Ruch jest spoko!

 … rusz się z nami będziesz zdrów!!!

 AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA, to klucz do dobrego stanu zdrowia.

Warto sobie w końcu uświadomić, że wiele chorób na jakie obecnie cierpimy wynika właśnie z zaniedbania na tle aktywności fizycznej. Już Hipokrates mówił, że ‘chodzenie jest dla człowieka najlepszym lekarstwem’ i jak się okazuje, miał rację. Bowiem nawet chodzenie, czy gimnastyka, joga, pływanie, jogging, rowerek, ćwiczenia domowe, gry zespołowe, praca w ogródku, prace domowe, siłownia, klasy aerobiku, taniec i wiele, wiele innych aktywności fizycznych podejmowanych nawet rekreacyjnie niosą ze sobą bardzo podobne korzyści dla naszego organizmu, takie jak chociażby:

 "Czytaj więcej"

 

 

Dla wyżej wymienionych korzyści i pewno jeszcze wielu innych, które się tutaj nie znalazły RUSZ SIĘ Z NAMI!!!

 

…Bo ruch to działanie, a działanie, to doświadczenie, a doświadczenie to wiedza i umiejętność najlepiej umiejscowiona i zapamiętana, a umiejętność zapamiętana i używana, to nawyk i postawa. KSZTAŁTUJEMY POSTAWY PROMUJĄCE ZDROWIE I ZDOBYWANIE DOŚWIADCZEŃ ZAWSZE I WSZĘDZIE!

 

PONIŻEJ UMIESCILIŚMY ZDJĘCIA I URYWKI ARTYKUŁÓW W, KTÓRYCH PRZEDSTAWIAMY JAKI SPOSÓB W NASZEJ SZKOLE I PRZEDSZKOLU ZDOBYWAMY ZDROWIE I WIEDZĘ POPRZEZ RUCH I DOŚWIADCZANIE. W CAŁOŚCI PRZECZYTACIE JE NA GŁÓWNEJ STRONIE LUB ARCHIWUM. ZAPRASZAMY DO LEKTURY. 

 

Akcja MEN „Szkoła pamięta”- wyprawa rowerowa 05.11.2019

  W  dn. 30.10  uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą włączyli się w  akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji uczniowie zorganizowali wycieczkę rowerową, gdzie udali się na cmentarz parafialny w Zakliczynie. Uczniowie zapalili symboliczne znicze na grobach zasłużonych i cenionych w danej społeczności:  Kapitanowi 1 Pułku I Brygady Legionów Polskich Kazimierzowi „Kubie” Bojarskiemu, Dowódcy Oddziału Partyzanckiego AK Kpt.  Janowi „Salwa” Dubaniowskiemu, lotnikowi inż. Michałowi Wiśniewskiemu. Proboszczowi z Filipowic ks. Janowi  Florek oraz na cmentarzu wojennym.  Była to lekcja patriotyzmu, aby pamiętać o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny.
mgr Małgorzata Różycka

IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków   21.05.2018

 

mgr Katarzyna Kalicka 

Walentynki szkolne                                                                               20.02.2017

           W coroczne święto zakochanych odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6. Koleżanki w swobodnych, kolorowych strojach i koledzy w „dorosłych” koszulach od godziny piętnastej – nie tracąc czasu- bawili się do naszych, młodzieżowych przebojów. Kacper, jako DJ, wiedział jaka muzyka wyzwala w nas chęć do tańca i taką puszczał. Konkursy urozmaicały czas zabawy, a zapiekanki, ciasta, napoje i owoce dostarczały energii i gasiły pragnienie. Dekoracja sali gimnastycznej miała wyraźne czerwone akcenty, które kojarzą się z ciepłymi uczuciami. Tego dnia- jak ogłosili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – czerwony element w stroju ucznia zwalniał go w czasie lekcji przed pytaniem na oceny. Na korytarzu przy głównym wejściu stanęło charakterystyczne pudełko pocztowe, do którego może spływać przez najbliższy tydzień korespondencja o serdecznej treści. SU dostarczy adresatom walentynkowe dedykacje. Uczennica kl.6- Gabrysia Salamon

Zabawa z parasolkami                                                                                 15.11.2016

       W listopadzie zorganizowaliśmy w przedszkolu zabawy z parasolkami.  Każdy z nas przyniósł  swoją parasolkę i mógł pokazać ją innym dzieciom.  Wykorzystaliśmy je zarówno do nauki, jak i do zabawy. Naśladowaliśmy deszcz stukając paluszkami o parasolkę, przeliczaliśmy, porównywaliśmy wzory i kolory. Tańczyliśmy z parasolami do „Deszczowej piosenki”. Przy stolikach kolorowaliśmy  parasolki i ozdabialiśmy  kolorowym papierem  według własnego pomysłu. Było bardzo wesoło i kolorowo. 

Bieg Pamięci Akcji „Burza” – Jamna 1944 – 2016

II Jamneński Bieg Górski                                                        27.09.2016

 

     W dn 25.09.2016 odbył się II Jamneński Bieg Górski - Bieg Pamięci Akcji „Burza”, mający na celu nie tylko uczczenie 72 rocznicy bitwy 16 PP AK batalionu „Barbara” i ofiar pacyfikacji Jamnej, ale również  popularyzację wśród biegaczy okolic Jamnej jako atrakcyjnego terenu do uprawiania sportu. W rywalizacji biegaczy wśród młodzieży szkolnej  wystartował reprezentant naszej szkołyFilip Turczak zajmując II miejsce w tej kategorii.

Obchody Dnia Dziecka                                                              03.06.2016

    Ten Dzień kojarzy się z radosną zabawą, dziecięcym śmiechem i smakołykami. W naszej szkole połączyliśmy go jeszcze z pożyteczną nauką przez doświadczenie. Kreatywni członkowie samorządu uczniowskiego, z pomocą pozytywnie nastawionych rodziców, przytransportowali desery- niespodzianki. Królowały: galaretki, świeże owoce,, lody, czekolada, bita śmietana. Ulubiona muzyka z głośników oraz słoneczna pogoda były świetnym tłem do rekreacji na kocyku i zabaw sportowych na szkolnym boisku. Uczniowie sprawdzali się w jeździe na rowerach przez tor przeszkód, „mumifikowali” na czas swoje koleżanki, bawili się z zasłoniętymi oczami , rywalizowali drużynowo na wyznaczonych szlakach. W tym czasie przedstawicielka Akademii Nauki przeprowadziła pokaz naukowy pt. „ Fizyka dla Smyka- Tajemnica Dźwięku”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o sile cząsteczek powietrza, decybelach, falach dźwiękowych i falach radiowych. Zobaczyli pudło rezonansowe, modulator, mikrofon kierunkowy, sonometr. Angażowali się emocjonalnie, chętnie eksperymentowali, dyskutowali i wnioskowali.

Zabawa z parasolkami                                                     25.11.2015

     W listopadzie zorganizowaliśmy w przedszkolu zabawy z parasolkami.  Każdy z nas przyniósł do przedszkola swoją parasolkę i mógł pokazać ją innym dzieciom.  Uczyliśmy się otwierać i zamykać parasolki, naśladowaliśmy deszcz stukając paluszkami o parasolkę. Najfajniejszą zabawą były tańce z parasolkami przy piosence o deszczyku, o psotnym wietrzyku. Przy stolikach wykonaliśmy  parasolki z kolorowego papieru, ozdabiając je według własnego pomysłu. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego kolorowego dnia.

Sportowa spartakiada przedszkolaków                                  17.06.2015

      11 czerwca na „Orliku” w Zakliczynie odbyła się Sportowa Spartakiada Przedszkolaków . Nasze przedszkole reprezentowała ośmioosobowa drużyna. Po rozgrzewce rywalizowaliśmy w pięciu konkurencjach. Chociaż nie udało się zdobyć miejsca w pierwszej trójce, walczyliśmy bardzo dzielnie w prawdziwie  sportowej atmosferze. Wszyscy zdobyliśmy medale, dyplom i otrzymaliśmy drobne upominki, lody oraz owoce. Było fantastycznie. Do zobaczenia za rok.

Przedszkole w ruchu                                                             10.03.2014

 

       Nasze Przedszkole jest uczestnikiem akcji „Ćwiczyć każdy może" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja ma na celu promowanie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. My ćwiczymy przynajmniej raz w tygodniu! Samodzielnie przebieramy się w stroje do gimnastyki i z zapałem bierzemy udział w zajęciach. Lubimy ćwiczyć z różnorodnymi przyborami np. woreczkami, krążkami, szarfami, kijkami itp. Uwielbiamy zawody z elementami współzawodnictwa na rowerkach, hulajnogach, samochodzikach i „platformach” ćwiczących koordynację ruchową.

Zapraszamy do naszej galerii.

Na zajęciach                                                     28.02.2014 

       ZSPiP  

 

 

 

Między lekcjami                                            24.02.2014

W naszej szkole podczas trwania dużej przerwy z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego  odbywają  się  „ Przerwy w ruchu” na których uczniowie mają możliwość poprawiania swojej kondycji fizycznej, rozładowania energii i rozprostowania kości . Wspólne zabawy  i rozgrywki sprzyjają integracji dzieci. Gdy chętni  uczniowie grają inni im kulturalnie kibicują  Każdy dzień z przerwą w ruchu upływa pod znakiem innej dyscypliny sportowej wg inwencji uczniów. Pomysłowość dzieci do aktywnego spędzania przerw nie zna granic a  wywołują to u uczniów mnóstwo radości.  Przerwa z badmintonem
Przerwa bicia rekordów kręcenia hula hop  
Przerwa ze skakanką
Przerwa  bicia rekordów chłopców z odbicia piłki sposobem dolnym i górnym
Przerwa w rozgrywki w „Dwa ognie”
Przerwa z tenisem stołowym

Jak ryby w wodzie                                       20.02.2014

 

Feriowy wyjazd na basen sprawił duzo radości naszym uczniom. Większośc z nich uczestniczyła w projekcie "Już pływam". Mogliśmy naocznie zaobserwowac, ze stwierdzenie- "już pływam" nie jest bezpodstawne. Informacja dla zainteresowanych  " szkolnych rybek" - będzie kontynuacja projektu. Cieszymy się! Prawda?

My się zimy nie boimy                                       27.01.2014

 Hu, hu, ha nasza zima zła - to hasło nijak do nas nie pasuje. Zima w tym roku obdarowała nas śniegiem tyle co kot napłakał dlatego gdy tylko się pojawił nikt z uczniów nie miał ochoty siedziec w ciepłych klasach. Zajęcia na śniegu odbywały się na kazdym etapie eudkacyjny. Przyjżyjcie się dobrze są tam i maluch i szóstoklasiści. Każdego ucznia i prowadzącego nauczyciela cieszył biały puch. 

 

 

 

 

Napisali o nas; Druhom seniorom w Filipowicach

b_250_0_16777215_00_images_2013_11_pastoraka.JPG

Od kilku lat Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zakliczynie organizuje noworoczne spotkania opłatkowe dla strażaków – seniorów.  Zgodnie z przyjętą zasadą, rokrocznie „Opłatek” organizowany jest w innej jednostce OSP – tym razem gospodarzem imprezy była jednostka OSP w Filipowicach, a „Opłatek” został zorganizowany 5 stycznia 2014 roku w tutejszej remizie. Na początek, po powitaniu gości przez prezesa Zarządu Gminnego i jednocześnie prezesa jednostki Tomasza Damiana, scenę zajęły „Filipowioki” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach, które pod kierunkiem nauczycielki ZSPiP, pani Haliny Pyrek,  przygotowały i przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się kolędy i pastorałki oraz tańce i przyśpiewki Krakowiaków Wschodnich.  

b_250_0_16777215_00_images_2013_11_wystpienie.JPG

Na finał była niespodzianka, bo do pięknie wystrojonych na ludowo dzieci dołączyła równie pięknie wystrojona pani dyrektor Iwona Gurgu li razem – jak podkreślono – specjalnie dla strażaków Pani Dyrektor i dzieci wspólnie wykonały przepiękną pastorałkę. 

 

Tenis stołowy w Zakliczynie              20.11.2013 

       Dnia 14.11.2013r. odbył się turniej tenisa stołowego klasa IV i młodszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Zakliczyn, na których uczeń naszej szkoły , Waldemar Spieszny - klasa III, zajął III miejsce.

Gratulujemy!!!

Zawody w Zakliczynie              20.11.2013 

       Dnia 23.10.2013r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Zakliczyn w halowej piłce nożnej, gdzie drużyna dziewcząt zajęła II miejsce a drużyna chłopców III miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Kubacka Patrycja, Matras Anna, Ogórek Weronika, Teper Weronika, Osuch Oliwia, Włodarz Karolina, uczennice z klasy V.

Skład drużyny chłopców: Osiełkiewicz Andrzej, Kalicki Konrad, Ojczyk Piotr,

 Kusion Jarek, Kornaś Jakub, uczniowie z klasy VI i Ogórek Adam, Kołacz Jakub, Urban Grzegorz, uczniowie z klasy V.


Zajęcia sportowe w przedszkolu                     

 Ulubione zajęcia w przedszkolu, to zajęcia gimnastyczne. Cykliczność tych zajęć skrupulatnie jest pilnowana przez żywo zainteresowane maluchy, które dzięki temu szybko opanowują kolejność dni tygodnia przeliczając je i przypominając nauczycielowi, że dzisiaj jest piątek i trzeba ćwiczyć. Atrakcyjność zajęć ich systematyczność i radosna atmosfera sprawiają, że nasze dzieci są chętne, zdrowe i radosne. 


Rajd edukacyjny                                       31.10.2013

   W czwartkowy, pogodny poranek (24.października) uczniowie ze swoimi wychowawcami wyruszyli na rajd edukacyjny szlakiem prowadzącym na Wzgórze Mogiła w naszej „małej ojczyźnie” , w Woli Stróskiej.

 

 

Nie damy się wrześniowo- jesiennej nostalgii.               19.09.2013

Obowiązki szkolne nie straszne uczniom tej szkoły! Uśmiech nadal gości na naszych buziach pomimo powrotu do szkolnych ławek. Wspominając wakacje powracamy do zdjęć, które utrwaliły  radosne chwile na wakacyjnym.

 

Wycieczka krajoznawcza do Zakopanego        19.06.2013

Dnia 11 czerwca 2013 uczniowie klas IV – VI wraz  z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Zakopanego.

 

 

Dla "Mamy i Taty"                                29.05.2013

     Do pikniku rodzinnego, którego data idealnie łączyła się ze Świętem Mam - 26 maja- przygotowywaliśmy się dłuuuugo. Niepewna była tylko pogoda. 

 Wiązanką tańców ludowych, których efektem finałowym był „krakowiak” z przyśpiewkami, zespół „Filipowioki” przywitał pana burmistrza- Jerzego Soskę. Ten obdarował ich słodyczami i pochwałą. „Filipowioków” kreuje od roku p. Ala Pyrek. 

 P. Basia Olchawa- opiekunka świetlicy ZCK w Filipowicach- i p. Darek Stojowski przyciągnęli uwagę obecnych absolutnie nowatorskimi konkurencjami sportowymi, w których sprawdzić się mogły całe rodziny lub ich przedstawiciele. Nagrody ufundował i wręczał pan burmistrz.

Dwa ognie - turniej                           19.05.2013

W czwartek 16 maja odbyły się rozgrywki szkolne w ulubioną grę drużynową uczniów „Dwa ognie”. W rozgrywkach zgłosiły chęć udział drużyny klas IV-VI. Rywalizacja była bardzo zacięta i pełna emocji. Nie do pokonania była jednak drużyna w składzie: Asia Bieniek, Rafał Krzyżak, Jakub Mędrek, Wojciech Kopeć, Tomek Ogórek, Adam Ogórek i Jakub Kołach. Zwycięscy otrzymali w nagrodę słodkie upominki.

"Trening czyni mistrza"                                24.04.2013

To stare powiedzenie najlepiej opisuje start uczniów naszej szkoły w kolejnym turnieju szachowym Zakliczyńskiej Ligi szachowej 2013. 

 

 


Ferie za nami!

https://lh4.googleusercontent.com/-XtwAr8rSIG4/UNNsWiIu0pI/AAAAAAAAKAw/HQ1qx3S4U4Y/s640/IMG_0088.JPGW tym roku podopieczni z trzech placówek wspólnie integrowali się w PWD w Filipowicach.Sprzyjająca atmosfera i infrastruktura pomogła w radosnym przeżywaniu zabaw i zajęć.  Większa ilość uczestniczących niż na co dzień pozwoliła na zorganizowanie turnieju w siatkę na sali gimnastycznej i zabaw integracyjnych w bogatszym kręgu. Dodatkowo wykorzystując dogodne warunki pogodowe i polne drogi suto zasypane śniegiem  zorganizowano wspaniałego kuligu, który był uwieńczeniem wolnych dni od nauki.  Po takich feriach pozytywnie doładowywani wróciliśmy do obowiązków.


 II miejsce Kuby w tenisie stołowym!                      20.11.2012

Wdniu 14.11.2012 roku na hali ZSPiG wZakliczynie odbyły sięIgrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Zakliczyn w tenisie stołowym chłopców klas IV. W tej kategorii uczeń naszej szkoły JakubKołacz zajął zaszczytne II miejsce.

GRATULUJEMY sukcesu!

 


Roztańczona szkoła i przedszkole!

 Zajęcia taneczne od wielu lat są organizowane w naszym przedszkolu Z przedszkola wychodziły dzieci chętne i przygotowane do występów, medialnie, nie bojce sie pokazać na scenie lubiące tańczyć. Świadomość rezultatów tych oddziaływań oraz fakt iż ruch w każdej postaci, to zdrowie zadecydowały o pomyśle stworzenia projektu ROZTAŃCZONEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA. Wykorzystując potencjał uczniów i umiejętności nauczycieli tanecznym krokiem ruszamy do przodu.  Pozalekcyjne zajęcia taneczne odbywają się na każdym etapie edukacyjnym. Można, by rzecz : Od przedszkola do Opola. W szkole utworzyliśmy zespół ludowy „Filipowioki”, którego instruktorem jest Pani Halina Pyrek. Oprócz niego zajęcia taneczne z nowoczesnymi układami dla klas młodszych i starszych organizuje Pani Urszula Mróz. Różnorodność propozycji pozwala każdemu uczniowi, by znalazł  coś dla siebie.

Najfajniejszą sprawą jest efekt końcowy. W zdrowym ciele, zdrowy duch!...a to już każdy może zobaczyć na systematycznych występach uświetniających wszystkie okazjonalne uroczystości organizowane w szkole, środowisku, gminie i gdzie tylko chcecie. 

Zobaczcie sami w zakładce: Tanecznym krokiem


RAJD EDUKACYJNY - Szlakiem Partyzantów     17.10.2012

Niezwykłą lekcję historii przeżyliśmy dnia 12.października. Wyszliśmy z  sal lekcyjnych i na świeżym powietrzu właściwie dotykaliśmy śladów, które zaznaczyła historia w naszej „małej ojczyźnie” . Celem naszej wędrówki było Wzgórze Mogiła w Woli Stróskiej- miejsce, z którym wiąże się romantyczna legenda i las, w którym, w czasie wojny (1944r. ) toczyły się walki partyzantów. O Wszystkim nam pięknie opowiedziałka koleżanka i znawczyni partyzanckich szlaków Anna Szczepańska.  

Skakanki i piłki mobilizowały do oddychania pełną piersią w zabzabawach ruchowych i integracyjnych. Uczniowie odpytani byli z wiadomości o ochronie przyrody, historii oraz wspólnie ukłożyliśmy opowiadanie na temat mijającego dnia.

Czytaj więcej!

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery