ProgramujeMy tarnowski

Zlot Młodych Programistów                 22.06.2019

   17.V.2019 r. uczniowie klas I - III SP z ich wychowawcami i trenerem wzieli udział w Zlocie Młodych Programistów,. Czekały  na nich, m.in. warsztaty z robotyki i programowania mobilnego. Zlot, odbywał się w ramach podsumowania projektu nauki programowania z wykorzystaniem klosków Lego WeDo 2.0 "ProgramujeMY tarnowski".  Zorganizowany został przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z PWSZ w Tarnowie.

Podczas zlotu dzieci miały okazję wykazać się umiejętnościami, jakie zdobyły w ramach projektu pod okiem wychowawców w swoich szkołach. Podczas warsztatów z robotyki, prowadzonych z wykorzystaniem klocków LEGO oraz komputerów ze specjalistycznym oprogramowaniem, uczniowie mieli okazję programować i ożywiać zbudowane przez siebie roboty. Następnie, wyposażeni w tablety ze specjalistycznym oprogramowaniem, staneli przed wyzwaniem, aby zaprogramować mobilne roboty edukacyjne najnowszej generacji - drony, roboty Dash i Dot, Ozoboty oraz Edisony.


ProgramujeMy tarnowski                           12.05.2019

    W ramach wprowadzenia do postawy programowej zajęć z programowania nasza szkoła przystąpiła do projektu „ProgramujeMY tarnowski”, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania. Na potrzeby realizacji tego projektu otrzymaliśmy 5 zestawów klocków Lego WeDo 2.0 oraz 3 tablety.

      W grudniu 2018r. uczniowie klas I-III rozpoczęli cykl 15-tu zajęć dwugodzinnych, podczas których budują różne roboty, a następnie przy użyciu komputera(tabletu) programują ich działanie i wprawiają je w ruch. Równocześnie rozwijają logiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów. Pogłębiają także swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych. Na zakończenie projektu dzieci wezmą udział w Zlocie Młodych Programistów.  

admin.

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery