Konkursy/zawody

 

Kolejny raz Poznawali Ojcowiznę                   28.06.2019

  „Poznajemy Ojcowiznę” to konkurs organizowany od 26 lat przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie odnosząc sukcesy na etapie województwa. II miejsce w katorii prac indywidualnych zdobył Filip Turczak. Temat pracy pięknie artystycznie wykonanej to ,, Śladami żelaza z Rudy Kameralnej”. Również II miejsce ale w kategorii prac multimedialnych zdobyła Natalia Gębarowska wykonując prezentację o strażakach z Filipowic pt.,, Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. III miejsce otrzymał Michał Czuba - praca pt. ,,Serce Zakliczyna”. IV miejsce przypadło Joannie Drożdż, która utrwaliła w swojej pracy wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Zakliczynie. Tytuł ,, Szlakiem niepodległościowym po Zakliczynie i okolicach. W 100 – lecie niepodległej”.

Podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu odbyło się pod koniec maja w siedzibie PTTK w Tarnowie. Podczas uroczystości zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe. Drugą część uroczystości stanowiła wycieczka z przewodnikiem po Tarnowie.

mgr Lucyna Migda

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego o bezpieczeństwie na wsi                               08.05.2019

     Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także zwrócenie uwagi na szczególnie niebezpieczne sytuacje związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, ilustrującej hasło konkursowe. Głównym organizatorem eliminacji regionalnych była Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Krakowie. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy V Gabriela Kijowska, która podczas uroczystej Gali odebrała dyplom i nagrodę.

mgr Lucyna Migda 

Turniej szachowy                                         02.02.2019

Dnia 11.01.2019 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Zakliczyn w szachach dziewcząt i chłopców.  Bezkonkurencyjnie zagrali  uczniowie naszej szkoły zajmując czołowe miejsca:

I miejsce – Natalia Gębarowska

I miejsce- Turczak Filip 

mgr Małgorzata Różycka

Pisali po polsku o historii                              29.11.2018

W radosnej atmosferze obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Dyktandzie Niepodległościowym ,, Po polsku o historii”. W etapie szkolnym w klasach IV – VI dyktando pisało 9 osób a w klasach VII –VIII 11.

 Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Michał Wszołek uczeń kl. V uzyskując 91 punktów. W obecnej edycji Konkursu wartości progowe przejścia do etapu wojewódzkiego to 90 punktów dla uczniów najmłodszych. 7 listopada w Krakowie przy ul. Basztowej w salach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego zmierzył się z najlepszymi w swojej kategorii wiekowej z województwa małopolskiego. Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Lucyna Migda i mgr Jadwiga Zachara

Konkurs przyrodniczy w Ciężkowicach        21.11.2018

15  listopada 2018r. uczennice z klasy VI brały udział w V Międzygminnym Konkursie Przyrodniczym „Na leśnych tropach” w Muzeum w Ciężkowicach. Monika Kołacz i Aleksandra Sarwa zdobyły III miejsce w kategorii zespołowej. W konkursie brało udział 20 uczniów z 10 szkół powiatu tarnowskiego. Konkurs składał się z trzech etapów: I etap indywidualny – test wiedzy o lesie i znajomości słownictwa łowieckiego, II etap zespołowy – rozpoznawanie gatunków zwierząt na prezentacji multimedialnej, III etap zespołowy- opis sylwetki zwierzęcia z użyciem terminologii łowieckiej. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i karmnik – nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Gromnik i Polski Związek Łowiecki. Gratulacje dla reprezentacji naszej szkoły.

mgr Lucyna Migda

III miejsce w konkursie dziennikarskim      17.06.2018

Uczeń naszej szkoły- Michał Czuba zajął III miejsce w Konkursie Dziennikarskim pn. To się nadaje do Głosiciela! Opowieść o człowieku. Siódmoklasista przedstawił w swojej pracy sylwetkę utalentowanego, niezwykle skromnego rzeźbiarza – samouka Stanisława Rozkochy – mieszkańca Rudy Kameralnej. Nasz laureat otrzymał nagrodę podczas obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Głosiciela - Pisma Miasta i Gminy Zakliczyn. Michał brał udział w warsztatach dziennikarskich, które prowadził red. Marek Baran – przewodniczący Jury.

mgr Jadwiga Zachara

Filip Turczak laureatem V Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych              09.06.2018

Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 25 maja 2018 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie Filip Turczak odebrał nagrodę z rąk wiceministra MON Sebastiana Chwałka za zajęcie II miejsca w kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI ,,Projekt serii znaczków pocztowych” w V Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs objęty był Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przewodniczącym Komitetu Honorowego był Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak a organizatorem Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Głównymi celami konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej.

Uroczyste podsumowanie, które poprowadził redaktor Michał Adamczyk odbyło się dokładnie w 70 rocznicę śmierci pułkownika Witolda Pileckiego.

Podczas Gali miało miejsce również wręczenie nominacji na wyższy stopień oficerski dla Żołnierza Wyklętego, Pana Mieczysława Chojnackiego ps. „Młodzik”, który jako 16-letni chłopiec wstąpił do Korpusu Obrońców Polski, później walczył w szeregach Armii Krajowej. Został skazany na trzykrotną karę śmierci.

Piąta edycja wydarzenia wzbudziła ogromne zainteresowanie, wychodząc swoim zasięgiem również poza granice kraju. Na konkurs wpłynęło łącznie 1763 prac plastycznych, filmowych i literackich z Polski, ale również z kilkunastu krajów świata, m.in. Anglii, Australii, Białorusi, Bułgarii, Egiptu, Francji, Grecji, Irlandii, Kanady, Litwy, Szkocji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Sukces naszego ucznia zatem tym większy, bo konkurencja była ogromna. Gratulujemy Filipowi!

mgr Lucyna Migda 

Finał konkursu "Poznajemy Ojcowiznę 2018" 23.05.2018

  14.05.2018 roku w siedzibie PTTK w Tarnowie miało miejsce rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ,, Poznajemy Ojcowiznę”. Konkurs pozwala uczniom pogłębić wiedzę o kulturze, historii swojego regionu i przyczynia się do budowania lokalnej tożsamości. Z ogromną satysfakcją informujemy, że wytrwali i ciekawi historii swoich małych ojczyzn uczniowie kl. VII po raz czwarty brali udział w konkursie osiągając wysokie wyniki. I miejsce w kategorii prac multimedialnych zajął Filip Turczak za pracę ,, Żeby Polska była Polską – Jan Dubaniowski ,,Salwa”. Filip został finalistą etapu ogólnopolskiego, ponieważ jego praca została wysłana na etap centralny do Warszawy. II miejsce przypadło Joannie Drożdż za pracę indywidualną pt. ,,Kraina miodem i winem płynąca”. Michał Czuba zajął III miejsce pisząc pracę ,,Mały wielki artysta”. Również III miejsce przypadło Natalii Gębarowskiej, która na swoim blogu opisała szlak promów ziemi tarnowskiej. Uczniowie za przygotowanie bardzo ciekawych prac otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Na koniec z przewodnikiem zwiedzili historyczne zakątki Tarnowa.

Uczniom serdecznie gratulujemy!!!

mgr Lucyna Migda

"Maryja wychowawczynią pokoleń"                                      5.02.2018

    W dniu 31 stycznia 2018 roku w Sali Lustrzanej na ulicy Wałowej w Tarnowie odbył się koncert laureatów Konkursu Maryjnego pt. „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Wydarzenie zorganizowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny Kózka w Tarnowie. Patronat honorowy objął biskup ordynariusz naszej diecezji – ks. Andrzej Jeż. Jednym z wyróżnionych uczestników był uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach – Filip Turczak. Jego wiersz „Pani Fatimska” został doceniony przez wymagające jury.

Serdecznie gratulujemy młodemu poecie oraz jego Rodzicom.

Pani Fatimska

mgr R Pawłowska

KONKURSY ŚWIĄTECZNE – „Bombkowe Święta” i „Szopka Bożonarodzeniowa”                         01.01.2018

   Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. ”Bombkowe Święta” na ozdobę choinkową lub oryginalną bombkę, którą można będzie zawiesić na choince. Uczniowie klas I –VII wykazali się wysokimi umiejętnościami plastycznymi i oryginalnością prac. Bombki były oryginalne, piękne i starannie wykonane. Wszystkie bombki zawisły na naszej choince pięknie ją zdobiąc.

W ramach popularyzacji tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”. Konkurs przeznaczony był dla chętnych uczniów klas I-III i IV-VII. Technika wykonania prac była dowolna, jednak przeważały szopki wykonane na wzór betlejemski.. Wykonane szopki były wyjątkowe i na swój sposób piękne.  Wszystkie szopki zostały pokazane na wystawie pokonkursowej.

Uroczyste wręczenie dyplomów pamiątkowych i nagród dla wszystkich uczestników konkursu odbyło się 21 grudnia 2017 r. podczas Wigilii Szkolnej.

M. Różycka

Konkurs myśliwski                                                            27.11.2017

      17 listopada 2017r. uczennice Aleksandra Sarwa z kl. V i Patrycja Molenda z kl. VI reprezentowały naszą szkołę w IV Międzygminnym Konkursie Przyrodniczym - „Na leśnych tropach” w Muzeum w Ciężkowicach. Uczennice znalazły się tuż za podium  osiągając wysoki wynik w kategorii zespołowej i indywidualnej. W konkursie brało udział 22 uczniów z 11 szkół powiatu tarnowskiego. Konkurs składał się z trzech etapów- I etap indywidualny – test wiedzy o lesie i znajomości słownictwa łowieckiego, II-etap zespołowy – rozpoznawanie gatunków zwierząt na prezentacji multimedialnej, III – etap zespołowy- opis sylwetki zwierzęcia z użyciem nazw łowieckich. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy!

Lucyna Migda

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej 17.11.2017

   9 listopada 2017r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki w Paleśnicy został przeprowadzony konkurs pod hasłem „ Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią”. Upowszechniając piękno mowy ojczystej nasi uczniowie reprezentowali szkołę w obu kategoriach konkursowych. Piękny wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „ Gawęda o miłości ziemi ojczystej” przygotował i przedstawił uczeń klasy IV- Michał Wszołek. Piosenkę partyzancką pt. „ Idą leśni „ zaśpiewał ucharakteryzowany chór szkolny.

J. Zachara

2 x III miejsce                                                                         17.07.2017

W II Konkursie im. o. Jana Góry „ Mój Zakliczyn – Moja Gmina”, nasi uczniowie zostali laureatami trzeciego miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.  20.czerwca 2017r. podczas Sesji Rady Gminy w Zakliczynie zostały wręczone dyplomy i upominki. Kategoria przedszkolna: 3.miejsce – Oddział Przedszkolny pod opieką p. Krystyny Kołacz. Kategoria uczniów klas IV – VI: 3.miejsce – Aleksandra Mordawska - praca wykonana pod opieką p. Barbary Niemiec.

Jadwiga Zachara

Podsumowanie konkursu "KANGUR 2017"                         20.06.2017

    19 czerwca w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale matematyki i informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród w Konkursie Matematycznym KANGUR.

W tegorocznej edycji z pośród 20 uczestników naszej szkoły uczeń klasy VI FILIP TURCZAK uzyskał bardzo dobry wyniki a nagrodę za osiągnięty rezultat odebrał osobiście w Krakowie.

Filipowi bardzo gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Dariusz Stojowski 

Sukcesy w konkursie przyrodniczym                                02.06.2017

    26.05.2017 roku w Muzeum w Ciężkowicach odbył się V Międzygminny Konkurs Przyrodniczy ,,Drzewa i krzewy Polski” organizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paleśnicy przy współudziale Nadleśnictwa Gromnik.  Do konkursu zgłosiło się 14 szkół z gminy Gromnik, Zakliczyn, Ciężkowice i Tuchów. Drużyna w składzie: Filip Turczak i Natalia Gębarowska z kl. VI musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą na temat drzew i krzewów oraz umiejętnością rozpoznawania gatunków po liściach, igłach, owocach czy korze z prezentacji multimedialnych i przygotowanych okazów. Zespół spisał się znakomicie zajmując I miejsce. Jednocześnie w kategorii najlepszy uczestnik konkursu Natalia Gębarowskazajęła III miejsce. O trzecie miejsce przeprowadzono dogrywkę ponieważ dwie uczestniczki uzyskały ten sam wynik.

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekun: Lucyna Migda

Krajoznawczy sukces na najwyższym szczeblu                      31.05.2017

   W dniach 26-28.05.2017 roku uczennica kl. VI Joanna Drożdż uczestniczyła w Centralnym Zlocie Laureatów XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego ,,Poznajemy Ojcowiznę”. W zlocie, który tym razem odbył się w Witnicy ( woj. lubuskie) zgodnie z wieloletnią tradycją, biorą udział uczniowie, autorzy najlepszych w Polsce opracowań krajoznawczych nagrodzonych na etapie centralnym wraz z opiekunami. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznania Ziemi Ojczystej. Poprzez dostrzeganie i opisywanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych, tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych, czyli tego wszystkiego co znajduje się wokół nas. Forma konkursu pozwala na rozbudzenie pasji w młodych ludziach do pięknego pisania o swoim rodzinnym kraju. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na etapie centralnym w Warszawie oceniono 102 prace i przyznano nagrody.

Wielka Gala wręczenia nagród odbyła się w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy w obecności władz samorządowych, władz PTTK, Lubuskiego Kuratora Oświaty i innych zaproszonych gości. Joanna Drożdż odebrała III nagrodę laureata w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych za pracę ,, Szlakiem ,,Pięknego Jasia” z Doliny Dunajca”.  Dla przybyłych z różnych stron Polski laureatów największą nagrodą był pobyt na Ziemi Gorzowskiej i liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Program był dobrze przemyślany i bardzo bogaty. Przez kolejne dni pobytu uczestnicy zlotu zwiedzili z przewodnikiem: ratusz, kościół, Żółty Pałacyk, Prywatne Muzeum Oręża i Chwały, Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy, Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich oraz Edukacyjny Park Dendrologiczny w Mościcach. Spotkali się z przyrodnikiem - fotografikiem i regionalistą Piotrem Charą, który opowiadał o swojej największej pasji fotografowania ptaków wodnych. Zorganizowano również wycieczkę na terenie Parku Narodowego ,, Ujście Warty ”.Była również biesiada integracyjna przy grilu i tańce do późnej nocy.

Uczennicy naszej szkoły Joannie Drożdż gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z wędrówek po ziemi lubuskiej zrobiłyśmy sporo zdjęć zapraszamy do obejrzenia. Dodatkowo Asia udzieliła wywiadu do TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Zobaczcie

Relacja TVP  LINK

Opiekun: Lucyna Migda 

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania                                     30.05.2017

   Spełniający warunki regulaminu, wytypowani w eliminacjach klasowych przedstawiciele klas I-VI, przystąpili 24.maja do pokazowego odczytania przygotowanych fragmentów prozy. Dwanaścioro uczniów urzekało swoją interpretacją i z powodzeniem przenosiło słuchaczy w świat baśni, legend i powieści. Dyplomy i nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych. Miejsce I i zaszczytny tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” w klasach I-III otrzymała pierwszoklasistka: Julia Chrobak. Miejsce II: Wiktor Kornaś. Miejsce III ex-aequo: Wiktoria Doskocz i Wiktoria Wolak. Miejsce I i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” w klasach IV-VI otrzymała: Natalia Gębarowska. Miejsce II: Michał Czuba. Miejsce III: Angelika Jania. Konkurs zorganizowała i poprowadziła p. Krysia Kołacz- opiekun Biblioteki Szkolnej.

Jadwiga Zachara

Mistrz Matematyki 2017                                                       15.05.2017

    9 maja 2017 r. odbył się w Paleśnicy XIV Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki 2017” dla klas III. Jego celem było rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowań matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego, w którym zostały wytypowane dwie osoby  i gminnego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy trzeciej: Amelia Gnatkiewicz i Wiktoria Wolak, które uplasowały się tuż za podium.

Zdolnym i pracowitym matematyczkom GRATULUJEMY.

Wychowawczyni klasy: Ewa Drożdż


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery