II SEMESTR 2015/2016 cz.2

Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski                                 31.05.2016

    29.05.2016 roku w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej odbyło się podsumowanie Międzygminnego Konkursu Plastycznego ,, Narodziny Polski ”, w którym brali udział uczniowie kl. IV – VI  z gmin Wojnicz, Pleśna i Zakliczyn.

Celem konkursu było:

- uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski, jako daty niezwykle ważnej w dziejach naszego narodu

- zwrócenie uwagi na konsekwencje tego wydarzenia, szczególnie w obrębie kultury, sztuki i obyczajów dla Polaków żyjących współcześnie

- pobudzenie wrażliwości plastycznej, historycznej, religijnej i kulturowej

Filip Turczak uczeń  kl. V zdobył II miejsce w konkursie i z rąk burmistrza gminy Zakliczyn pana Dawida Chrobaka i wójta gminy Pleśna pana  Józefa Knapika odebrał nagrodę. Pozostali uczniowie naszej szkoły:  Natalia Gębarowska  kl. V, Patrycja Molenda kl. IV, Krystian Krupa kl. V, Wiktoria Czuba kl. VI otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Relację z uroczystości można zobaczyć w telewizji internetowej – Tarnowska TV. Zapraszamy do obejrzenia.

Piknik 2016   -        Rodzinne święto                                     25.05.2016

 

Rodzinne święto!

      22 maja 2016r. odbył się długo oczekiwany Piknik Rodzinny. Po kilku latach powróciliśmy rodzinnie świętować na dziedziniec szkolny. Pogoda dopisała- jak kiedyś- więc w całej krasie poszczególne klasy oraz przedszkole i oddział „O” wdzięcznie prezentowali swój repertuar skrupulatnie przygotowywany na ten właśnie Dzień Mamy i Taty. Po części oficjalnej rodzice ze swoimi pociechami mogli w przyjemnym cieniu drzew korzystać z całego placu zabaw i przewidzianych na tę okazję atrakcji. Na stoiskach chętni malowali twarze, kosztowali ciasta, napoje, lasagne, grillowane pyszności i to co kojarzy się z chłopskim jadłem. Pan Józef Wojtas obdarował dzieci sokami i obsypał cukierkami. Maluszki mogły dosiąść kucyka i pogłaskać upartą kózkę. Dużą popularnością cieszyła się przejażdżka na quadzie ze strażnikiem granicznym; sentymentalna podróż po okolicy (za jeden uśmiech) niespotykanym już tak często autobusem- ogórkiem; dmuchana zjeżdżalnia. Siatkówka, piłka nożna i zaskakujące konkurencje sportowe angażowały uczniów i ich rodziców we wszelkich kombinacjach. I o to chodziło. Było rodzinnie, ciepło i atrakcyjnie.

Dziękuję za „hojną rękę”, obecność i bezcenną współpracę:

Prezesowi SPON Bez Barier- Jerzemu Woźniakowi, Panu Pawłowi Kalickiemu i Małgorzacie Krupie, Radnemu- Józefowi Wojtasowi, Sołtysowi -Zdzisławowi Olchawie, Państwu Salamonom, Panu Kazimierzowi Spiesznemu, Funkcjonariuszom Straży Granicznej, Paniom Małgorzacie Płonka i Karolinie Fotij, wszystkim Rodzicom, Uczniom i Pracownikom.

 

Gość miesiąca                                                                     24.05.2016

  Przedstawiciele ZPKWM zaproponowali nam 13.maja 2016r. wirtualny spacer po parkach krajobrazowych Małopolski. Uczniowie mieli okazję utrwalić sobie definicję parku krajobrazowego i poznać różnice między parkiem krajobrazowy, a parkiem narodowym. Dowiedzieli się jaka jest budowa genealogiczna nie tylko najbliższego sercu Ciężkowicko- Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, ale tez Popradzkiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Starali się samodzielnie nazywać typową roślinność i występujące zwierzęta. Uważnie słuchający wykazali się błyskotliwością i refleksem na teście wiedzy podsumowującym spotkanie. Zostaliśmy też zaproszeni do Ośrodka Edukacyjnego w Polichtach. Za życzliwą odpowiedź na nasze zaproszenie i rzetelny przekaz serdecznie naszym gościom  DZIĘKUJEMY. 

Sukcesy naszych przedszkolaków                                         18.05.2016

      Sabinka Jaszczur oraz Julka Krupa wzięły udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejszy zakątek mojej miejscowości”  zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 1 w Zakliczynie. Sabinka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 3-4 latki. Odebrała dyplom i nagrodę z rąk Burmistrza na koncercie charytatywnym w Zakliczynie. Julka otrzymała dyplom i słodką niespodziankę.

Gratulujemy. 

Tańczymy dla Basi                                                                     18.05.2016

  Już po raz piąty braliśmy udział w koncercie charytatywnym „Basiu to dla Ciebie śpiewam i tańczę”, poświęcony chorej dziewczynce z naszej gminy. Koncert odbył się w Sali Widowiskowej ZCK w Zakliczynie, gdzie nasi chłopcy przedstawili taniec „dżentelmenów”. Taniec bardzo się podobał, chłopcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami od publiczności, a z rąk Pana Burmistrza i Dyrektora przedszkola z Zakliczyna, otrzymali piękną statuetkę, dyplomy i drobne upominki. Wraz z dziećmi naszej szkoły przez cały rok zbieramy plastikowe zakrętki. Dochód ze  sprzedaży  przeznaczony jest na rehabilitację chorej Basi. Życzymy Basi dużo zdrówka a jej rodzicom wiele wytrwałości w rehabilitacji córki. Do zobaczenia za rok.

Minutki z książką                                                                   13.05.2016

   Do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dołączyły uczennice naszej szkoły: Asia Drożdż, Gabrysia Salamon oraz Natalka Gębarowska, które propagują czytelnictwo ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Dziewczynki przeczytały nam wspaniałe bajki, których słuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem. Poczęstowały nas pysznymi cukierkami. Dziękujemy im serdecznie i zapraszamy następnych gości do naszego przedszkola.

Gminne zawody w piłce nożnej                                        09.05.2016

    Dnia 06.05.2016 na ORLIKU w Zakliczynie w ramach Mistrzostw Gminy Zakliczyn w piłkę nożną chłopców szkół podstawowych. Celem rozgrywek było wyłonienie  „Mistrzów” Gminy Zakliczyn i możliwość reprezentowania naszej gminy w Półfinale Powiatu w wyżej wymienionej konkurencji.  W zawodach  wzięło udział  pięć drużyn z gminy Zakliczyn . Ostateczne drużyna naszej szkoły zdobyła III miejsce.

225 rocznicz uchwalenia Konstytucji 3 Maja                        29.04.2016

    Doniosłym wydarzeniem w okresie rządów Stanisława Augusta były obrady Sejmu Czteroletniego. W roku 1791, w maju Sejm  uchwalił konstytucję, którą nazwano po prostu Konstytucją Trzeciego Maja. Jest to konstytucja pierwsza w Europie i druga na świecie, po konstytucji amerykańskiej. Usuwała wady ustroju Rzeczypospolitej. 225. Rocznicę uczciliśmy na dolnym korytarzu przy tematycznej prezentacji i piosenkach szkolnego chóru.

Konkurs matematyczny                                                          28.04.2016

    25 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Paleśnicy już po raz trzynasty odbył się konkurs matematyczny MISTRZ MATEMATYKI 2016. Obejmował on zadania nietypowe o podwyższonym poziomie trudności (15 zadań zamkniętych i dwa otwarte). Zestaw zadań konkursowych przygotowała doradca metodyczny SCE w Tarnowie Pani Izabela Nadolnik. W etapie szkolnym największą ilość zdobytych punktów mogły pochwalić się dwie uczennice: Aleksandra Bieniek i Aleksandra Sarwa, które uczestniczyły w matematycznych zmaganiach wraz z 12 wytypowanymi z innych szkół uczniami.

Przedszkole z wizytą w miejscowej piekarni                         28.04.2016

    Dnia 22 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do piekarni ,,Lucynka” Państwa Salamonów. Podczas zwiedzania, dzięki uprzejmości Pani Renatki, mieliśmy możliwość zobaczyć, jak wyglądają najważniejsze pomieszczenia piekarni. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza, poznaliśmy etapy powstawania pieczywa oraz technologię wypieku bułeczek. Zobaczyliśmy również maszyny, które pomagają w  pracy piekarzowi. Wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, wielkie łopaty do wsadzania chleba do ogromnych pieców. Dużą przyjemność sprawiło nam delektowanie się pysznymi słodkimi bułeczkami cynamonowymi,  które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nas oraz zdrowymi soczkami sprezentowanymi przez Panią Renatkę.

 Serdecznie dziękujemy Państwu Salamonom oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Dzień Ziemi 2016                                                                         27.04.2016

     „…I najbardziej chronić trzeba i osłaniać te zapachy, światło, śpiewy nie do sprzedania.”

/ Joanna Kulmowa/

Pamiętając, że jesteśmy częścią natury, 22 kwietnia podsumowaliśmy działania związane z kształtowaniem aktywnych proekologicznych postaw. Klasy 0-3, uczestnicząc w programie edukacji ekologicznej, przeżywały z ekoprzewodnikiem „ Przygodę z Potworem Śmieciotworem”. Po cyklu zajęć uczniowie zaprezentowali swoje pomysły na powtórne wykorzystanie opakowań szklanych i plastikowych w domu i w ogrodzie. Zachwycili też rytmicznymi wierszykami o potrzebie segregacji odpadów. Starsi uczniowie na wystawie plastycznej pochwalili się konstrukcjami przestrzennymi z surowców wtórnych. Potrzebę ochrony środowiska uświadamiał też goszczący w naszych murach przyrodnik uczestniczący w programie ochrony podkowca małego i innych gatunków nietoperzy w południowej Polsce. Przekonywał, że możliwe jest takie prowadzenie gospodarki, które godzi chęć rozwoju z zachowaniem naturalnego dziedzictwa przyrody i kultury. Uczniowie wiedzą, że kieszeń jest naszym pierwszym koszem; że należy gasić lampę, gdy jest widno; zakręcać kran, gdy myją zęby; zachowywać spokój podczas wypraw do lasu; nie deptać i nie łamać roślin. Osłona drzew i krzewów jest potrzebna nie tylko ptakom i ssakom. Realizując cenne wskazówki uczniowie pozbierali śmieci z najbliższego otoczenia i na szkolnym terenie rekreacyjnym wspólnie zasadzili 6 tuj. Na koniec, by dodać sobie zdrowego wigoru, degustowali: sałatki owocowe, świeżo wyciśnięte soki i wieloskładnikowe koktajle owocowo- warzywne na bieżąco przygotowywane przez zaangażowany SU.

Inne dni, w których szczególniej pamiętamy przyrodę: Światowy Dzień Wody – 22 marca; Światowy Dzień Ptaków – 1 kwietnia; Święto Niezapominajki – 11 kwietnia; Światowy Dzień Zwierząt – 4 października; Dzień Drzewa – 10 października.

Uczniowie szkoły na Wzgórzu Pamięci w Morawicy                 25.04.2016

     "Chwała Zwyciężonym", ustępuje dziś hasłu "Chwała Zwycięzcom". To słowa ministra obrony Antoniego Macierewicza. W Morawicy uczestniczył on w odsłonięciu pomnika "Niezłomnym - Ojczyzna".

Jego budowa, finansowana ze składek społecznych, rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W sobotę, 23.kwietnia była tam również delegacja naszej miejscowości, Rudy Kameralnej. Okazją, obok odsłonięcia pomnika „Niezłomnym-Ojczyzna” była 1050 rocznica Chrztu Polski . Data również nieprzypadkowa-dzień św. Wojciecha Patrona Polski.

Na uroczystość zjechało kilkadziesiąt pocztów sztandarowych z całej Polski, delegacji kombatantów, Solidarności, służb mundurowych , Bractwa Kurkowego a wśród nich delegacja młodzieży z Rudy Kameralnej - uczniowie ZSPiP w Filipowicach: Monika Kaczor, Wiktoria Czuba oraz Filip Turczak. Młodzieżą opiekowała się p. Lucyna Migda oraz Rozalia i Andrzej Różowscy, Anna i Maciej Turczak. Choć delegacji szkół również było sporo, to nasza młodzież wyróżniała się z tłumu dzięki paramilitarnym mundurkom ( dar pani dyrektor ZSPiP Iwony Gurgul – dziękujemy!). Wyróżniali się czymś jeszcze – otóż dzięki osobistej „opiece” i życzliwości p. Małgorzaty Ryba (wspaniałej osoby zaangażowanej tak w dzieło powstania pomnika, jak i generalnie w przywracanie pamięci Żołnierzom Wyklętym nasza delegacja otrzymała miejsce w sektorze VIP-owskim i złożyła kwiaty pod pomnikiem bezpośrednio po tym, jak uczyniła to delegacja rządowa oraz minister obrony Narodowej A. Macierewicz. Drugą wiązankę dzieci złożyły pod rewersem pomnika. Ma on bowiem dwie strony i dwie wymowy. Pierwsza poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych, druga zawierająca daty najważniejszych wydarzeń naszej historii od chrztu Polski po zrywy solidarnościowe.

Uroczystości rozpoczęły się od występu chóru „Wspólnota” z Morawicy, po czym przystąpiono do celebracji Mszy Świętej pod przewodnictwem Metropolity Archidiecezji Krakowskiej ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Po mszy przystąpiono do składania kwiatów pod pomnikiem. Do organizatorów specjalny list wystosował prezydent RP Andrzej Duda, który to list odczytał minister Wojciech Kolarski. W uroczystościach wzięła udział delegacja rządowa z ministrem A. Macierewiczem na czele. Dla dzieci było to niesamowite przeżycie i wspaniała lekcja historii na żywo.

Pragniemy podziękować organizatorom za miłe i ciepłe przyjęcie, za zaproszenie, a przede wszystkim p. Małgorzacie Ryba za opiekę, jak również za życzliwe przyjęcie i wsparcie na miejscu p. Marcie i Markowi Wojas oraz Grzegorzowi Gawłowi – autorowi biografii kpt. Jana „Salwy” Dubaniowskiego który zapoczątkował ten temat na Rudzie Kameralnej.

                                                                                             Maciej Turczak

Wiersze Wandy Chotomskiej                                                 16.04.2016

     12 kwietnia w Zespole Szkół Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu odbył się już po raz czwarty Gminny Przegląd Recytacji Wierszy Pisarzy Polskich. W tym roku uczniowie prezentowali twórczość znanej poetki Wandy Chotomskiej. Cała uroczystość przebiegała w swobodnej atmosferze. Organizatorzy  - uczniowie wraz z rodzicami odwołując się do poprzednich edycji konkursu w humorystyczny sposób przedstawili publiczności Kaczkę Dziwaczkę Jana Brzechwy. Potem występowali reprezentanci poszczególnych szkół deklamując wybrany wiersz. Ocenie podlegał dobór repertuaru, interpretacja tekstu, emisja głosu, dykcja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po obradach jury – ogłoszenie wyników. Uczennica naszej szkoły, Julia Jurczyk, uzyskała IV miejsce recytując wiersz Zapiekanka rapowanka.

Złotówka dla Hospicjum                                                     12.04.2016

     Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej ”Złotówka na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie”. Celem tej akcji jest zebranie środków na kolejny etap budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum w Tarnowie. Jak zawsze nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoimi oszczędnościami z najbardziej potrzebującymi. Jedni systematycznie przynosili pieniądze do puszki, inni w dniu zakończenia zbiórki zareagowali spontanicznie - przeszukali swoje kieszenie i plecaki i też się dorzucili. Efekt- pełna puszka pieniędzy. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

 

"Nauka inaczej" -  z cyklu :"Gość miesiąca"                       08.04.2016

     Kolejni goście odwiedzili naszą szkołę, by przekazać nam w bardziej praktyczny i przystępny do przyswojenia sposób swoją wiedzę i umiejętności. Przyrodnik ciekawie zasprezentował życie nietoperzy, a młodzi artyści ze szkoły muzycznej dali pokaz gry na instumentach. Obydwie lekcje służły rozbudzaniu w nas zainteresowań i poszukiwaniu swoich pasji. Może właśnie w kimś z nas zakiełkuje chęć nauki gry na pianinie i światowe życie celebryty lub zechce w naturalnym środowisku zapoznać się z gackiem. Zobaczcie fotorelacje: 

 

    Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu młodych artystów ze Szkoły Muzycznej z Domosławic. 

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci                            06.04.2016

     Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia w dzień urodzin H.Ch. Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Jednym z kolejnych działań w ramach Programu „Książki naszych marzeń” w naszej szkole był wyjazd na przedstawienie teatralne.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci uczniowie klas I-III udali się do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego im Jana Pawła II w Brzesku.

Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. Kubuś Puchatek. Teatrzyk wystawiany był przez aktorów z wrocławskiej grupy Pan Teatr. Cała przygoda rozpoczyna się od spotkania Kubusia Puchatka i Prosiaczka, którzy wybierają się na urodzinowe przyjęcie do Kłapouchego. Radość ze spotkania z Kłapouchym przerywa smutna informacja o zagubionym ogonie jubilata. Dwójka przyjaciół postanawia zaoferować swoją pomoc i znaleźć zgubę. Podróż po Stumilowym Lesie okazuje się być pełna przygód,zagadek i  niebezpieczeństw. W czasie wędrówki spotykają Puchacza i wysłuchują jego mądrych rad. Chowają się przed rojem pszczół i groźnymi Hefalumpami. Na swej drodze napotykają też Tygryska i Królika. Podróż po zaczarowanym Stumilowym Lesie kończy się szczęśliwie, a główni bohaterowie dowiadują się wiele ciekawego również na swój własny temat.

Spektakl został przygotowany z miłości do nauczania oraz rozbawiania najbardziej wymagającego  - młodego widza. Piękne stroje, doskonałe efekty świetlne i dźwiękowe wpłynęły na ogólne wrażenia małych widzów. Celem każdego spektaklu jest mówienie o rzeczach ważnych w lekki i przyjemny sposób. Cel ten został w pełni osiągnięty. 

Prima  aprilis na wesoło                                                           05.04.2016

 Dzień 01 kwietnia był dla nas dniem pełnym przygód i wrażeń.Wszystko z powodu Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, którego przygody oglądaliśmy na scenie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.Kubuś wyruszył z przyjaciółmi w poszukiwaniu zagubionego ogonka Kłapouchego. Mieli oni liczne  przygody, spotkania z różnymi groźnymi postaciami, ale ogon dzięki sprytowi i odwadze odnaleźli. Dla większości, jeśli nie dla nas wszystkich,była to pierwsza okazja zobaczyć grę prawdziwych aktorów na dużej scenie. Spektakl oglądaliśmy z zafascynowaniem, a liczne sceny humorystyczne wywoływały ogólny śmiech. Oczarowani byliśmy bajecznymi strojami, znakomitą muzyką, ciekawą choreografią i wspaniałą grą artystów. Wszystko to gwarantowało nam doskonałą zabawę. Wróciliśmy z wycieczki pełni wrażeń.

 

Po obiedzie czekała nas następna atrakcja. Do szkoły przyjechał cyrk.Występ rozpoczął się od wspaniałego pokazu akrobatycznego, żonglerki i iluzji. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił nas swoimi sztuczkami. Największe zainteresowanie wzbudziły tresowane zwierzęta: pieski, gołębie oraz wąż, który wywołał wiele emocji. Każde z nas mogło dotknąć węża, a niektóre starsze dzieci trzymały go na rękach. Artyści zaprosili nas także do wspólnych występów. Doskonale bawiliśmy się, oglądając występy cyrkowców i nagradzaliśmy ich gromkimi brawami!

Dzień wiosny                                                                        01.04.2016

     W ostatni tydzień marca mówiliśmy na zajęciach o zmianach zachodzących w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się co znaczy przysłowie „W marcu jak w garncu”, poznawaliśmy nazwy ptaków, które przyleciały do nas na wiosnę. Rozpoznawaliśmy wiosenne kwiaty wykonując witrażowego tulipanka i krokusa z bibuły. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak z cebulki wyrastakwiat i sami sadziliśmy frezje  i żonkile. Podlewamy je i czekamy aż wyrosną z nich piękne kwiaty. To był naprawdę bardzo ciekawy tydzień. Uwieńczeniem całego cyklu zajęć było uroczyste powitanie wiosny. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy przede wszystkim zielony. Sala, w której  zebraliśmy się, zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków.  Wiosnę, powitaliśmy  tańcem i piosenką. W wielkiej misce z wodą utopiliśmy Marzannę wykonaną przez Glorię a później dzięki sprzyjającej pogodzie szukaliśmy oznak i zwiastunów wiosny podczas spaceru. Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu zawsze jest dniem wyjątkowym, radosnym i długo przez wszystkich oczekiwanym.

Świąteczny obiad                                                                  24.03.2016

     23.marca- tuż przed przerwą świąteczną w szkole, Pani Dyrektor zaprosiła uczniów i pracowników na uroczysty obiad. Świąteczną atmosferę tworzyły: stroiki, motywy folkloru na serwetkach, chlebowe baranki, zajączki i kurki na bukszpanie; białe obrusy ,galowe stroje uczniów i oczywiście kwintesencja smaku: barszcz biały z po królewsku przygotowany przez nasze Panie z kuchni. Nie zabrakło też deseru z truskawką , sernika, szarlotki i owoców. Jednym słowem o wrażeniach : bezcenne. 

Palmy i pisanki                                                                    24.03.2016

     Na szkolnych korytarzach  czuć już nastrój Świąt Wielkanocnych, gdyż rozkwitły one urokliwymi , barwnymi ozdobami. Tworzyli je uczniowie w swoich domach i na lekcjach plastyki . Konkursowe palmy z żarnowca, traw i bibułowych kwiatów; pisanki zdobione różnorodną techniką ; stroiki i świąteczne koszyczki  cieszą oko i krzepią serce, bo te wszystkie akcenty mają głębszy sens;  świadczą o tym, że nasze tradycje i kultura ludowa nie giną. Młodzi ludzie nadal przejmują od rodziców i dziadków cenne motywy i wartości, które łączą pokolenia. By wzbogacić  kolekcję i wesprzeć szkołę, mama Filipa Turczaka przekazała  na rzecz szkoły pięć stroików, które można było zakupić.   

 

Wiosenny fashion show                                                       23.03.2016

     Witając  wiosnę 21.marca 2016r. SU z opiekunem- p. Magdaleną Budzyn  i aktywni uczniowie przygotowali dla całej społeczności szkolnej skecz  na motywach niedzielnego teleturnieju „ Familiada”. Przy  tworzeniu dekoracji nie zabrakło czerwonego dywanu, który był wybiegiem dla szkolnych modeli i modelek. Przed takim finałem pani dyrektor zaproponowała tydzień modellingu, więc wszyscy w szkole mieli okazję wykazać się kilkoma wariantami w swobodnym kreowaniu swojego wizerunku na powitanie wiosny. Występy uczniów przeplatane były piosenkami opanowanymi  na tę okazję przez szkolny chór prowadzony przez p. Barbarę Niemiec. Odbyły się też szkolne eliminacje przed  kwietniowym przeglądem twórczości Wandy Chotomskiej, do których przystąpiło  dziewięcioro recytatorów;  kl. I: Wiktoria Doskocz; kl. II: Wiktoria Wolak, Wiktor Kornaś, Oskar Povkstela ; kl. III : Ola Bieniek, Angelika Jania, Julia Jurczyk, Monika Kołacz, Ola Sarwa.

 

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”     23.03.2016

     17.marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  z KRUS , którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych w okresie letnim. Niezliczone niebezpieczeństwa wizualizowała prezentacja, którą posiłkowali się prowadzący. Za szczególnie groźną uznali cyrkularkę. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi i upowszechnianie wiedzy zasadach bhp w gospodarstwie rolnym nasza szkoła przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

Z wizytą w szkole w Stróżach                                                22.03.2016

     15 marca wybrani uczniowie, naszej szkoły, z klas V – VI wraz z nauczycielem informatyki odpowiedzieli na zaproszenie i odwiedzili sąsiednią Szkołę Podstawową w Stróżach. W ramach tygodnia z Internetem uczniowie ze Stróż zaprezentowali swoje umiejętności w programowaniu w Scratchu. Każdy "mistrz kodowania" wcielił się w rolę nauczyciela, którego zadaniem było zaprezentowanie swojego programu, wyjaśnienie jak jest wykonany i pokierowanie pracą kolegi tak, aby samodzielnie  odtworzył go - oczywiście pod bacznym okiem eksperta. Widać było wielkie zaangażowanie i jednych i drugich. Było wesoło i zabawnie. Po zajęciach warsztatowych każdy otrzymał piękny dyplom uczestnictwa, który został wręczony przez Panią Dyrektor. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie mogli ze sobą swobodnie porozmawiać i lepiej się poznać.

Bardzo dziękujemy Uczniom Szkoły w Stróżach za zaproszenie i tak ciekawie prowadzone zajęcia, a Pani Eli za ich zorganizowanie.


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery