Mały Mistrz

 

Program "Mały Mistrz"  w roku 2016/17                          20.06.2017

    W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole kontynuowaliśmy realizację Programu „Mały Mistrz.” W klasie II uczniowie doskonalili swoje „mistrzowskie” osiągnięcia, natomiast klasa I rozpoczęła udział w programie. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie rozwijali sprawność fizyczną, doskonalili umiejętności ruchowe, kształtowali prawidłowe relacje interpersonalne, uczyli się jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest odpowiednia aktywność fizyczna. Projekt „Mały Mistrz” cieszył się u dzieci dużym powodzeniem i uznaniem. Uczniowie niezwykle chętnie podejmowali wyznaczone zadania, z zapałem wykonywali wszystkie próby sprawności, aby uzyskać odpowiednie tytuły i odznaki. W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie zdobywali sprawność gimnastyka, piłkarza, rowerzysty oraz lekkoatlety, Trzy uczennice na zajęciach pozaszkolnych w ramach projektu „Już pływam” zdobyły sprawność pływaka.

G.Pawlik, M. Różycka

Sprawność z Małego Mistrza zaliczone!!!

 

Nasi pierwszoklasiści 

 

 

 

 

Sprawność - Gimnastyk  zaliczona 

 

Nasi pierwszoklasiści 

 

 

 

 

Sprawność - Turysta zaliczona 

 

Nasi pierwszoklasiści 

 

 

 

 

 Mały Mistrz jest w każdym z nas.

        

Realizując program Mały Mistrz zdobyliśmy już wszystkie odznaki. Opanowaliśmy podstawowe umiejętności

gry w piłkę nożną, ręczną, koszykową i siatkową. Swoje nabyte umiejętności rozwijaliśmy w grach oraz zabawach. Braliśmy udział w szkolnych zawodach lekkoatletycznych z okazji Dnia Sportu podczas którego otrzymaliśmy legitymację.

Więcej zmagań już po wakacjach. 

Sprawność Gimnastyk zaliczona II

 

Nasi pierwszoklasiści 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawność Gimnastyk zaliczona

 

Nasi pierwszoklasiści zaliczylikolejną sprawność  Małego Mistrza- sprawność Gimnastyk. Podczas zajęć zapoznały się z podstawowymi przyborami i przyrządami gimnastycznymi, pogłębiły swoją wiedzę o prawidłowej postawie ciała. Pod okiem nauczycieli z wielkim zaangażowaniem przystępowały do kolejnych zadań jakie stawiała im każda kolejna lekcja. Wykonywali wiele ćwiczeń ,  w tym:przejście równoważne po odwróconej belce ławeczki,przeszkody zawrotne przez ławeczkę,wspinaczki i próby siłowe na drabinkach, akrobatyka-przysiad skulny i przetoczenie się na plecach . Każdy z uczniów dawał z siebie wszystko, aby jak najlepiej opanować umiejętności do zdobycia sprawności - Gimnastyk.

 

Odznaka Saneczkarz zdobyta

 

Wyczekane pierwsze opady śniegu pozwoliły pierwszakom zorganizować zajęcia wychowania fizycznego na śniegu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli  się jakie obowiązują zasady bezpiecznej jazdy na sankach, jak wykonać manewry skręcania  w prawo, w lewo, omijania przeszkód, zatrzymywania się na sankach w wyznaczonym miejscu. Oprócz tego zorganizowane były gry i zabawy ze śniegiem, podczas których uczniowie doskonale się bawili zdobywając tym samym kolejną odznakęSaneczkarz.

 

Roztańczone Pierwszaki

Nasze pierwszaki   tanecznym  krokiem   zdobyły nową sprawność - Tancerz. Była ku temu okazja na zabawie andrzejkowej, podczas której  uczniowie świetnie się bawili i tańczyli w rytmie ulubionej muzyki. Oprócz wróżb , były konkursy i zabawy taneczne w których dzieci bardzo chętnie brały udział.


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery