Akademia Puchatka

 

 

Akademia Bezpiecznego Puchatka u pierwszoklasistów

Od września do grudnia wśród uczniów klasy pierwszej był realizowany program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Pierwszy etap nauki to bardzo ważny czas w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.

Stąd celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa uczniów, którzy rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Przekazywanie treści edukacyjnych ( bezpieczeństwo w szkole i na wycieczce, na drodze, w domu i w Internecie) było realizowane poprzez techniki szybkiego uczenia się. Do każdej lekcji dołączony był także film rysunkowy uatrakcyjniający zajęcia, a jednocześnie przekazujący najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Po realizacji zajęć uczniowie przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy poprzez udział w Teście Bezpieczeństwa, który zawierał 10 pytań. Wywiązując się ze wszystkich zobowiązań zawartych w Regulaminie programu uczniowie otrzymali dyplomy, zaś Szkoła uzyskała Certyfikat.

 


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery