II SEMESTR 2012/2013 cz.2

Koniec roku szkolnego 2012/13           30.06.13

     Jak co roku rozpoczęliśmy mszą świętą. W szkole zaś czekały na przybyłych chwile oficjalne, wśród których szóstoklasiści przekazali klucz i sztandar młodszym kolegom; wychowawcy i pani dyr. wręczyli uczniom szereg nagród i wyróżnień; wychowankowie p. D. Stojowskiego dziękowali za wspólne lata w murach szkoły; W części artystycznej wypełniona sala mogła podziwiać zacięcie kabaretowe absolwentów. W telegraficznym skrócie wspomniano też bezcenne dziesięć miesięcy z życia szkoły… Wszystkim dziękujemy i życzymy szczęśliwego powrotu 1.września. 

Rok 2012/2013 w "pigułce"

           
- PREZENTACJA, KTÓRĄ MUSISZ ZOBACZY oraz SKECZ. 

 

Odblaski

Zbliża się czas wolny od nauki, ale od zdrowego rozsądku nie ma urlopu! W ostatnich dniach uczniowie utrwalali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, tworząc indywidualne prace plastyczne. Ponadto z pozyskanych materiałów odblaskowych wycinali dowolne kształty, którymi mieli okleić swoje rowery. Wycięte odblaski zostały rozdane we wszystkich klasach. Tych, którzy już posiadają kartę rowerową, uczulamy, by używali kamizelek odblaskowych, w które tak gorliwie wyposaża Was nauczyciel techniki- p. Krysia Kołacz. Dla opornych: Neon w tym sezonie, w modzie ;)

 

Dżungla w butelce

W kwietniu uczniowie klasy III, natchnieni pomysłem wychowawcy- p. Basi  Niemiec- postanowili założyć miniaturowe ogródki. Wykazując się kreatywnością i mając na uwadze recykling, wykorzystali butelki po wodzie, nacinając je w przemyślany sposób, aby utworzyć podstawę i daszek. Środek butelki wyłożyli warstwami żwiru i ziemi, a potem posadzili rośliny. Efekty zaangażowania w pielęgnację roślin widać na zdjęciach. 


Wykaz podręczników szkolnych

 dostępny jest pod zakładką "Dla rodziców"

lub klikając "tutaj"

WOPR w naszej szkole                      25.06.2013

        Filipowice znajdują się w malowniczej dolinie Dunajca. W czasie wakacji nasi uczniowie będą wypoczywać także nad tą rzeką. W trosce o ich bezpieczeństwo, dnia 24.06.2013r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela tarnowskiego WOPR-u – człowieka wielkiej wrażliwości, honorowo wyróżnionego ratownika radia „Lata z radiem”; odznaczonego Błękitnym Krzyżem za wybitne zasługi w ratowaniu życia ludzkiego, który z troską, bardzo obrazowo pouczał o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku na obszarach wodnych.

Panu Ratownikowi składamy serdeczne podziękowania za odpowiedź na zaproszenie, cenny wykład i altruistyczne podejście.

Te informacje możemy znaleźć  na oficjalnej stronie tarnowskiego WOPR-u. http://www.wopr.tarnow.pl/

Zbliżają się wakacje. To wyczekiwany czas zasłużonego odpoczynku. Niestety to także okres zwiększonego ryzyka i zagrożenia życia podczas wypoczynku nad wodami. Corocznie w Polsce tonie około 500 osób, a w wyniku nierozważnych skoków do wody kilkaset doznaje urazów kręgosłupa, czaszki i układu nerwowego. To są wielkie rodzinne tragedie generujące znaczne koszty społeczne i ekonomiczne.
Tarnowskie WOPR apeluje i prosi o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa wypoczynku na obszarach wodnych do których należą:

  1. Pływaj i zażywaj kąpieli tylko tam gdzie działa służba ratownicza.
  2. Nad wodą bądź trzeźwy! Nie używaj alkoholu oraz innych środków otępiających twój umysł i rozsądek.
  3. Nigdy nie skacz do nieznanej, zbyt płytkiej i zimnej wody.
  4. Nie rozpoczynaj kąpieli bezpośrednio po posiłku oraz spożyciu napojów gazowanych.
  5. Kąpiel zawsze rozpoczynaj od stopniowej adaptacji organizmu, a przy pierwszych objawach zziębnięcia natychmiast ją przerwij.
  6. Do pływania i kąpieli nie używaj turystycznych materaców.
  7. Nie pływaj i nie zażywaj kąpieli w miejscach gdzie ustawiono znaki „zakaz kąpieli”.
  8. Wypoczynek nad wodami i kąpiel dzieci może odbywać się wyłącznie pod nadzorem rodziców lub pełnoletnich opiekunów.
  9. Podczas kąpieli na akwenach naturalnych stosuj obuwie ochronne zapobiegające skaleczeniom stóp.
  10. Korzystając ze sprzętu pływającego obowiązkowo stosuj sprzęt asekuracyjny.
  11. Przebywając na obszarach wodnych zachowaj ciszę, nie czyń fałszywych alarmów wzywania pomocy.
  12. Podczas wypoczynku nad wodami zachowaj wzajemną życzliwość, nie zaśmiecaj terenu i szanuj naturalne środowisko.
  13. Korzystając z określonego obszaru wodnego, zapoznaj się z lokalnymi przepisami i obowiązującymi regulaminami.
  14. Własne plany aktywności dostosuj do posiadanych umiejętności, kwalifikacji oraz warunków atmosferycznych.
  15. O wszelkich wypadkach i innych zdarzeniach nadzwyczajnych natychmiast informuj organizatorów wypoczynku i służby ratownicze

 

Konkurs graficzny rozstrzygnięty              20.06.2013 

       Został rozstrzygnięty I Gminny Konkurs Graficzny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Stróżach. Do konkursu zgłoszono 13 prac. Szkolna Komisja wyłoniła 6 prac w dwóch kategoriach: klas I - III trzy prace i IV - VI trzy prace. W śród laureatów znalazły się dwójka uczniów z naszej szkoły. I miejsce zajął Jakub Kołacz kl. IV i Monika Kaczor kl. III.

Zwycięscom bardzo GRATULUJEMY!!!

Wycieczka krajoznawcza do Zakopanego        19.06.2013

Dnia 11 czerwca 2013 uczniowie klas IV – VI wraz  z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Zakopanego. Celem wyjazdu było przejście szlakiem na Rusinową Polanę. Zwiedzanie Kaplicy na Wiktorówkach, wyjazd kolejką na Gubałówkę, przejście grzbietem Gubałówki,  zjazd kolejką krzesełkową - Butorowy Wierch. Zwiedzanie Zakopanego oraz skoczni narciarskiej „Wielkiej Krokwi”.Podziwianie pejzażu Podhala.

 

Mimo deszczowej pogody wycieczka się udała, a cele zostały osiągnięte.

Festiwal Recyklingu w  Krakowie               14.06.2013

          Chętni uczniowie z kl. III- VI pod opieką wychowawczyń Lucyny Migda i Małgorzaty Różyckiej udali się 8.06.2013 na wycieczkę do Krakowa.

Podczas wyjazdu dzieci miały szansę wspiąć się na Kopiec Kościuszki i podziwiać piękną panoramę miasta. Zwiedzić wystawy: Kościuszkowską i Figur woskowych. Wziąć udział w XI Krakowskim Festiwalu Recyklingu poświęconemu promocji zbiórki surowców wtórnych. Pomimo załamania pogody z zainteresowaniem oglądali pokazy sprawności służb specjalnych i tresury psów. Uczestniczyli w grach, zabawach i konkursach z zakresu ochrony środowiska.

Na rynku krakowskim uczniowie uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych w ramach Coca Cola Cup. Ostatnią atrakcją przygotowaną w ramach wyjazdu było podziwianie występów utalentowanych muzycznie osób niepełnosprawnych podczas koncertu finałowego 9 Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im Marka Grechuty, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko’’. W koncercie brała udział mieszkanka naszej sąsiedniej  miejscowości Julia Bagińska, którą mocno wspieraliśmy okrzykami i brawami. Gratulujemy Juli umiejętności  wokalnych i wspaniałego występu z Kayah. Festiwalowi towarzyszyła wspaniała atmosfera i fantastyczni ludzie, których mieliśmy okazję zobaczyć z bliska.

Dziękujemy p. Dyrektor GZOSiP Małgorzacie Jaworskiej za zorganizowanie bezpłatnej wycieczki dla naszych dzieci.

I Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ,,Drzewa i krzewy Polski’’ w Paleśnicy                 13.06.2013

           Światowy Dzień Środowiska, ogłoszony przez ONZ na dzień  5.06.2013r, zaakcentowany został w Szkole Podstawowej w Paleśnicy finałem I Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego - „Drzewa i krzewy Polski”. Miał on na celu zainteresować uczniów krajowymi gatunkami drzew i krzewów, zwrócić ich uwagę na bioróżnorodność ekosystemów leśnych i zachęcić do doskonalenia umiejętności rozpoznawania gatunków. Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach.

Pierwszy z nich został przeprowadzony w naszej szkole i wyłonił trzyosobowy zespół  w składzie: Joanna Bieniek kl. VI, Rafał Krzyżak kl. VI i Weronika Teper kl. IV  reprezentujący szkołę w finale.

Etap finałowy konkursu, który odbył się w Paleśnicy składał się z trzech części. Najpierw uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o lesie, pisany indywidualnie. W kolejnych fazach konkursu jego uczestnicy  pracowali w zespołach. Tym razem zadania polegały na rozpoznawaniu przedstawionych gatunków na prezentacji multimedialnej, a następnie na podstawie przygotowanych okazów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i doskonałymi umiejętnościami praktycznymi.  W celu wyłonienia zwycięskiego zespołu uzyskane wyniki uczniów zarówno z części indywidualnej jak i zespołowej zostały zsumowane . Poziom uczniów okazał się tak wyrównany, że konieczna była dogrywka w formie bardzo trudnej konkurencji, gdyż  nasi uczniowie musieli rozpoznać gatunek drzewa na podstawie fragmentu kory. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Uczniowie otrzymali, ufundowane przez Nadleśnictwo Gromnik, ciekawe i cenne nagrody oraz sadzonkę drzewa, a także upominki od Pana Burmistrza Jerzego Soski i Pana Dyrektora SP w Paleśnicy Sylwestra Gostka.

21 DNI BEZ NARZEKANIA                 12.06.2013

4 czerwca z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia edukacyjne. Nietypowe, bo przeprowadzone w formie warsztatowej dla wszystkich uczniów szkoły zgromadzonych na sali gimnastycznej. Ćwiczenia miały na celu zachęcenie zebranych do zmiany postawy z narzekającej, pesymistycznej na optymistyczną, kreatywną i wprowadzenie akcji : Podejmujemy wyzwania- 21 dni bez narzekania. Wprowadzeniem były zajęcia ruchowe i pantomimiczne  przybliżające postawy w formie prezentowania  mimiką i ciałem ludzi zadowolonych i zniesmaczonych różnymi sytuacjami z życia. Następnie młodsi malowali swoje wizje optymisty i pesymisty, a starsi przygotowali w grupach scenki, w których pozytywnie i negatywnie rozpatrywali sytuacje problemowe. Wszyscy zgodnie  stwierdzili, że pozytywne podejście do życia i do innych ludzi powoduje, że częściej się uśmiechamy. Kolejnym etapem było przekazanie kompendium wiedzy encyklopedycznej o omawianych postawach na zasadzie kontrastu i prezentacja multimedialna filmu  „ Świat bez narzekania”. P. Dyrektor zachęciła i siłą argumentu przekonała do podjęcia tego wyzwania uczniów i nauczycieli w szkole.

O wyzwaniu, codziennie ma przypominać bransoletka, którą w  dalszej części sami wykonali uczniowie i założyli każdy na swoją rękę. Z nowym nastawieniem, mimo deszczowej pogody, wszyscy uczniowie i pracownicy ze smakiem zjedli kiełbaski smażone a`la ogniskowe,  a lody na patyku- jako upominek od Rady Rodziców dopełniły całości.

Jeżeli ciekawi Was, skąd pomysł, by było to akurat 21 dni, to według badań przeprowadzonych przez grono psychologów - nasz mózg potrzebuje właśnie tyle czasu (ok. 3 tygodni) do nabycia i wyrobienia u siebie nowego nawyku. W tym wypadku narzekanie i niezadowolenie uczymy się zastępując wdzięcznością.

Gdy nauczymy się doceniać nawet najmniejsze  rzeczy dnia codziennego, staniemy się nie tylko szczęśliwsi, ale i o wiele więcej zaczniemy czerpać z życia. Świat stanie się piękniejszy, a marzenia o wiele bardziej prawdopodobne. Nadchodzące wakacje to dobry pretekst, by nauczyć się wyzbyć niezadowolenia i narzekania!

Konkurs fotograficzny                          10.06.2013

     Wśród uczniów klasy III został zorganizowany konkurs fotograficzny pt. ,,Kwiaty w obiektywie".
Zadaniem konkursowym było dostrzeżenie i sfotografowanie kwiatów pól i ogrodów wiosną, latem i jesienią. Autorami najlepszych prac są: Monika Kaczor, Gabrysia Kubacka i Piotruś Wróbel.
Wystawę można oglądać na gazetce klasowej.

Serdecznie pozdrawiam. B. N.

Podziękowania za piknik                               5.06.2013

     WSPÓŁPRACA POPŁACA takie hasło nadałabym piknikowi, który wspólnie ze SPON ‘Bez Barier”, ZCK  i ZSPiP w Filipowicach zorganizowaliśmy 26.05.2013 jako wielkie, środowiskowe Święto Rodziny.

Nie był to pierwszy piknik, który zorganizowałam i śmiało mogę stwierdzić, że z Wami Współorganizatorami było łatwiej, o szerszym zasięgu, bardziej bogato i efektywnie. Szczególnie dla szkoły, gdyż to na jej cele gromadzone były środki z imprezy.  Ten właśnie fakt obliguje mnie do podziękowań. Będą one długie jak impreza, szczere jak radość dzieci bawiących się na pikniku i liczne bo mam komu dziękować.

Dziękuję Rodzicom i Pracownikom Szkoły. To na Was spadł główny ciężar organizacyjny. Podchwyciliśmy propozycję burmistrza Jerzego Soski, by to święto scalić i wspólnie zorganizować w większym wymiarze. Wszystko zaowocowało konkretną sumą,  którą spróbuję zainwestować już w wakacje, by w nowym roku szkoła miała jeszcze więcej do zaoferowania dzieciom.

Byłam bezpośrednim kierującym akcją i obserwatorem przygotowań.

 

Stanęliście na wysokości zadania - występy uczniów , dekoracje, bogactwo produktów na stoiskach, obsługa ich, zaangażowanie przed imprezą, w trakcie i po pikniku. Można mi pozazdrościć takiej drużyny rodziców i współpracowników.

Na szczególne wyróżnienie zasługują mamy i Paulinka, które trzymały wartę przy stoiskach.  Niezawodne i zazwyczaj te same! Wymarzły w bezruchu, ale do końca wytrwały malując twarze dzieciom i sprzedając między innymi, to co przygotowały lub podarowały: placki, lody, swojskie jadło, pyszny chleb, ciepłe podpłomyki.

Dziękuję ! Prezesowi SPON „ Bez Barier” Jerzemu Woźniakowi za sfinansowanie dmuchanych atrakcji piknikowych.  Dzięki niemu dzieci ze szkoły, Stowarzyszenia i z całego środowiska mogły  za darmo korzystać z nich przez cały dzień ,do woli- rzec by można do upadłego.

Dziękuję dyrektorowi ZCK za nagłośnienie, patronat medialny; artystyczne oko mistrza Stanisława Kusiaka,  ręce do pracy silnych strażaków i Panią Basię. Nie musieliśmy wydawać pieniędzy na nagłośnienie, martwić się rozkładaniem i składaniem stołów, parasoli i wymyślaniem konkurencji, które pani Basia miała świetnie przygotowane.

Dziękuję panu Burmistrzowi za obecność i podarunki dla uczniów i zwycięzców w konkursach. Przepełnienie imprez w tym dniu spowodowało małe opóźnienie, ale tym większa była radość dzieci z zespołu „ Filipowioki”, wyrażona słowami Asi Drożdż – „ Tak długo na Pana czekaliśmy” i popisowym występem z krakowskim przytupem przygotowanym przez Alę Pyrek.

Dziękuję najbliższym, bo filipowskim władzom lokalnym – Małgorzacie Sosce i Przewodniczącemu Józefowi Wojtasowi za obdarowywanie dzieci cukierkami i chipsami.

Dziękuję Tadeuszowi Drożdżowi za hojny gest. Sypnął gotówką i jak zwykle nie przyszedł. Już boje się go zapraszać, by nie pomyślał, iż tylko dlatego jest mile widziany.

Dziękuję Szkole z Faściszowej za występ kabaretowy, który uświetnił i wzbogacił nasz repertuar. Miła taka współpraca, gdzie jeden i drugi korzysta.

W moim przekonaniu piknik wyszedł super. Atmosfera, gładki przebieg, zaangażowanie organizatorów i przede wszystkim liczna obecność gości pomimo zapowiedzi brzydkiej pogody wprawiły mnie w zadziwienie , radość... i trzyma do dzisiaj.

Powtórzę: WSPÓŁPRACA POPŁACA!  Liczę na to, że i Wy tak myślicie.

Jedyną trudnością dla mnie było ułożenie tych podziękowań i ich wyrażenie tak licznej grupie współdziałających. Wierzę, iż mi się to udało. Gdybym jednak kogoś przeoczyła – szczerze przepraszam i gorąco dziękuję.

Iwona Gurgul

Konkurs kaligraficzny                               4.06.2013

  W dniu 28.05.2013 r. w klasie I odbył się  klasowy konkurs kaligraficzny.

Celem konkursu było:

- rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

- rozwijanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

- kształtowanie charakteru- wyrabianie cierpliwości i dokładności.

Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klasy I. Ich zadaniem było kaligraficzne przepisanie wyznaczonego fragmentu tekstu. Prace uczniów oceniła Komisja Konkursowa w składzie:  p.Ewa Drożdż, p. Barbara Niemiec oraz p. Grażyna Pawlik –organizator konkursu.

Laureatami konkursu zostali:

Mateusz Padoł – I miejsce

Wiktoria Skrobisz – II miejsce

Patrycja Molenda – III miejsce

Wyróżnienie otrzymała Natalia Sarwa oraz Łukasz Zdrada.

Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy, odznaki oraz pióra i ołówki.

Zwycięzcom i wyróżnionym  - Gratulujemy!

 

SZWEDZKI STÓŁ, SZWAJCARSKI SYSTEM ROZGRYWEK I SPONSOR Z CHICAGO CZYLI… SZACHY W FILIPOWICACH

 

30. Maja 2013 szachiści spotkali się na kolejnym, trzecim turnieju z cyklu „Zakliczyńska Liga Szachowa”.  Graliśmy tym razem w szkole w Filipowicach, tradycyjnie tempem P-10 na dystansie 9 rund. Turniej był jednocześnie zakończeniem rocznego kursu szachowego prowadzonego w ramach „Akademii Dla Aktywnych” przez Prezesa Klubu „JORDAN” Pana Roberta Ogórka.

            Turniej ten zgromadził przy szachownicach rekordową (jak na klubowe realia) ilość graczy, bo aż 25 osób. Pojawiają się również nowe twarze, zwłaszcza sporo juniorów. Szachy w naszej gminie wychodzą z cienia innych dyscyplin. Turniej był również wyjątkowy pod względem ilości nagród – sponsorami byli SPON „Bez Barier”- nagrody rzeczowe, sędziowie: Paweł Bober ufundował grilla ogrodowego, Turczak Maciej komplet dyplomów. Ponadto Prezes MUKS „JORDAN”  Robert Ogórek zdobył sponsora aż w… Chicago, co od pewnego czasu skutkuje obecnością sporej ilości  akcesoriów komputerowych na stoliku z nagrodami.  Łączna wartość nagród szacowana była na około 500 złotych. Podział nagród był również bardzo ciekawy: zastosowaliśmy „szwedzki stół”… Każdy, w kolejności zajętych miejsc, wybierał sobie nagrodę. Spodobało się to zwłaszcza naszym najmłodszym graczom.  WARTO Z NAMI GRAĆ!

            Co do wyników – gracze klasyfikowani byli w pięciu kategoriach wiekowych.

Pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Paweł Bober, wygrywając zarazem cały turniej, drugi był Robert Ogórek, trzeci  Marek Słowiński.

Wśród kobiet triumfowała Karolina Świerczek przed siostrą Katarzyną Świerczek i Agnieszką Kot.

Podium juniorek to:  1-Sara Słowińska, 2- Wiktoria Słowińska, 3- Natalka Gębarowska, juniorzy starsi 1- Okoński Piotr, 2- Mirosław Stec, 3- Robert Myrlak. I juniorzy  młodsi 1- Dominik Padoł, 2- Kamil Rozkocha i 3- Filip Turczak.

Liderem po trzech turniejach został Robert Ogórek prezentujący najrówniejszą formę – po 7 punktów we wszystkich dotychczasowych turniejach. Wkrótce przedstawimy tabelę wyników.

Kolejny turniej 20. Lipca 2013 w Domu Agroturystycznym „Pod Lupą”. ZAPRASZAMY!

Dla "Mamy i Taty"                                29.05.2013

     Do pikniku rodzinnego, którego data idealnie łączyła się ze Świętem Mam - 26 maja- przygotowywaliśmy się dłuuuugo. Niepewna była tylko pogoda. Powitanie zebranych gości przez panią dyrektor- Iwonę Gurgul oraz piosenka dedykowana Mamom i Tatom, tak donośnie zaśpiewana przez wszystkich obecnych uczniów i wychowawców, ostatecznie zawiesiły deszcz w chmurach. Bogaty program artystyczny rozpoczęły „Walcem wiedeńskim” dziewczynki z przedszkola. Najmłodsi z odziałem „0” zatańczyli z przytupem „Krakowiaka”. Małych artystów przygotowały ich wychowawczynie Ala Pyrek i Krystyna Kołacz. Po nich wystąpiły klasy z karaoke pani Ewy Drożdż i Barbary Niemiec. Publiczność mogła podziwiać wykonawców piosenek o tematyce miłosnej, którzy wykazali się  niebanalnym pomysłem przy tworzeniu instrumentów i kostiumów a także znamienną choreografią. Wyróżnieni w przeglądzie drugoklasiści przedstawili szerszej publiczności  bajki Jana Brzechwy. Starsze uczennice- szkolone przez p. Ulę Mróz- zaprezentowały energetycznego „kankana” i taniec do muzyki współczesnej. Goście z Faściszowej- kabaret Horrorek- bawili nas błyskotliwą satyrą i humorem.

 Wiązanką tańców ludowych, których efektem finałowym był „krakowiak” z przyśpiewkami, zespół „Filipowioki” przywitał pana burmistrza- Jerzego Soskę. Ten obdarował ich słodyczami i pochwałą. „Filipowioków” kreuje od roku p. Ala Pyrek. 

 P. Basia Olchawa- opiekunka świetlicy ZCK w Filipowicach- i p. Darek Stojowski przyciągnęli uwagę obecnych absolutnie nowatorskimi konkurencjami sportowymi, w których sprawdzić się mogły całe rodziny lub ich przedstawiciele. Nagrody ufundował i wręczał pan burmistrz.

Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa z workiem Mikołaja.

By rozgrzać gości wieczorową porą, DJ Mateusz prowadził dyskotekę.

Konferansjerką zaś zajął się pan Dariusz Stojowski, który wyznaczał czas wolny , zapraszał dzieci do malowania twarzy, do zabawy w dmuchanym zamku i na zjeżdżalni,  przypominał o  atrakcjach i smakołykach na rozstawionych stoiskach: kolorowej loterii, swojskim jadle, grillowanej karkówce i kiełbasce, wyśmienitych wypiekach tutejszych mam. P. dyrektor wtórowała, gromkimi brawami nagradzała i nieznużenie dopingowała wszystkich i każdego z osobna do działania.

Imprezę wspólnie zorganizowały: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Filipowicach, Stowarzyszenie „Bez barier” w Zakliczynie, ZCK i OSP z Filipowic.

Koncert charytatywny dla BASI                  22.05.2013

    Już po raz drugi braliśmy udział w koncercie charytatywnym dla chorej Basi. Tańczyliśmy walca, oraz krakowiaka. Wszyscy zbieraliśmy plastikowe  zakrętki. Pod okiem Pani Paulinki wykonaliśmy „cegiełki” z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Basi.

Życzymy Ci Basiu dużo zdrówka i uśmiechów.

Laureat w Faściszowej                           21.05.2013

Uczeń klasy II ZSPiP w Filipowicach FILIP TURCZAK został laureatem Gminnego Konkursu Plastycznego "Moja okolica w czterech porach roku". Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień i wrażliwości artystycznej uczniów, a także promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie. Zwycięzca przedstawił piękno krajobrazu najbliższej okolicy i zachwycił konkursowe jury walorami artystycznymi: kompozycją, gamą kolorystyczną, jak również techniką wykonania pracy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16.05.2013 w Faściszowej podczas dorocznego Święta Szkoły. Opiekunem ucznia jest wychowawca klasy mgr Ewa Drożdż.


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery