Obszar 6 - Zajęcia zorganizowane

Konkurs plastyczny o zdrowiu

" Zdrowe zęby mam bo o nie dbam"

      We współpracy z Pielęgniarką w Środowisku Nauczania i Wychowania p. A. Pajor z NZOZ w Filipowicach w ramach Akcji " Ćwiczyć każdy może"  na spotkaniu z uczniami ze szkoły przeprowadziła pogadankę dotyczącą higieny jamy ustnej i prawidłowego mycia zębów oraz ogłoszono konkurs plastyczny. Głównym celem było promowanie i upowszechnianie wśród dzieci zasad higieny jamy ustnej, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o zęby. Uczestnikami konkursu byli  uczniowie klas I-VI .
       Temat pracy  musiał nawiązywać do higieny jamy ustnej, dbałości o stan uzębienia z uwzględnieniem codziennego, prawidłowego czyszczenia zębów, systematycznych, profilaktycznych wizyt u dentysty oraz właściwego odżywiania.
Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali wiele interesujących prac związanych z tematem konkursu. Najciekawsze prace zostały nagrodzone a wszystkie umieszczone na wystawie  pokonkursowej.
Nad przebiegiem konkursu czywała koordynator akcji pani Małgorzata Różycka.
 
Zdjęcie    Zdjęcie
 

Zdjęcie    Zdjęcie

Zdjęcie

Akademia Czystych Rąk

     Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji Akademii Czystych Rąk Carex, realizowana pod patronatem Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka, promując wśród uczniów prawidłowe nawyki mycia rąk zgodnie z zasadą ZDROWY UCZEŃ TO WZOROWY UCZEŃ.
W ramach tej akcji, w szkole w klasach I - VI wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne z zakresu prawidłowej higieny rąk, oraz tego jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie. Nauka i utrwalanie prawidłowych nawyków poprzez zabawę to odpowiedni sposób na to, aby pomóc dzieciom skutecznie bronić się przed infekcjami.
   Koordynatorem akcji jest p. Małgorzata Różycka.

Zdjęcie    Zdjęcie
Zdjęcie    Zdjęcie
 
 

Teatrzyk "Cenne rady"   


  W ramach Akcji "Ćwiczyć każdy może" dn 12.03. 2014r. szkołę odwiedził teatrzyk, który w trzech scenach uświadamiał uczniom zagrożenia wynikające z lekkomyślnego zachowania wobec obcych. W refleksji po każdej scence dzieci głośno wnioskowały które zachowanie  bohaterów są właściwe i godne naśladowania. Uczulane też były na to, że o niewłaściwym zachowaniu obcych należy niezwłocznie powiadomić rodziców lub opiekunów. Nie zapomniano też o bezpiecznym zachowaniu na drodze; dzieci utrwalały znaczenie wybranych znaków drogowych.
 
Zdjęcie    Zdjęcie
Zdjęcie    Zdjęcie
 

Odblaskowa akcja 


   W ramach Akcji "Ćwiczyć każdy może" na zaproszenie w dn 05.12.2013 odwiedził szkołę policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który przypomniał o zasadach bezpiecznego użytkowania dróg przez najmłodszych. Uczulił szczególnie nieuprawnionych rowerzystów na kary, jakie mogą ich dotknąć za poruszanie się po drogach bez osób starszych oraz naświetlił znaczenie odblasków zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych (mgła, zmrok, opady atmosferyczne). Aby pomóc w chronieniu naszych pociech pan policjant przywiózł i obdarował wszystkich uczniów odblaskowymi zawieszkami. Pierwszoklasiści dodatkowo zostali „pasowani” odblaskowymi opaskami na nadgarstek. Każdy uczeń zobowiązany jest do samodzielnego przypięcia odblasku do swojego tornistra.

Zdjęcie    Zdjęcie
Zdjęcie 
 

Klub Bezpiecznego Puchatka

  Szkolna przygoda dzieci z nauką i zabawą, to czas także na rozmowy o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w szkole, oraz w czasie odpoczynku. 
W październiku Pierwszoklasiści pod czułym okiem wychowawcy włączyli się do programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”, w ramach którego na zajęciach poznawali najważniejsze zasady bezpieczeństwa.
W listopadzie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który sprawdzał ich wiedzę. Wychowawczyni klasy wręczyła każdemu ze swoich podopiecznych dyplom i atrakcyjną kamizelkę odblaskową. 

Zdjęcie    Zdjęcie
 
 

Pierwsza pomoc przedmedyczna


  W ramach Akcji "Ćwiczyć każdy może" w dn 6.03. 2014r. w formie warsztatów odbyły się na sali gimnastycznej zajęcia dla uczniów utrwalające praktyczne postępowanie wobec nagłych zdarzeń. Przeszkoleni nauczyciele: P. Ewa Drożdż, p. Grażyna Pawlik i p. Małgorzata Różycka poinstruowali jakie czynności wykonać w przypadku krwotoku, złamania kończyny, utraty przytomności. Uczniowie odgrywali scenki improwizacyjne, w których wzywali karetkę pogotowia, wykonywali polecenia dyspozytora, sprawdzali przytomność, przystępowali do resuscytacji fantoma, układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Na koniec oglądnęli film instruktarzowy w którym zaprezentowane były prawidłowe i błędne zachowania świadków nieszczęśliwych zdarzeń.
 
Zdjęcie     Zdjęcie
Zdjęcie     
     Zdjęcie
 

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery