II SEMESTR 2015/2016 cz.1


Świąteczny obiad                                                                  24.03.2016

     23.marca- tuż przed przerwą świąteczną w szkole, Pani Dyrektor zaprosiła uczniów i pracowników na uroczysty obiad. Świąteczną atmosferę tworzyły: stroiki, motywy folkloru na serwetkach, chlebowe baranki, zajączki i kurki na bukszpanie; białe obrusy ,galowe stroje uczniów i oczywiście kwintesencja smaku: barszcz biały z po królewsku przygotowany przez nasze Panie z kuchni. Nie zabrakło też deseru z truskawką , sernika, szarlotki i owoców. Jednym słowem o wrażeniach : bezcenne. 

Palmy i pisanki                                                                    24.03.2016

     Na szkolnych korytarzach  czuć już nastrój Świąt Wielkanocnych, gdyż rozkwitły one urokliwymi , barwnymi ozdobami. Tworzyli je uczniowie w swoich domach i na lekcjach plastyki . Konkursowe palmy z żarnowca, traw i bibułowych kwiatów; pisanki zdobione różnorodną techniką ; stroiki i świąteczne koszyczki  cieszą oko i krzepią serce, bo te wszystkie akcenty mają głębszy sens;  świadczą o tym, że nasze tradycje i kultura ludowa nie giną. Młodzi ludzie nadal przejmują od rodziców i dziadków cenne motywy i wartości, które łączą pokolenia. By wzbogacić  kolekcję i wesprzeć szkołę, mama Filipa Turczaka przekazała  na rzecz szkoły pięć stroików, które można było zakupić.   

 

Wiosenny fashion show                                                       23.03.2016

     Witając  wiosnę 21.marca 2016r. SU z opiekunem- p. Magdaleną Budzyn  i aktywni uczniowie przygotowali dla całej społeczności szkolnej skecz  na motywach niedzielnego teleturnieju „ Familiada”. Przy  tworzeniu dekoracji nie zabrakło czerwonego dywanu, który był wybiegiem dla szkolnych modeli i modelek. Przed takim finałem pani dyrektor zaproponowała tydzień modellingu, więc wszyscy w szkole mieli okazję wykazać się kilkoma wariantami w swobodnym kreowaniu swojego wizerunku na powitanie wiosny. Występy uczniów przeplatane były piosenkami opanowanymi  na tę okazję przez szkolny chór prowadzony przez p. Barbarę Niemiec. Odbyły się też szkolne eliminacje przed  kwietniowym przeglądem twórczości Wandy Chotomskiej, do których przystąpiło  dziewięcioro recytatorów;  kl. I: Wiktoria Doskocz; kl. II: Wiktoria Wolak, Wiktor Kornaś, Oskar Povkstela ; kl. III : Ola Bieniek, Angelika Jania, Julia Jurczyk, Monika Kołacz, Ola Sarwa.

 

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”     23.03.2016

     17.marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  z KRUS , którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych w okresie letnim. Niezliczone niebezpieczeństwa wizualizowała prezentacja, którą posiłkowali się prowadzący. Za szczególnie groźną uznali cyrkularkę. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi i upowszechnianie wiedzy zasadach bhp w gospodarstwie rolnym nasza szkoła przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

Z wizytą w szkole w Stróżach                                                22.03.2016

     15 marca wybrani uczniowie, naszej szkoły, z klas V – VI wraz z nauczycielem informatyki odpowiedzieli na zaproszenie i odwiedzili sąsiednią Szkołę Podstawową w Stróżach. W ramach tygodnia z Internetem uczniowie ze Stróż zaprezentowali swoje umiejętności w programowaniu w Scratchu. Każdy "mistrz kodowania" wcielił się w rolę nauczyciela, którego zadaniem było zaprezentowanie swojego programu, wyjaśnienie jak jest wykonany i pokierowanie pracą kolegi tak, aby samodzielnie  odtworzył go - oczywiście pod bacznym okiem eksperta. Widać było wielkie zaangażowanie i jednych i drugich. Było wesoło i zabawnie. Po zajęciach warsztatowych każdy otrzymał piękny dyplom uczestnictwa, który został wręczony przez Panią Dyrektor. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie mogli ze sobą swobodnie porozmawiać i lepiej się poznać.

Bardzo dziękujemy Uczniom Szkoły w Stróżach za zaproszenie i tak ciekawie prowadzone zajęcia, a Pani Eli za ich zorganizowanie.

 

Książki moich marzeń                                                           22.03.2016

     W ramach programu „Książki moich marzeń”  w klasie I  w okresie  luty –marzec  realizowano projekt edukacyjny „Książka uczy i bawi”. Najważniejsze cele tego projektu to:

 

- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów

- motywowanie  ich do czytania

-kształcenie wrażliwości czytelniczej

- zachęcanie uczniów do częstego korzystania z zasobów biblioteki .

Działania tego projektu:

– udział  w lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki , zastali pasowani na czytelników, wypożyczyli książki ,

-wizyta w bibliotece publicznej- zapoznanie z zasobami biblioteki i założenie kart czytelnika,

-udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem,

- słuchanie książek W. Drabika czytanych przez wychowawcę, rozmowa na temat ich treści,

- prezentacja samodzielnie przeczytanej w domu książki  (wyżej wymienionego autora ) z wykorzystaniem rysunku , mająca na celu zachęcić  innych do jej przeczytania,

-wystawa książek różnego typu: baśni, bajek, legend, albumów, książek przygodowych, przyrodniczych , słowników, encyklopedii -rozmowa na temat możliwości ich wykorzystania,

- pogadanka na temat zalet czytania książek,

- wykonanie zakładek do książek.

 

Finał konkursu plastycznego w Zakliczynie                              14.03.2016

     Filip Turczak zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. ,, Wyklęty na naszej ziemi ” zorganizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Nagrodę wręczył Burmistrz Dawid Chrobak oraz córka kapitana Dubaniowskiego - Maria Dubaniowska – Guzdek- gość specjalny uroczystości. Patrycja Molenda, Natalia Sarwa, Joanna Drożdż, Natalia Gębarowska, Sylwia Wróbel, Monika Kaczor otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ponadto uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej ,,Żandarmeria”. Mieli możliwość zobaczyć  z bliska mundury partyzanckie oraz uzbrojenie. Drugą część uroczystości stanowił koncert piosenek patriotycznych przygotowany przez zespół wokalno – instrumentalny ,,Ballada”.

 

Program Edukacji Antytytoniowej                                               04.03.2016

     W miesiącu lutym w kasie I został wdrożony Program Edukacji Antytytoniowej. Głównym celem tego programu jest kształtowanie u najmłodszych postawy odpowiedzialności za własne zdrowie

 i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Uświadamianie, że nie tylko czynne, ale i bierne palenie jest szkodliwe dla zdrowia.

Zajęcia, podczas których towarzyszyła dzieciom sympatyczna wiewiórka Wiki odbywały się

z wykorzystaniem metod aktywizujących. Dzieci miały możliwość wypowiadania się na temat swoich doświadczeń, odczuć i przeżyć. Poszerzyły i uporządkowały wiadomości na temat zdrowia 

i czynników warunkujących zdrowie. Nauczyły się jak radzić sobie w sytuacji, gdy są narażone na wdychanie dymu tytoniowego.

Podsumowaniem realizacji programu był konkurs plastyczny pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”.

Prace na konkurs  dzieci przygotowały wspólnie  z rodzicami, w ten sposób również rodzice zostali „wyczuleni” na problem biernego palenia. Prace plastyczne zostały wykonane z dużym zaangażowaniem, dlatego wszystkie zostały wyróżnione i nagrodzone.

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych                                              04.03.2016

     1 marca w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas apelu uczniowie klasy V zapoznali wszystkich z genezą powstania święta oraz postacią Jana Dubaniowskiego pseudonim ,, Salwa” – żołnierza ,,wyklętego”, który w 1947 podczas walki zginął na Rudzie Kameralnej.

Cała społeczność szkolna oddała hołd ,,niezłomnym” minutą ciszy. Delegacja w składzie Filip Mróz, Waldemar Spieszny, Kacper Kornaś uczestniczyła w Gminnych obchodach Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych w Zakliczynie. Filip Turczak, Patrycja Molenda, Kamil Nowak włączyli się w lokalną uroczystość poświęcenia nowego krzyża z tablicami w miejscu śmierci kpt. ,, Salwy ” w Rudzie Kameralnej. Chętni uczniowie z kl. IV –VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Wyklęty na naszej ziemi”. Galerię prac można było podziwiać na korytarzu szkolnym. 

Spotkanie z wędkarzami                                                  01.03.2016

     26. lutego 2016r. odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Zakliczyńskiej Szkółki Wędkarskiej. Było to już drugie spotkanie w murach naszej szkoły ze znawcami wędkarstwa. Panowie: Jerzy Trepa obecnie ze Złotej-  wędkarz, przewodnik, wykładowca oraz Czesław Mytnik- doświadczony wędkarz i dokumentalista kiedyś z Wadowic, są związani z naszym regionem. Na szkolnej sali gimnastycznej opowiadali o rodzajach wędek, szpulach kołowrotka, systemie spławikowym, specyfice stosowania żyłek i plecionek; procy , zakamuflowanym między zanętą haczyku; karmie dla rybek. Tu najwięcej emocji wśród uczniów wywołali przy prezentacji żywej przynęty. Wspominali o pierwszych polskich stawach hodowlanych karpia. Zapoznawali z rodzajami ryb karpiowatych. Opowiadali ciekawostki o pstrągu tęczowym, szczupaku, samicy karasia i rzadkiej rybce pod ochroną wdzięcznie nazwanej: różanka. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie obecnie ryby łapie się w Dunajcu i że można spotkać tutaj raki błotne. Trzeba przyznać, że tak rozległą wiedzę mogą mieć prawdziwi pasjonaci. Dziękujemy za spotkanie.

Pasowanie na czytelnika                                                  25.02.2016

     W środę 24 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy I. Zanim zostali pasowani, musieli wykazać się znajomością tytułów bajek, które pomieszał zły chochlik. Wysłuchali baśni o księżniczce Różyczce, bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez nauczyciela pytania. Potem zapoznali się z regulaminem biblioteki. Pod tekstem ślubowania złożyli podpisy i nastąpiło pasowanie. Na pamiątkę otrzymali zakładki do książek. Wypożyczyli do domu książeczki, które mają przeczytać samodzielnie lub z rodzicem, a następnie wykonać ilustrację.

 

Projekt "Jeżdżę z głową" zakończony                                   24.02.2016

   Lutego br zakończyła się realizacja  edycji programu pn. „Jeżdżę z głową”. To inicjatywa, której celem jest organizowanie lekcji nauki jazdy na nartach , promocję bezpieczeństwa na stokach, jazdę w kasku oraz popularyzację różnych form rekreacji ruchowej wśród młodych Małopolan. Chętni uczniowie  uczestniczyli  w 5 wyjazdach szkoleniowych na stok „Jastrzębia”. W czasie przerw  na każdego czekała gorąca herbata i ciepły posiłek. Pod fachowym okiem instruktorów na stokach Stacji Narciarskiej „Jastrzębia” dzieci uczestniczące w kursie poprzez zabawę poznały tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach , naukę bezpiecznego upadania i oczywiście naukę jazdy na nartach, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Większość czasu kursanci spędzili na specjalnym doskonale przygotowanym stoku przeznaczonym dla młodych adeptów narciarstw. Dzięki przekazanej dotacji każdy uczeń miał zapewnione  wypożyczenie kompletnego sprzętu narciarskiego, opiekę instruktora oraz użytkowanie wyciągów. Podczas zakończenia programu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy  oraz słodycze od właściciela stacji narciarskiej.

Wartość Placówek Wsparcia Dziennego                               23.02.2016

     Coroczna sprawozdawczość  z pracy Palcówek Wsparcia Dziennego  zachęciła mnie do napisania paru słów.  Pomyślałam , że warto wspomnieć  w szerszym środowisku o wydarzeniach i instytucjach dzięki którym sporo dzieci i rodzin ma możliwość skorzystania z dobrodziejstw tej działalność. 

Placówki Wsparcia Dziennego można by prościej nazwać – popołudniowymi świetlicami o rozszerzonych  zadaniach. Każdego dnia  zatrudnieni nauczyciele sprawują opiekę nad dziećmi przez cztery godziny dziennie. Wraz z nimi uczniowie odrabiają lekcje, organizują  czas wolny , uczestniczą w zajęciach rozwijających , wyjeżdżają na wycieczki. 

Rozszerzone zadania o których wspomniałam wyżej to: codzienny posiłek jaki każdy otrzymuje w postaci suchego prowiantu i deseru,  to opieka specjalistyczna – logopedy i pedagoga,  to wycieczki i kolonie letnie, to okolicznościowe  imprezy, to odwóz dzieci wieczorem do domów wynajętym busem i to wszystko za darmo.

Jako dyrektor szkoły, który ma to szczęście, iż Placówka Wsparcia Dziennego funkcjonuję w budynku szkoły,  stwierdzam, że jest to ogromna wartość dodana.  Dzięki niej realizuję i wzbogacam szereg zadań należących do zadań szkoły, a mianowicie:

Zapewniam i rozszerzam opiekę po lekcjach;  Korzystam z pomocy specjalistów i wspieram w ten sposób realizację zadania pomocy psychologiczno- pedagogicznej;  Dbam o klienta czyli rodziców, bo  w sytuacja  awaryjnych umożliwiam pozostawienie dziecka do godzin późniejszych;  Wzbogacając bazę Palcówki w sprzęt i pomoce dydaktyczne jednocześnie wzbogacam bazę szkoły;  Realizuję zadanie współpracy z instytucjami;  Organizując kolonię i wycieczki …. myślę o swoich uczniach.  Naprawdę czuję komfort, że Placówka Wsparcia Dziennego swoją siedzibę ma w mojej szkole i że na taką współpracę łaskawym okiem patrzy Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ Bez Barier „ Jerzy Woźniak. To właśnie SPON Bez Barier jest organizacją , która stara się o pieniądze na finansowanie tej działalności. Mam nadzieję, że po tym artykule Prezes nie zmieni zdania .....na co liczę i bardzo mu dziękuję.

W gminie Zakliczyn funkcjonują dwie Placówki Wsparcia Dziennego. Jedna w szkole w Filipowicach, a druga w Zakliczynie. W Zakliczynie są jeszcze miejsca dla chętnych uczniów. Tutaj jest trudniej zdobyć beneficjenta, bo świetlice szkolne działają długo i pokrywają się w czasie  swoją działalnością z naszą placówką. Może trzeba rozważyć  zamianę lokalizacji na inną? ….np: na szkołę, która nie ma swojej świetlicy? Wtedy, ta działalność naprawdę ma sens.

Na zakończenie chcę i muszę poinformować, że Placówki Wsparcia Dziennego finansowane są ze środków : Starostwa Powiatowego, Budżetu Gminy i środków własnych SPON Bez Barier.

Iwona Gurgul

Spotkanie autorskie                                                               22.02.2016

     Realizując założenia programu „Książki naszych marzeń” nasza szkoła podejmuje szereg działań popularyzujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Zakliczynie mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Pana Wiesława Drabika, autora wielu ciekawych książeczek dla dzieci. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pan Drabik w zabawny sposób opowiadał jak powstawały jego książeczki. Zadawał dzieciom zagadki, nagradzając naklejkami i zakładkami do książek. Na koniec każdy mógł kupić książeczkę z dedykacją autora. Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji Gminnej Biblioteki Publicznej  w Zakliczynie za to spotkanie.

Walentynki 2016                                                                  16.02.2016

    Abra Kadabra sim sala bim, on się zakochał, a ona w nim…

 Ach! Co to był za dzień! Walentynki jak co roku przysporzyły wielu wrażeń i emocji. Twarze chłopców malowały się uśmiechem, a policzki dziewcząt rumieńcem. Jak jej powiedzieć, że ją lubię? Jak mu powiedzieć, że jest fajnym kolegą? Sposobów jest wiele, ale najbardziej skuteczną metodą okazała się Walentynkowa Poczta, która niemalże pękała w szwach, przyjmując od poniedziałkowego poranka liczne dowody sympatii, uznania oraz przyjaźni. Jedni słali życzenia, drudzy obdarowywali się słodkim, lukrowanym sercem z piernika bądź lizakiem w kształcie serca, a jeszcze inni delektowali się gorącą czekoladą z pianką.  Uśmiechów i radości tego dnia było wiele, cieszyli się Ci mali i Ci duzi, a Dzień Świętego Walentego po raz kolejny przeszedł do historii, ale mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera tego dnia, pełnego spontanicznej życzliwości, pozostanie w społeczności szkolnej długo i jeden dzięń dłużej.


Dzień Bezpiecznego Internetu                                            15.02.2016

     W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, którego głównym celem jest uświadomienie uczniom, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W ramach akcji „Lepszy Internet zależy od ciebie” nauczyciel zajęć komputerowych oraz wychowawcy klas I-III  przeprowadzili cykl zajęć edukacyjnych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu w oparciu  o materiały edukacyjne „Sieciaki”. Uczniowie podczas zajęć zdobyli, bądź utrwalili wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci, poznali z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Starsi uczniowie poznali specyfikę cyberprzemocy oraz zapoznali się z zasadami dobrego wychowania w sieci tzw. netykietą. Podczas zajęć zwrócono również uwagę na potencjał sieci, który uczniowie mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie gazetki z wykorzystaniem kolorowanek uczniów klas młodszych. Uczniowie klas IV-VI przygotowali plakaty  z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. 

Edukacja w muzeum                                                              11.02.2016

     9.02.2016 r. uczniowie kl. IV- VI oglądali w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie  interaktywno – edukacyjną wystawę zatytułowaną „Gdy słońce było bogiem”. Uczestnicy zostali poprowadzeni przez przewodnika do wnętrza świątyni oraz grobowca faraona, gdzie przeżyli fascynujące spotkanie z egipskimi bogami. Odkryli tajemnicę legendy o klątwie faraona. Stanęli twarzą w twarz z mumią i uczestniczyli w budzących fascynacje rytuałach mumifikacji. Po zapoznaniu się z kulturą i historią starożytnego Egiptu wszyscy przeszli do specjalnie przygotowanego pomieszczenia, gdzie zapoznali się z techniką i sztuką balsamowania. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego przeprowadzenia procesu mumifikacji.

Kolejnym etapem wyjazdu był seans filmowy w kinie ,, Milenium  zatytułowany ,, Misiek w Nowym Jorku” oraz wizyta w restauracji MC  Donald’s. W autobusie podczas powrotu można było usłyszeć zadowolenie z wyjazdu.

 Sprawozdanie z ostatków                                                             11.02.2016

     Dnia 8. lutego w naszej szkole uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Tuż po lekcjach, o godzinie 13.30, na sali gimnastycznej rozbrzmiewały przeboje, które przypominały o ostatnich chwilach hucznych zabaw. Przez trzy godziny królowały wygibasy do muzyki dyskotekowej. Nie zabrakło czegoś na krzepę- tym razem hot dogi przygotowane przez troskliwych rodziców ,a także smakowite ciastka i owoce podnosiły energię w maratonie tańca. O godzinie 16.30, po złożeniu sprzętu muzycznego wybawionych do ostatka odebrali rodzice.

Witamy Babcię i Dziadka                                                   08.02.2016

          „Kocham mocno babcie dziadka

                   To nie żarty moi mili.

                    Dzisiaj im życzenia składam

    By sto latek jeszcze żyli…”       

           W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych kochanych babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń łez i radości. 

U nas ta wspaniała impreza odbyła się dnia 04. lutego 2016 r. Na wstępie Pani dyrektor złożyła życzenia i przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Oprócz licznie zgromadzonych gości również swoją obecnością zaszczycili nas Pan burmistrz Dawid Chrobak, radna powiatu Pani Irena Kusion, oraz radny gminy Pan Józef Wojtas.  W przepięknej scenerii, uroczych kostiumach oraz wyjątkowej atmosferze, staraliśmy się wspaniale odegrać swoje role. W formie wierszy, piosenek i pokazów tanecznych złożyliśmy dziadkom  i babciom życzenia. Zatańczyliśmy walca, kalinkę, krakowiaka a chłopcy odegrali tanecznie dżentelmenów. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z nami. Po naszym występie zaprosiliśmy dziadków do odegrania tańca dużych dżentelmenów na małych krzesełkach. Występ udał się znakomicie, czego dowodem były gromkie brawa i dużo śmiechu. Na zakończenie  wręczyliśmy gościom przygotowane upominki i złożyliśmy życzenia. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez panie kucharki i naszych rodziców. A później były wspaniałe tańce i pląsy z dziadkami przy akompaniamencie Pana Tadeusza Malika.

 Paniom kucharkom, wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w uświetnienie tej uroczystości oraz pracownikom obsługi składamy serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Gabrysi Gondek mamusi Marcelka, za wykonanie pięknej dekoracji i pomoc w wystroju sali. Pani Tereni za uszycie wspaniałych strojów, Pani Reni Salamon za pyszne pączki i chleb oraz Pani Ani i Danusi za uczesanie ślicznych fryzur.


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery