankana. Wszyscy przez cały rok zbieramy zakrętki z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki. Życzymy Basi dużo zdrowia i uśmiechów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Moniki Osuch oraz Pani Marty Doskocz za dowóz dzieci na próbę i koncert charytatywny do Zakliczyna.                                     TANIEC -  KRÓTKI FILM


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery