Archiwym przedszkola

 

Bal karnawałowy w przedszkolu                                          5.02.2018

    „Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” -   w naszym przedszkolu również dnia 31 stycznia odbył się wspaniały bal karnawałowy. W środę sala przedszkolna wyglądała  bajecznie i kolorowo, przystrojona w serpentyny i balony. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki z dziecięcej płytoteki a później przy akompaniamencie i śpiewie Pana Tadeusza Malika. Podczas trwania zabawy odbyły się różne  konkursy i zabawy sportowe w których wszyscy chętnie brali udział. Niezliczone Elzy,  księżniczki, pielęgniarka, towarzyszący im piraci, strażacy, policjanci, smok, a także inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się pysznym ciastem i babeczkami przygotowanymi przez naszych rodziców a o owoce i soczki zadbała Rada Rodziców. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu

 

Ala Pyrek

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu                                   1.02.2018

    24.01.2018 r był dniem poświęconym Babciom i Dziadkom naszych przedszkolaków. Dzieci postanowiły okazać swoją miłość i wdzięczność poprzez występy i przygotowały dla dziadków bal na scenie.

Najmłodsi w rytm Marsza Radeckiego na kuchennych instrumentach” gotowali potrawy”, starsze dziewczynki w tańcu z mopami „zadbały o czystość pomieszczeń” a praczki w swoim układzie tanecznym - o pachnącą świeżość ubrań. Jak na prawdziwy bal przystało nie zabrakło również kapeli. Utalentowane muzycznie przedszkolaki, świetnie grające na instrumentach, ucharakteryzowane jak prawdziwe gwiazdy zaprezentowały utwór „ Ona tańczy dla mnie”. Wszystko połączyły piosenki, wiersze, życzenia oraz krótka, wzruszająca retrospekcja na temat: jak to kiedyś poznawali się babcia z dziadkiem i mama z tatą. Występy zaowocowały rozbrzmiewającym śmiechem i łzami babć. Cieszymy się z tych wzruszeń i życzymy, by tylko takie zdarzały się w Waszym życiu i Waszych sercach!

Dziękujemy wszystkim, którzy ochoczo nam pomogli w przygotowaniu tej uroczystości.

mgr Iwona Gurgul

 Mali odkrywcy                                                                       10.01.2018

         Odkrywać, to znaczy wiedzieć to, co wszyscy wiedzą, myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”.

Albert SzendGyorg

 

Wszystkie dzieci są badaczami i odkrywcami, czerpią wiele radości w zdobywaniu i poszerzaniu swojej wiedzy.

Dlatego na naszych dzisiejszych zajęciach zamieniliśmy się w małych odkrywców i przeprowadziliśmy wiele ciekawych eksperymentów ukazujących, różne tajemnice wody.

Poznaliśmy regulamin małego badacza, słuchaliśmy zagadek, rozwiązywaliśmy problemy różnymi metodami, wyciągaliśmy wnioski, ćwiczyliśmy spostrzegawczość, wytrwałość i koncentrację uwagi.  Mieliśmy przy tym wiele radości i śmiechu.

Eksperymenty zaprezentowane grupie:

– „Gorąca czy zimna?” – obserwacja pojemników wypełnionych zimną i gorącą wodą z widoczną         par�

Wizyta Świętego Mikołaja                                                     09.12.2014

   Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez nas dni w roku. Przygotowaliśmy się do niego bardzo  starannie. Wykonaliśmy  prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj, pisaliśmy listy o wymarzonych prezentach oraz nauczyliśmy się wielu piosenek i wierszy. Już od samego rana przygotowaliśmy pięknie salę ,w której dominował kolor czerwony. Na naszych głowach pojawiły się mikołajowe czapeczki. Nadeszła wreszcie długo oczekiwana chwila, kiedy usłyszeliśmy dzwonek i w drzwiach ukazał się renifer, który ciągnął sanie ze Świętym Mikołajem, pomimo braku białego puchu. Witaliśmy gościa piosenkami, wierszami i tańcem. Mikołaj obdarował nas wspaniałymi prezentami. Pożegnaliśmy Mikołaja, ale na naszych twarzach jeszcze długo gościł uśmiech.

Dzień Dziecka w przedszkolu                               09.06. 2014

 

     Tegoroczny  Dnia Dziecka obchodziliśmy w naszym przedszkolu 02 czerwca. Był to dzień pełen muzyki, tańców, śpiewów,  zabaw z chustą  animacyjną i balonami. Sami zrobiliśmy smaczny, zdrowy deserek. Nie zabrakło słodkości od Rady Rodziców oraz nowych zabawek do  przedszkola i  oddziału zerowego. Przedszkole w tym dniu było pełne śmiechu,  radości i niespodzianek.

 

Czytający Goście                                                     23.05. 2014

  Cała Polska Czyta Dzieciom
- nasi rodzice też.

W ostatnim miesiącu nasze przedszkole  odwiedzili kolejni mili goście, którzy przynieśli ze sobą i przeczytali nam piękne bajki i wiersze.

To dla nas szczególne wydarzenie, gdy nasi najbliżsi poświęcają nam swój czas. Ostatnio odwiedziły nas: pani Renatka Salamon oraz pani Monika Socha, które oprócz pięknie przeczytanych książeczek przyniosły słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy

Czytający Goście                                                       25.04. 2014

   Dnia 15.04 2014r. mamusia  naszego kolegi – Wiktorka zrobiła nam ogromną niespodziankę i przyszła do przedszkola – w przebraniu Kubusia Puchatka aby w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
przeczytać nam książeczkę  pt. „Magiczne słowo” . Pani Gosia przyniosła  również „małe co nieco”. Dziękujemy bardzo Pani Małgosi za sprawienie uśmiechu na twarzach dzieci i za poświęcenie nam swojego cennego czasu!
 

Rodzice czytają dzieciom!                                        13.04. 2014

    Cieszymy sie, że w naszym przedszkolu akcja Cała Polska Czyta Dzieciom cieszy się powodzeniem. Nasi rodzice chętnie nas odwiedzają  i to zawsze z ciekawą książką. Ostatnio gościliśmy tatusia Wiktorii, która wybrała kilka swoich  ulubionych bajek . Miłym akcentem była niespodzianka od tatusia Wikunii– słodki upominek. Panie Janku dziękujemy. Zapraszamy kolejnych rodziców.

To naprawdę świetne uczucie, kiedy widzi się w oczach maluchów radość i dumę, gdy w przedszkolu czyta ich mama lub tata.

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato                                         03.03.2014

    Wznawiamy w przedszkolu akcję  „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. 

      Zachęcamy rodziców do włączenia się w akcję „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Dzieci czekają z niecierpliwością na kolejne spotkania i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mamusia lub tatuś, z jakąś ciekawą książką. 
      25 lutego br. gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Oskarka, która na prośbę syna przyszła do przedszkola, by przeczytać nam przygody małego żółwika Franklina. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania o swoim ulubionym bohaterze, który uczył się grać w piłkę nożną. Serdecznie dziękujemy mamusi Oskarka.                                                                                              Czytajmy dzieciom - bo warto.

Mali kucharze                                                                28.02.2014 

    Dnia 26 lutego wybraliśmy się do przedszkolnej kuchni, by spotkać się z paniami kucharkami. W czasie wyprawy dowiedzieliśmy się, na czym polega praca kucharki. Panie pokazały nam  wyposażenie kuchni, zapoznały z różnymi rodzajami naczyń i sprzętów kuchennych, a także opowiedziały o swojej codziennej pracy. Następnie mieliśmy możliwość zadawania pytań, które nasunęły nam  się podczas spotkania. Na zakończenie panie kucharki zachęciły nas do spożywania różnorodnych posiłków i poczęstowały słodkościami.

Dziękujemy naszym paniom  za przepyszne jedzonko i czekamy na kolejne spotkania.                

      Po przyjściu do sali zabraliśmy się za przygotowanie soku z owoców i warzyw. Uczyliśmy się jak kroić owoce i warzywa na odpowiednie kawałki, a potem patrzyliśmy jak soczek wylewa się z sokowirówki.
Byliśmy ze swojej pracy bardzo zadowoleni. Oprócz dobrej zabawy, było smacznie i zdrowo. 

Wizyta przedszkolaków w ECM                                    21.12. 2013.

       W piątek 13 grudnia 2013r. my zerówczaki byliśmy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Podziwialiśmy grę aktorską naszych rówieśników i starszych artystów w muzycznej bajce „Krzyś w poszukiwaniu zaginionej melodii”. Wsłuchani w muzykę Mistrza miło spędziliśmy czas. To było wspaniałe przeżycie.

Witamy serdecznie Ciebie Mikołaju                       3.12. 2013.

 

       Jak co roku, 6 grudnia  przybył do naszego przedszkola Św. Mikołaj. Dzieci z ogromną radością witały długo oczekiwanego gościa. Mikołaj wysłuchał wielu piosenek , wierszy przygotowanych specjalnie dla Niego, bawił się z dziećmi przy muzyce. Przyniósł prezenty dla każdego dziecka, obdarował przedszkole nowymi zabawkami. Dziękujemy Święty Mikołaju .Do zobaczenia za rok .

Andrzejki w przedszkolu                                                    3.12. 2013.

 

       Dnia 28 listopada 2013 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa.  Przenieśliśmy się w zaczarowany świat czarów i magii. Atmosfera od samego rana była gorąca. Tuż po śniadaniu, w pięknie udekorowanej  sali rozpoczęły się wróżby, czary i konkursy. Czas między wróżbami wypełniły zabawy przy muzyce. Przybyły też piękne cyganki (samorząd szkolny) które w bardzo ciekawy sposób przepowiadały nam kim będziemy w przyszłości, jakie niespodzianki szykuje nam los, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, a który  z chłopców pierwszy się ożeni!  Byliśmy zafascynowani wróżbami! Stoły obficie zastawione smakołykami,(zasługa naszych mam i Rady Rodziców) wprawiły  w radość nasze brzuszki. Wróżby, konkursy, dobra muzyka,  sprawiły nam wielką radość- uśmiech gościł na naszych twarzach cały czas! Zabawa andrzejkowa rozbudziła w nas ciekawość i chęć poznawania ludowej tradycji.

Piknik 2013                                    7.06.2013

    26 maja wzięliśmy udział w pikniku rodzinnym organizowanym w naszej miejscowości obok remizy strażackiej. Tańczyliśmy walca i krakowiaka składając w ten sposób życzenia naszym rodzicom z okazji ich święta. Korzystaliśmy z różnych atrakcji: dmuchany zamek, malowanie twarzy, konkurencje sportowe. Podziwialiśmy także występy naszych starszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły i ze szkoły w Faściszowej. Zabawa była wspaniała.

 

Koncert charytatywny dla BASI        22.05.2013

 

     Już po raz drugi braliśmy udział w koncercie charytatywnym dla chorej Basi. Tańczyliśmy walca, oraz krakowiaka. Wszyscy zbieraliśmy plastikowe  zakrętki. Pod okiem Pani Paulinki wykonaliśmy „cegiełki” z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Basi.

Życzymy Ci Basiu dużo zdrówka i uśmiechów.


Nasze zabawy na placu przedszkolnym

Zdjęcie

Wycieczka do Promiennego Zamku                            14. 05. 2013.

    Dnia 09. maja wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę do Promiennego Zamku. O godzinie 8.00 pożegnaliśmy się z rodzicami i pod opieką wychowawczyń ruszyliśmy autobusem do Tarnowa. Trzy godziny wspaniałej zabawy w sali pełnej labiryntów, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami zleciały bardzo szybko. Pełni wrażeń, fantastycznej zabawy, wróciliśmy do czekających na nas rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dbamy o Ziemię                                                  24. 03. 2013.

     Dowiedzieliśmy się, że nasi starsi koledzy i koleżanki ze szkoły piszą listy dla Ziemi w ramach ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”. My nie potrafimy pisać, ale postanowiliśmy włączyć się w akcję, bo wiemy, że trzeba dbać o Ziemię, o środowisko. Panie pięknie udekorowały kwiatami naszą salę i przygotowały cykl zajęć o Ziemi. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadania o nieszczęśliwym koszu, posegregowaliśmy śmieci. Przy piosenkach o tematyce ekologicznej wspólnie bawiliśmy się. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne z odpadów- maluchy malowały rysunki z koszami, a starszaki wykonały kwiaty z rolek po papierze toaletowym. W kolejnym dniu pani Ala przeczytała nam opowiadanie o Franklinie, który zasadził drzewko. Zrozumieliśmy, że w ten sposób można dbać o przyrodę. Z pomocą pani Adusi i pana Miecia my też posadziliśmy na placu szkolnym sadzonki drzewek. To był bardzo ciekawy tydzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Powitanie wiosny                                                   20. 03. 2013.

 

       „Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów, 
                chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów…” 

  Mimo, że za oknami mróz i śnieg w naszym przedszkolu zrobiło się zielono i wiosennie, bo 20 marca pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę. Ubrani w zielone stroje z kwiatami na głowach tańczyliśmy z naszą wiosenką do muzyki A. Vivaldego „Cztery pory roku”- „Wiosna”. Głośnym śpiewem,  i skandowaniem „wiosno, wiosno wołamy, wiosno, wiosno czekamy - przybądź już” przywoływaliśmy upragnioną  wiosnę. Wszyscy mamy nadzieję, iż nasze zabiegi okażą się skuteczne i już wkrótce zieleń i słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również w przyrodzie. 


CZYTAJĄCY GOŚCIE.   

 

Dnia 09.04.2013r. odwiedziła nas mama Gabrysi.

https://lh4.googleusercontent.com/-bFYN_nGhrQE/UTnRduIEWMI/AAAAAAAAOUc/eLbz-nrJiGE/s640/P1080374.JPG

Przeczytała opowieść o Basi, której urodził się mały braciszek. Podobała się nam ta historyjka,bo niektórzy z nas, tak jak Basia, bardzo przeżywają pojawienie się młodszego rodzeństwa. Myślę, że teraz lepiej rozumiemy jak można poradzić sobie z tą nową sytuacją. Dziękujemy mamie Gabrysi za pięknie przeczytaną opowieść i za słodki upominek.

 

 Dnia 21 marca odwiedziła nas mama Oli, która pięknie przeczytała nam następne przygody sympatycznego żółwika Franklina. Oprócz książeczki Pani Iwonka poczęstowała nas słodkimi serduszkami. Dziękujemy mamusi Oli za włączenie się w naszą akcje „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Zapraszamy rodziców kolejnych dzieci, którzy przeniosą nas w świat pełen magii, humoru i wesołych przygód.

 

7 marca zaszczyciła nas swoją obecnością Pani dyrektor Iwona

https://lh4.googleusercontent.com/-bFYN_nGhrQE/UTnRduIEWMI/AAAAAAAAOUc/eLbz-nrJiGE/s640/P1080374.JPG

Gurgul, która przeczytała nam książkę o wesołym żółwiku Franklinie i

lekcji muzyki. Dziękujemy Pani dyrektor za poświęcony nam czas.  Teraz czekamy na naszych rodziców.


Przedszkole oferuje wiele ciekawych zajęć w czasie pobytu w placówce z zakresu: 

·        https://lh6.googleusercontent.com/-wONthdIAcsI/USS19M4FI-I/AAAAAAAANVg/OY5wbxAwbT0/s640/P1080062.JPG     Edukacji językowej,

               Edukacji matematycznej,

               Zajęć umuzykalniających z elementem tańca,

            Edukacji ekologiczno- przyrodniczej,

               https://lh5.googleusercontent.com/-iBBB6q0-J8A/UTCaH7Jlf_I/AAAAAAAAN6E/_6a_d854Xko/s640/P1080274.JPGEdukacji zdrowotnej,

              Wychowania przez sztukę,

              Zajęć z języka angielskiego,

             Religii.

      Placówka współpracuje z logopedą zapewniając pomoc każdemu dziecku, które tej opieki potrzebuje. W przygotowaniu dzieci do podjęcia nauki w szkole pomagają nam specjaliści z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wojniczu, którzy na terenie przedszkola wykonują wstępne badania oraz przekazują informacje dla rodziców.

Przedszkole zapewnia dzieciom ciepłą herbatkę i pyszne domowe obiady.

Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00


https://lh6.googleusercontent.com/-rtq8AgPRAA0/T7SnBSm8o6I/AAAAAAAADAA/v2Jqe4v7qSo/s720/Obraz%2520009.jpg

  W naszej placówce kształtujemy wrażliwość na potrzeby innych poprzez zachęcanie do udziału w akcjach:

Góra Grosza,

Zbiórka zakrętek dla Basi i Wiktorii,

Zbiórka baterii i makulatury.

 

 

 Owoce i warzywa jemy bo zdrowi być chcemy!

https://lh4.googleusercontent.com/-cVBZNRBGkk4/UTRGFYTSrNI/AAAAAAAAN9g/bRMfqC8BSl8/s640/P1080101.JPGWizytą w kuchni rozpoczęliśmy  realizację tematyki dbania o nasze zdrowie. Panie kucharki zapoznały nas z wyglądem oraz  wyposażeniem kuchni, gdzie przygotowują nam pyszne obiadki.

Następnego dnia wspólnie przygotowaliśmy owocowy deserek. W tym dniu ubrani w fartuszki zabraliśmy się do pracy. Na deseczkach specjalnymi nożykami pokroiliśmy owoce na małe kawałki.

Następnie wszystkie owoce połączyliśmy z galaretką i bitą śmietaną. W ten sposób stworzyliśmy „dzieło kulinarne” smaczne i zdrowe, a jak nam smakowało przekonajcie się sami zaglądając do naszej galerii. 

Czerwcowi jubilaci.                                                   24. 06. 2013.

 

        W czerwcu naszymi jubilatami byli : nasza koleżanka Justynka J. która w tym miesiącu skończyła 4-lata, oraz Oskarek P. który ukończył 5 lat. Tego dnia nie mogło zabraknąć piosenki urodzinowej, życzeń od koleżanek i kolegów i oczywiście słodkiego poczęstunku ze strony naszych  jubilatów. Życzymy Justynce i Oskarkowi  wszystkiego co najlepsze i spełnienia wszystkich marzeń.

Majowi jubilaci.                                                   7. 06. 2013.

       W maju aż czterech naszych kolegów obchodziło swoje  urodziny. Byli to Kubuś Ś. ,Eryczek  P., Filipek S., oraz  Bartuś B. Dzień urodzin jest wyjątkowy dla każdego z nas, dlatego śpiewaliśmy 100 lat, składaliśmy życzenia i zajadaliśmy się pysznymi  słodkościami.  Wszystkiego najlepszego chłopcy!

URODZINOWE 100 LAT.

      W kwietniu swoje urodziny obchodziły: Gabrysia K. , Olunia M. , Weroniczka Ch. Znowu było radośnie w naszym przedszkolu. Śpiewaliśmy 100 lat, składaliśmy życzenia i jedliśmy pyszne cukierki. Dzień urodzin naszych koleżanek i kolegów jest dla nas bardzo ważnym dniem. Kochana Gabrysiu, Oluniu, Weroniczko , żyjcie nam sto lat i zawsze miejcie uśmiech na twarzy!

      Dzień urodzin naszych koleżanek i kolegów jest dniem szczególnie świątecznym.  W ten dzień nie może zabraknąć  tradycyjnego „100 lat” odśpiewanego przez dzieci , życzeń płynących prosto z małych ale gorących serc oraz słodkiej niespodzianki przygotowanej przez jubilata.
W marcu swoje urodziny obchodzili:
Wiktoria W., Kingusia Ch., Marcinek R., Maruś W., Patryczek K.

 

 

 


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery