Przedszkole w ruchu

Ruch na świeżym powietrzu                               28.10. 2015 

  Zabawy na placu przedszkolnym, spacery.

Kiedy pogoda dopisuje, wychodzimy na świeże powietrze. Jedną z form przebywania na dworze są zabawy na placu przedszkolnym, korzystamy ze sprzętu rekreacyjnego. Zabawa jest znakomita! Często chodzimy na spacery. Mamy wtedy okazję do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie, pojazdów poruszających się po ulicy i nasłuchiwania odgłosów dochodzących z otoczenia.  Uczymy się także bezpiecznego poruszania się po poboczach drogi. Spacery są znakomitą okazja do hartowania naszych organizmów. 

OBSZAR  I

WYCHOWANIE FIZYCZNE – GIMNASTYKA 

Ruch w przedszkolu jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest dziecku niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju.

My ćwiczymy przynajmniej raz w tygodniu. Dla dzieci młodszych organizujemy ćwiczenia i zabawy w formie opowieści ruchowej, a dla grupy starszej są to zestawy ćwiczeń w formie zadaniowej oraz rywalizacji sportowej. Często organizujemy wspólne zajęcia integracyjne dla obu grup, dostosowane  do potrzeb i możliwości dzieci. Dzieci przebierają się w stroje gimnastyczne i z zapałem i radością biorą udział w zajęciach w sali przedszkolnej, na sali gimnastycznej w szkole lub na placu zabaw czy boisku szkolnym. W celu uatrakcyjnienia zajęć stosujemy różnorodne pomoce i przybory. Dysponujemy bogatą bazą przyborów takich jak: szarfy, laski, krążki itp. oraz rowerki, hulajnogi, platformy do ćwiczeń koordynacji, samochodziki itp. 

 Zdjęcie   Zdjęcie

Zdjęcie    Zdjęcie

Zdjęcie    Zdjęcie

Pełna dokumentacja zdjęciowa 1

Pełna dokumentacja zdjęciowa 2

 

Scenariusz zajęć nr 1    "Zabawy ruchowe z szarfami"

 Scenariusz zajęć nr 2      "Turniej Zabaw– zabawy i gry sprawnościowe"

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE – ZAJĘCIA TANECZNE 

    
      W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia taneczne. Dzieci uczą się podstawowych kroków tanecznych, układów, mają również możliwość swobodnej ekspresji ruchowej do muzyki. Zajęcia taneczne są jedną z form ruchu, które dzieci lubią najbardziej. Przedszkole bierze udział w projekcie „Roztańczona Szkoła i Przedszkole’’. Efekty końcowe zajęć tanecznych dzieci można zobaczyć na uroczystościach przedszkolnych, szkolnych, środowiskowych, akcjach charytatywnych oraz na przeglądach przedszkolnych.
 
Zdjęcie    Zdjęcie
Zdjęcie    Zdjęcie
Zdjęcie    Zdjęcie

Pełna dokumentacja zdjęciowa

 

OBSZAR III


EDUKACJA ZDROWOTNA – RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU 

    Ruch na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na rozwój dzieci. Dlatego często spacerujemy, ćwiczymy i bawimy się na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku, czy pogody. 

 Zdjęcie    Zdjęcie

 Zdjęcie    Zdjęcie

 Zdjęcie    Zdjęcie

 Pełna dokumentacja zdjęciowa 1

  Pełna dokumentacja zdjęciowa 2

 

 Scenariusz zajęć nr 1         „Bawimy się na śniegu"

 Scenariusz zajęć nr 2      „Zabawy na śniegu"

 

EDUKACJA ZDROWOTNA – PROMOCJA ZDROWEGO ODŻYWIANIA 

    Nasze Przedszkole promuje zasady zdrowego odżywiania . Prowadzimy cykliczne zajęcia i spotkania na których wyjaśniamy, jak możemy chronić się przed chorobami i jak wzmacniać odporność. Zapoznajemy się z „Piramidą Zdrowia”,  zachęcamy do codziennego jedzenia warzyw i owoców oraz unikania napojów i niektórych niezdrowych przekąsek. Oprócz zajęć teoretycznych często organizujemy zajęcia praktyczne mające na celu wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania się. Wykonujemy zdrowe desery, smaczne surówki, soki warzywno-owocowe oraz kanapki. 
  Uczestniczymy w programie „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. 
Bierzemy aktywny udział w akcjach organizowanych na terenie szkoły np. „Dzień Marchewki”, „Dzień owocowo-warzywny” itp.
 
Zdjęcie    Zdjęcie

 

Zdjęcie    Zdjęcie

Zdjęcie     Zdjęcie

Zdjęcie     Zdjęcie

Pełna dokumentacja zdjęciowa 1

 Pełna dokumentacja zdjęciowa 2

 

OBSZAR  IV


KWALIFIKACJE I DOSKONALENIA WYCHOWAWCÓW EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

 

 

RUCH POZA PRZEDSZKOLEM 

OBSZAR  VI

 
ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE 

 

      Biblioteka publiczna w Filipowicach zorganizowała dla dzieci przedszkolnych i oddziału „0” konkurs plastyczny pt. „Ruch to zdrowie”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem  wykonały prace plastyczne przedstawiając różne gry i zabawy ruchowe oraz dyscypliny sportowe. Konkurs został rozstrzygnięty a dzieci obdarowane drobnymi nagrodami ufundowanymi przez Bibliotekę Publiczną w Zakliczynie.
 
Zdjęcie    Zdjęcie
 Zdjęcie    Zdjęcie

Pełna dokumentacja zdjęciowa

 

OBSZAR  VII

 
ZAJĘCIA NIEZORGANIZOWANE – ODKRYWAMY PASJE , ZAINTERESOWANIA I TALENTY
 
      W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na edukację muzyczno-taneczną. Głównym jej celem jest rozwijanie posiadanych przez dzieci talentów, przełamywanie barier lęku przed występami publicznymi oraz nabywanie umiejętności prezentowania swoich indywidualnych możliwości. Dzieci uczą się podstawowych kroków, układów tańców ludowych i współczesnych . Potrafią wykonać krakowiaka, walca, polkę, tańce góralskie oraz szereg innych układów do różnych melodii. Posiadamy duży zasób przepięknych strojów, zarówno oryginalnych jak również uszytych we własnym zakresie. Dzieci mogą zaprezentować swoje talenty na przeglądach i imprezach przedszkolnych, szkolnych, środowiskowych, na akcjach charytatywnych itp.  
Zdjęcie    Zdjęcie
Zdjęcie    Zdjęcie
 

OBSZAR  VIII

AKTYWNOŚĆ W GRONIE RODZINY 

    Corocznie organizujemy w naszym przedszkolu aktywny Dzień Babci i Dziadka na którym dzieci wraz z dziadkami biorą udział w różnych zabawach i tańcach. 
      Również w naszej tradycji jest organizacja rodzinnego  Pikniku, gdzie całe rodziny uczestniczą w zawodach sportowych, tanecznych i zabawach ruchowych. W tym roku planujemy zorganizowanie rodzinnego biegu przełajowego.

 Zdjęcie    Zdjęcie

 Zdjęcie    Zdjęcie

 Zdjęcie    Zdjęcie

 Zdjęcie    Zdjęcie

 

Pełna dokumentacja zdjęciowa 1

Pełna dokumentacja zdjęciowa 2


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery