II SEMESTR 2016/2017 cz.4

Delegacja w Gruszowie                                                          17.07.2017

25.czerwca 2017r. delegacja naszej szkoły pod opieką p. Lucyny Migdy uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych. Dokładnie w 66.rocznicę stracenia Józefa Miki – członka Narodowych Sił Zbrojnych; zastępcy i kontynuatora działalności kapitana Jana Dubaniowskiego „Salwy”- poświęcono podczas Mszy Św. w Gruszowie pamiątkowy Krzyż na Jego cześć. Warto nadmienić, że został on wykonany przez p. Andrzeja Różowskiego - mieszkańca Rudy Kameralnej -  twórcę pomnika „Salwy” . Delegacje złożyły kwiaty przy Krzyżu i zapaliły znicze na grobie Franciszka Miki.

Jadwiga Zachara

Do widzenia po wakacjach                                                      17.07.2017

    23.czerwca 2017r. po uroczystej mszy św. brać szkolna, zgromadzona w sali gimnastycznej inaczej niż zwykle przeżywała zakończenie roku szkolnego. Nie żegnaliśmy szóstoklasistów, ale powiedzieliśmy: „ Do zobaczenia za dwa miesiące”. Mimo to coś się kończy i coś się zaczyna. Pani Iwona Gurgul – ostatni raz w roli dyrektora naszej szkoły – wraz z poszczególnymi wychowawcami wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, tym, którzy mieli 100% frekwencję i tym, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursach. Wręczyła listy gratulacyjne Rodzicom. Podziękowała w tej ważnej dla wszystkich chwili za lata owocnej współpracy ze środowiskiem. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zostały rozdane świadectwa.   

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznych, radosnych wakacji oraz entuzjazmu, by znowu osiągnąć coś wielkiego.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Szanownej Pani Iwonie Gurgul za podejmowane w czasie swojej kadencji inicjatywy i działania zmieniające pozytywnie oblicze naszej szkoły. 

Jadwiga Zachara

2 x III miejsce                                                                         17.07.2017

W II Konkursie im. o. Jana Góry „ Mój Zakliczyn – Moja Gmina”, nasi uczniowie zostali laureatami trzeciego miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.  20.czerwca 2017r. podczas Sesji Rady Gminy w Zakliczynie zostały wręczone dyplomy i upominki. Kategoria przedszkolna: 3.miejsce – Oddział Przedszkolny pod opieką p. Krystyny Kołacz. Kategoria uczniów klas IV – VI: 3.miejsce – Aleksandra Mordawska - praca wykonana pod opieką p. Barbary Niemiec.

Jadwiga Zachara 

Wycieczka do Warszawy                                                       27.06.2017

    W dniach 20 -21.06.2017 uczniowie  z klas III – VI uczestniczyli w 2 – dniowej wycieczce do Warszawy. Choć wyjazd odbył się wcześnie rano, humory dopisywały. Przed południem dotarliśmy na miejsce, a nasz pobyt w stolicy zaczęliśmy od zwiedzania i lekcji muzealnej w zespole parkowo – pałacowym w Wilanowie. Następnie z przewodnikiem zobaczyliśmy najciekawsze zakątki miasta: Stare Miasto, Rynek, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem, który odwiedziliśmy pierwszego dnia był Stadion Narodowy. Zwiedziliśmy wszystkie miejsca, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów, sale masażu i kąpieli, szatnie i kaplicę. Zmęczeni całym dniem udaliśmy się do hotelu, gdzie czekała smaczna obiadokolacja. Po rozlokowaniu w pokojach i prysznicu wszyscy udali się na odpoczynek, by zregenerować siły przed kolejnym, bardzo intensywnym dniem.

Drugi dzień:

Po porannej pobudce i obfitym śniadaniu opuściliśmy miejsce noclegu, by realizować dalszy ciąg wizyty w stolicy. Jednym z jego głównych punktów była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie można było nie tylko oglądać  ale również przeprowadzać eksperymenty naukowe.  Następnie zwiedziliśmy Łazienki Królewskie – letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Na koniec wyjechaliśmy windą na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki by podziwiać piękną panoramę Warszawy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji Mc Donald’s. na kolację.  W późnych godzinach wieczornych zadowoleni wróciliśmy do domów.

E. Drożdż, L. Migda, M. Różycka 

Podsumowanie konkursu "KANGUR 2017"                         20.06.2017

    19 czerwca w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale matematyki i informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród w Konkursie Matematycznym KANGUR.

W tegorocznej edycji z pośród 20 uczestników naszej szkoły uczeń klasy VI FILIP TURCZAK uzyskał bardzo dobry wyniki a nagrodę za osiągnięty rezultat odebrał osobiście w Krakowie.

Filipowi bardzo gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Dariusz Stojowski 

Wycieczka do Promiennego Zamku                              20.06.2017

    Już po raz kolejny wyruszyliśmy na wycieczkę do Promiennego Zamku w Tarnowie -naszego ulubionego miejsca zabaw.

W „Promiennym Zamku" każdy znajdzie coś dla siebie: tory przeszkód, zjeżdżalnie do basenów z piłeczkami, dmuchaną zjeżdżalnie, strzelnicę z piankowymi kulkami i wiele innych atrakcji. Bawiliśmy się wspaniale. Wróciliśmy do rodziców bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni  wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nam autokaru.

Występy taneczne przedszkolaków                             20.06.2017 

   12 czerwca 2017r. odbyła się w Tarnowie Gala Empatii, wielkie święto wolontariatu. Podczas tej uroczystości wystąpiliśmy z tańcami: suitą krakowską oraz z tańcem „Grozik”. Wspólnie z chórem nauczycielsko- uczniowskim z Zakliczyna zaśpiewaliśmy piosenkę z repertuaru Mazowsza „Nocka szumiała”. Było to dla nas niesamowite przeżycie .

14 czerwca grupa naszych dziewczynek wzięła udział w przeglądzie tanecznym w Domu Ludowym w Siemiechowie.  Zaprezentowały się w tańcu „Grozik”. Otrzymaliśmy z rąk wójta gminy Gromnik   medale, dyplomy oraz drobne upominki. Dziękujemy naszym rodzicom : Barbarze Gałek, Gabrysi Gondek oraz Krystynie Drożdż za bezpieczny przewóz na konkurs recytatorski i przeglądy taneczne. Paniom: Marcie Garbacz, Elżbiecie Waśko, Monice Osuch, Małgorzacie Drożdż oraz Marcie Olchawa za przewóz dzieci na koncert charytatywny do Zakliczyna.

Program "Mały Mistrz"  w roku 2016/17                          20.06.2017

    W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole kontynuowaliśmy realizację Programu „Mały Mistrz.” W klasie II uczniowie doskonalili swoje „mistrzowskie” osiągnięcia, natomiast klasa I rozpoczęła udział w programie. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie rozwijali sprawność fizyczną, doskonalili umiejętności ruchowe, kształtowali prawidłowe relacje interpersonalne, uczyli się jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest odpowiednia aktywność fizyczna. Projekt „Mały Mistrz” cieszył się u dzieci dużym powodzeniem i uznaniem. Uczniowie niezwykle chętnie podejmowali wyznaczone zadania, z zapałem wykonywali wszystkie próby sprawności, aby uzyskać odpowiednie tytuły i odznaki. W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie zdobywali sprawność gimnastyka, piłkarza, rowerzysty oraz lekkoatlety, Trzy uczennice na zajęciach pozaszkolnych w ramach projektu „Już pływam” zdobyły sprawność pływaka.

G.Pawlik, M. Różycka 

 

Wyniki konkursu ekologiczno-przyrodniczego                  20.06.2017

    W dniu 25.04.2017r. pięcioro uczniów z klasy III oraz sześcioro z klasy II wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno –Przyrodniczym. Celem Konkursu było propagowanie wśród uczniów zagadnień związanych z ekologią oraz wzbogacenie obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Bardzo dobrą wiedzą w tym konkursie wykazały się trzy uczennice:

Wiktoria Doskocz z kl. II- otrzymała dyplom wyróżnienia za zajęcie 6 miejsca, uzyskując 184 punkty oraz Wiktoria Wolak i Amelia Gnatkiewicz z kl. III za zajęcie 9 miejsca ze 178 punktami.  Pozostali uczniowie wykazali się również dobrą wiedzą z zakresu ekologii i otrzymali dyplomy uznania.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnej edycji.

Koordynator: Grażyna Pawlik

Bezpieczne zachowanie w obecności psa                              15.06.2017

    9.czerwca  gościliśmy w naszej szkole hodowcę i trenera psów- p. Anetę Bors. Odwiedziła nas ze swoimi owczarkami niemieckimi.  Uświadamiała, że przyjmując pod swój dach czworonożnego przyjaciela trzeba wiedzieć , że stajemy się za niego odpowiedzialni, dlatego praca nad posłuszeństwem to obowiązek każdego właściciela psa.

Kontrolowanie zachowań naszego pupila i ustalanie zasad zapewnia mu przede wszystkim bezpieczeństwo.
Nie możemy wymagać od naszego psa niczego więcej niż sami go nauczymy, to od nas zależy czy nasze wspólne życie będzie wspaniałą przygoda, czy ciągłą udręka z nieposłusznym, rozbrykanym psem.
Praca z psem, to nie tylko nauka komend, ale tez świetna forma spędzania wolnego czasu z naszym pupilem, to budowanie więzi i poprawnej relacji. Pani Aneta uczulała , by nigdy nie podchodzić do obcych psów, bo mogą zaatakować. Należy taką chęć ustalić z właścicielem psa. Wzorowo wyszkolony i przyzwyczajony do dzieci owczarek pani Anety chodził przy nodze i prezentował wszystkie wydane przez Nią komendy („siad”, „waruj”, „powstań”).

Krąg, który tworzyli uczniowie, by słuchać cennych wskazówek, wielokrotnie się zawężał i obnażał  odśrodkową potrzebę bycia najbliżej piesków; potrzebę głaskania, miętolenia i  tulenia.

9.czerwca to „Dzień Przyjaciela”, a pies to wg wielu:  najlepszy przyjaciel człowieka. Pięknie się złożyło, że właśnie tego dnia p. Aneta znalazła dla nas czas i zapewne rozbudziła w wielu serduszkach chęć świadomego posiadania kompana do spacerów, zabaw, a nawet zwierzeń.  

„Ktokolwiek myśli, że jesteś niewiele wart – to i tak dla swojego psa jesteś centrum wszechświata.” – Pam Brown „Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy” – Edward Abbey „Jest twoim przyjacielem, wspólnikiem, obrońcą, jest twoim psem. Ty jesteś jego życiem, jego miłością, jego przywódcą. On będzie twój, wierny i szczery, do ostatniego tchnienia. Musisz okazać się godny takiego oddania – jesteś mu to winien” . – anonim

Jadwiga Zachara 

Wystawa historyczna                                                      13.06.2017

    Uczniowie kl.VI  zwiedzili wystawę w zakliczyńskim ratuszu przygotowaną przez rzeszowski  Oddział Instytutu Pamięci  Narodowej zatytułowaną ,, Strajki ustrzycko – rzeszowskie. Grudzień 1980 – luty 1981”. Na wystawie zaprezentowano liczne dokumenty, fotografie, wycinki prasowe i plakaty obrazujące politykę rolną PRL przed 1980 r. początki opozycji chłopskiej pod koniec lat 70, a także strajki w Ustrzykach Dolnych i Rzeszowie w latach 1980 - 81. Wystawę zamyka część poświęcona powstaniu NSZZ ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych. Dla uczniów była to ciekawa lekcja historii.

Opiekun: Lucyna Migda 

 

Wycieczka do „Sądeckiego Bartnika”           09.06.2017

    W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki  Bartnik” w Stróżach koło Gorlic. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji: zwiedzanie skansenu i muzeum, w tym oglądanie  plenerowej kolekcji barci i uli oraz wystawy dotyczącej historii bartnictwa i pszczelarstwa. Dzieci obejrzały interaktywną wystawę „Sekrety ula” , odkrywającej tajniki z życia rodziny pszczelej. Odwiedziły zagrodę zwierząt, w której podziwiały piękne pawie i karmiły chlebem kozy. Podczas warsztatów pszczelarskich własnoręcznie wykonały z plastrów woskowych świece oraz zajadały się miodowymi ciasteczkami, degustując różnorodne miody. Niemałą atrakcją okazała się przejażdżka wozem konnym po okolicy oraz jazda na koniku. Nie zabrakło również czasu na animacje i zabawy oraz pamiątkowe zakupy w „Miodowej Spiżarni”.

Organizator: G. Pawlik 

Artystyczna twórczość rodziców i uczniów                                09.06.2017

    W ramach organizowanego w naszej szkole ”Pikniku Rodzinnego„ o charakterze charytatywnym  z inicjatywy wychowawczyń klas V i VI podjęto działania propagujące ideę wolontariatu.Po zajęciach lekcyjnych w naszej szkole  odbywały  się warsztaty  prowadzone przez chętnych rodziców, na których uczniowie pod ich kierunkiem tworzyli prace metodą decoupage.Uzdolnione i pełne pomysłów Mamy Panie: I. Padoł i A. Turczak z  niesamowitym zaangażowaniem  podjęły się tego zadania.  Panie zakupiły wszystkie potrzebne materiały i wykazały się dużą kreatywnością oraz  inwencją twórczą.  Powstało wiele wspaniałych artykułów dekoracyjnych, każda inna i niepowtarzalna. Ozdobionych zostało wiele przedmiotów codziennego użytku: butelki, drewniane łyżki oraz kalosze obsadzone żywymi kwiatami i wykorzystane jako wyjątkowy element dekoracyjny tarasu. Całą twórczość rodziców i uczniów można było zobaczyć i zakupić na pikniku. Dla Uczniów zajęcia te były świetną zabawą, wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności i zrobienia czegoś dobrego. Przez moment czuli się jak artyści, tworzący swoje pierwsze prace.

Dziękujemy bardzo serdecznie Paniom Iwonie Padoł i Annie Turczak za  twórcze zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu warsztatów oraz przyjazną atmosferę.

Opiekunowie: L. Migda i M. Różycka 

Konkurs plastyczny „WOLONTARIAT W OCZACH DZIECKA” 7.06.17

    W ramach wolontariatu został zorganizowany konkurs plastyczny „ Wolontariat w oczach dziecka”. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu promującego wolontariat, zachęcającego do pomagania innym. Konkurs skierowany był do uczniów klas I –VI. Wszystkie prace zostały  uhonorowane wystawą  podczas trwania Pikniku Rodzinnego a wręczenie nagród wszystkim uczestnikom odbyło się w Dniu Dziecka.

Organizator: Różycka Małgorzata


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery