Czytający goście

 

Czytający rodzice - mama Patrycji                                        20.06.2017

  W maju nasze przedszkole odwiedziła mama Patrycji, która przeczytała nam ulubioną bajkę swojej córki. Wszyscy bardzo lubimy te spotkania i z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę „Czytającego Rodzica”. Dziękujemy mamie Patrycji za bardzo miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

Czytający rodzice                                                                     04.05.2017

  W kwietniu gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Renatę – mamę Bartoszka. Pani Renatka zadbała o to, by czytana książeczka była ciekawa i pouczająca. Na koniec naszego spotkania otrzymaliśmy  słodkie co nieco. Z całego serca dziękujemy Pani Renatce za włączenie się w naszą akcję, poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

Czytający rodzice                                                                     01.04.2016

   Kolejny już rok zapraszamy Rodziców do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom - nasi rodzice też”. Dotychczas nasze przedszkole odwiedziły pani Gabrysia- mama Marcelka, pani Renata- mama Dianki, oraz pani Aneta- mama Alanka.. Nasi goście zadbali o to, by czytane pozycje były ciekawe i nas zainteresowały. W miłej atmosferze przenieśliśmy się  w świat bajek, wyobraźni i kolorowych ilustracji. Z całego serca dziękujemy za włączenie się w naszą akcję i poświęcony nam czas, oraz słodkie niespodzianki. Mamy nadzieję, że kolejni rodzice odpowiedzą na nasze zaproszenie i dołączą do grona Czytających Gości.

Czekamy na Was!

Czytający rodzice                                                                     31.05.2016

        W maju gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Marcelka G. w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom – nasi rodzice też!”.  Pani Gabrysia przeczytała nam piękną bajkę oraz zadawała zagadki o zwierzętach. Dziękujemy za poświęcony nam czas i słodki upominek.

Minutki z książką                                                                   13.05.2016

   Do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dołączyły uczennice naszej szkoły: Asia Drożdż, Gabrysia Salamon oraz Natalka Gębarowska, które propagują czytelnictwo ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Dziewczynki przeczytały nam wspaniałe bajki, których słuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem. Poczęstowały nas pysznymi cukierkami. Dziękujemy im serdecznie i zapraszamy następnych gości do naszego przedszkola.

Książka w życiu przedszkolaka                                                  02.03.2016

 

       Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni oraz wzbogaca ich wiedzę o świecie. Nasze przedszkole prowadzi wiele działań które wprowadzają dzieci w świat książki.

Codziennie czytamy dzieciom utwory literackie, zarówno te, wybrane z „kącika książki” lub przyniesione z domu, czy też wypożyczone z biblioteki szkolnej. Wspólnie z rodzicami oraz z ich aktywnym udziałem  kontynuujemy akcję „Cała Polska czyta dzieciom-nasi rodzice też". Ma ona na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Po wysłuchaniu bajki,  opowiadania  dzieci wyrażają swoje emocje, spostrzeżenia za pomocą prac plastycznych zabaw z pacynkami lub kukiełkami w teatrzyku.

Organizujemy wycieczki do biblioteki szkolnej, publicznej, zaznajamiamy dzieci z pracą bibliotekarza. Ostatnio  braliśmy udział w spotkaniu z Panem Wiesławem Drabikiem, autorem  książeczek dla dzieci. .Nasze przedszkole w dalszym ciągu będzie kontynuować podjęte działania w zakresie rozwijania czytelnictwa wśród dzieci oraz podejmować nowe akcje zachęcające dzieci i ich rodziców do rozwijania zainteresowań książką. Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery