Lekki tornister


Akcja Lekki Tornister w naszej szkole      14.12.2018

Akcja Lekki Tornister to ogólnopolska akcja, która ma na celu zwrócić uwagę na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów. 

Głównym celem akcji jest dostarczanie dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom wiedzy 

i narzędzi, dzięki, którym będą mogli dokonywać świadomego wyboru wpływającego na jakość życia oraz dbania o prawidłową sylwetkę. Konieczne jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów i związanych z nim wad postawy, a w konsekwencji bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc oraz schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

W naszej szkole nauczyciele podjęli wyzwanie i wraz z dziećmi zważyli plecaki, 

a następnie porozmawiali wspólnie na temat tego, dlaczego często ich plecaki są zbyt ciężkie i czym to skutkuje. Nauczyciele zaproponowali uczniom, żeby część podręczników, narzędzi czy zeszytów pozostawiali w klasowych szafkach. Głównym celem rozmowy było pokazanie dzieciom, że powinny zawsze przemyśleć, co pakują i czy jest to rzeczywiście niezbędne 

w danym dniu na lekcjach. Równie ważne było poinstruowanie podopiecznych, w jaki sposób powinni nosić plecaki, by nie narazić się na wady postawy. 

Dzięki akcji Lekki Tornister w szczególny sposób zwrócono uwagę dzieci na problem przeciążonych tornistrów. Wzrost świadomości wśród najmłodszych to niewątpliwie droga do sukcesu. Wierzymy, że również rodzice zaangażują się wspólnie z nami – nauczycielami 

w tę akcję. Kontrolowanie zwartości plecaków najmłodszych to również kierunek ku pożądanej zmianie. 

Lekki tornister? Szkoła w Filipowicach zdecydowanie jest na ,,tak”!

Więcej informacji o akcji dostępna jest na stronie:  http://lekkitornister.org/

mgr Angelika Winiarska

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery