II SEMESTR 2012/2013 cz.1

 

PIKNIK RODZINNY 26.05.2013 -  15.00 

PRZY  REMIZIE STRAŻACKIEJ W FILIPOWICACH

ZAPRASZAMY ! CZEKAMY NA WAS!


Dwa ognie - turniej                           19.05.2013

W czwartek 16 maja odbyły się rozgrywki szkolne w ulubioną grę drużynową uczniów „Dwa ognie”. W rozgrywkach zgłosiły chęć udział drużyny klas IV-VI. Rywalizacja była bardzo zacięta i pełna emocji. Nie do pokonania była jednak drużyna w składzie: Asia Bieniek, Rafał Krzyżak, Jakub Mędrek, Wojciech Kopeć, Tomek Ogórek, Adam Ogórek i Jakub Kołach. Zwycięscy otrzymali w nagrodę słodkie upominki.


Marsz dla Ziemi

Ubrana w kolorowe kwiaty reprezentacja uczniów naszej Szkoły wykrzyczała hasło:

„Więcej kwiatów i zieleni

Niech nasz świat się wreszcie zmieni.

Niechaj będzie po wsze czasy

 Najpiękniejszym domem naszym”,

podczas happeningu ulicami Zakliczyna.

 


LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2013/2014 W ZAKŁADCE: „DOKUMENTACJA”


Lekcja historii w muzeum                                               08.05.2013.

         Uczniowie kl. IV – VI, wraz ze swoimi wychowawcami 7.05.2013 r. zwiedzili tarnowskie Muzeum Etnograficzne. Inną niż zwykle lekcję prowadzono na bazie stałej ekspozycji poświęconej historii i kulturze Romów w Polsce. Uczniowie poznali wielowiekową wędrówkę, prześladowania i martyrologię tego narodu. Zapoznali się też z kulturą materialną ilustrowaną licznymi przykładami jak: stroje, ozdoby, przedmioty użytkowe, wyroby rzemieślnicze. Celem zajęć było nie tylko przybliżenie uczniom historii i tradycji Cygonów, ale także uczenie ich szacunku i tolerancji dla odmienności kulturowych.

   Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę poprzez grę edukacyjną, z krzyżówkami, zagadkami i zadaniami na temat kultury romskiej.

  Wielką atrakcją okazała się możliwość przebrania się w strój cygański i zrobienie sobie zdjęcia.

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja przywróciła Polakom nadzieję i poczucie odpowiedzialności  za swój kraj i wciąż pozostaje symbolem odważnego, nowatorskiego myślenia o kształcie Rzeczypospolitej. Jej dziedzictwo to dla nas wielkie zobowiązanie i wyzwanie. Z dumą i radością uczciliśmy święto widowiskiem słowno-muzycznym z elementami multimedialnymi.

Dzień Ziemi

 
Tegoroczny Dzień Ziemi odbył się w naszej szkole 23.04.2013r. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej ,,Listy dla Ziemi”. Głównym celem było zapoznanie uczniów z problemem powstawania śmieci i nauka radzenia sobie z nimi poprzez segregację, recykling oraz świadome wybory konsumenckie. Cała społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się w organizację i przebieg tego dnia, na który składały się:

- projekcja filmu edukacyjnego promującego recykling i segregację śmieci

- akcja pisania listów do osób dorosłych zachęcających do proekologicznych postaw

- wystawa ekologiczna ,, Z odzysku - cuda z surowców wtórnych”

- sprzątanie brzegu rzeki Rudzianka

Całość zakończyła się zabawą w zielonych strojach na placu szkolnym, w rytm piosenki ,,Ziemia – zielona wyspa”. Akcji towarzyszyła piękna pogoda i dobry nastrój motywujący do ekologicznych działań.

Dbamy o Ziemię                                                  24. 03. 2013.

        Przedszkolaki wraz z oddziałem „O” przyłączyły się do akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi”. Podczas przeprowadzonych zajęć dzieci dowiedziały się, jakie działania człowieka zagrażają środowisku przyrodniczemu i jak temu zaradzić. 

      Dzieci słuchały opowiadania „Nieszczęśliwy kosz”, a następnie wypowiadały się w jaki sposób można zaradzić  kłopotom smutnego  kosza. Ubrane w ochronne rękawice posegregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Przy piosenkach o treści ekologicznej dzieci bawiły się , tańczyły i dmuchały na kolorowe bibułowe kwiaty.

Następnie w grupach wykonywały prace plastyczne  z odpadów.

      W kolejnym dniu na podstawie wysłuchanego opowiadania „Franklin sadzi drzewo”( Paulette Bourgeois i Brenda Clark) dzieci dowiedziały się o znaczeniu drzew dla środowiska przyrodniczego i człowieka. Nakoniec cyklu zajęć o Ziemi dzieci na placu szkolnym posadziły sadzonki drzew.

"Trening czyni mistrza"                                24.04.2013

To stare powiedzenie najlepiej opisuje start uczniów naszej szkoły w kolejnym turnieju szachowym Zakliczyńskiej Ligi szachowej 2013. Drugi turniej odbył się tym razem w Szkole Podstawowej w Janowicach. Tradycyjnie reprezentowali nas uczniowie zrzeszeni w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Szachowym „JORDAN” Zakliczyn : Tomasz Ogórek, Kamil Rozkocha, Filip Turczak, Michał Czuba i Adam Ogórek oraz po raz pierwszy uczennica klasy drugiej Natalka Gębarowska.

Turniej rozgrywany był (podobnie jak poprzedni) na dystansie siedmiu rund po 10 minut na zawodnika, czyli 20 minut na partie.

            Wszyscy chłopcy startowali w kategorii „Junior młodszy”, którą zdecydowanie zdominowali. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy drugiej Filip Turczak, wyprzedzając starszych kolegów : Kamila Rozkochę (klasa piąta) – drugie miejsce oraz Tomasza Ogórka (klasa szósta)  miejsce trzecie. Filip sygnalizował już wysoką formę wygrywając wszystkie siedem rund w turnieju szkolnym zorganizowanym na zajęciach pozalekcyjnych, o których więcej wspomnę w dalszej części.

            Debiutująca w Lidze Szachowej Natalka Gębarowska startowała w kategorii „Juniorka”. Mimo pierwszego startu zaczęła grę bez stresu i kompleksów. Na półmetku turnieju zajmowała… PIERWSZE miejsce w swojej kategorii i zapachniało sensacją. Jednak w kolejnych rundach rywalki zaczęły odrabiać straty i ostatecznie Natalka zakończyła grę na bardzo dobrym trzecim miejscu.

            Tak dobry występ w sporym stopniu ma swoje źródło w zajęciach szachowych, które od pewnego czasu odbywają się w naszej szkole w ramach „Akademii dla Aktywnych”. Pomysł zajęć szachowych, co godne podkreślenia, wyszedł od uczniów. Spotkał się z aprobatą Pani Dyrektor i po krótkich rozmowach z Klubem „Jordan” szkolenia weszły na stałe w program zajęć pozalekcyjnych. Prowadzi je Prezes klubu Robert Ogórek, jak widać z dobrym skutkiem.

 Kolejny turniej odbędzie się w Rudzie Kameralnej 19. Maja 2013 i prawdopodobnie, co cieszy, naszą szkołę reprezentować będzie jeszcze większa liczba uczniów.

Zagrożenia w sieci                                  20.04.2013

Taki temat pogadanki z uczniami zrealizowali we wtorkowy poranek Panowie Policjanci w naszej szkole. Internet, tel. komórkowy i in. nowoczesne technologie odgrywają w życiu dzieci i młodzieży niezwykle ważną rolę; otwierają szeroki dostęp do wiedzy, ułatwiają komunikację, ale jednocześnie niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Dzieci powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Ważnym aspektem jest nauczenie dzieci krytycznego myślenia wobec dostępnych w Internecie treści tak, by same potrafiły ocenić, które informacje są prawdziwe oraz komu mogą zaufać w wirtualnym świecie, by nie ulegały naciskom innej osoby bądź grupy, zwłaszcza anonimowej.

Włączamy się w największą akcję ekologiczną w Polsce.

Fundacja ekologiczna ARKA przygotowała w dniach 15–30 kwietnia 2013 autorską akcję ekologiczną LISTY DLA ZIEMI. Ma w niej uczestniczyć około milion osób. Do akcji przystąpiła nasza gmina. Głównym elementem inicjatywy jest pisanie przez dzieci tematycznych listów do dorosłych. W tym roku tematyką będzie gospodarka odpadowa i recykling. Po napisaniu listów dzieci zanoszą je do dorosłych (rodziców, dziadków itd.) i razem podejmą się prostych działań ekologicznych. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie - chcąc napisać list - będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli - zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole - przeczytają przyniesione listy i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska. 

 Tym, którzy wciąż poszukują natchnienia dla swojego listu, przypominamy zasadę 3R:

 - reduse czyli redukuj ilość śmieci, np. unikając kupowania zbędnych rzeczy

 - reuse czyli używaj przedmiotów wielokrotnie i naprawiaj je

 - recycle czyli oddawaj odpady do ponownego przetworzenia.

Szykujcie zatem pomysły na listy i ekologiczne działania, które będzie można realizować w domach.

Przegląd Recytacji Wierszy Pisarzy Polskich w Gwoźdźcu.

Dnia 10 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Gwoźdźcu odbył się I Przegląd Recytacji  Wierszy Pisarzy Polskich -  Jan Brzechwa.

            Celem przeglądu było: popularyzowanie twórczości  Jana Brzechwy, dbałość o kulturę słowa, rozbudzanie zainteresowań piękną recytacją. W przeglądzie uczestniczyć mogli uczniowie klas 0-III szkół gminy Zakliczyn.

            W naszej szkole w przeglądzie wzięli uczniowie klasy II – Joanna Drożdż, Michał Czuba i Filip Turczak. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali dwa wiersze: „Żuraw i czapla” oraz „Leń”. W rolę żurawia wcielił się M.Czuba, ponętną czaplą była J. Drożdż, zaś tytułowym leniem F. Turczak. Uczniów przygotowały mgr E. Drożdż i mgr M. Różycka.

            Uczniowie odegrali swe role wręcz profesjonalnie, wzbudzając zachwyt widowni i szanownego jury. Ponieważ interpretacja wierszy była iście komediowa, dlatego salwom śmiechu nie było końca. Występ naszych uczniów był szeroko komentowany przez członków jury, gdzie p. dyrektor GZOSiP M. Jaworska oceniła nasz popis jako „brawurowy”.

            W trakcie Przeglądu dzieci uczestniczyły w konkursach słowno-muzycznych. Po zakończeniu konkursów dzieci zostały zaproszone przez Dyrekcję Szkoły i Radę Rodziców do kawiarenki Jana Brzechwy, gdzie przy przygotowanym słodkim poczęstunku mogły na gorąco podzielić się wrażeniami i nawiązać nowe przyjaźnie z uczniami innych szkół.

            Udział w tym przeglądzie był niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla naszych uczniów, ale także dla ich Rodziców, którzy udzielali nam nieustającej pomocy.  Praca staje się łatwa i przyjemna, jeśli  można  polegać na akceptacji, zrozumieniu i pomocy ze strony Rodziców.

            Dziękujemy.                                                        E. Drożdż


Gmina Zakliczyn  w programie

Już pływam

W 2013 roku na realizację projektuJuż pływam, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Zarząd Województwa Małopolskiego  przekaże Gminie Zakliczyn dotację celową w wysokości 20 500 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów: wstępu na pływalnię oraz wynagrodzenia instruktorów. Z opłat Rodziców będą sfinansowane przejazdy autobusami firmy FTU” Magdalena Jakubas”. Natomiast z funduszy gminy będzie sfinansowana opieka nauczycieli oraz zakup banerów. Realizacją projektu od złożenia wniosku do rozliczenia i końcowego sprawozdania zajmuje się Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Kurs nauki pływania przewiduje  10 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie. Z nauki pływania w ramach małopolskiego projektu skorzysta 200 dzieci klas I-VI szkół podstawowych gminy Zakliczyn. Zajęcia odbywać się będą w 14 osobowych grupach na krytej pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 12. Zajęcia nauki pływania będą realizowane w dwóch częściach. Pierwsza rozpocznie się 5 kwietnia i będzie trwać do końca czerwca, druga realizowana będzie w miesiącach: od września do listopada.
Harmonogram
dostępny na stronie internetowej w zakładce.

Cele programu to:
-
nabycie podstawowych umiejętności pływackich,
-
wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan korzystających z kąpielisk,
-
profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa,
-
podniesienie sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych,
-
zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

 Harmonogram zajęćJuż pływamFilipowice, w każdą środę począwszy od 10.04.2013.

Zobacz także:

regulamin wyjazdu na basen w ramach programuJuż pływam”.

Konkurs wielkanocny                           27.03.2013

26.03.2013 podsumowano konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna i Ozdoba Świąteczna”. Celem było:

- kultywowanie tradycji wielkanocnych,

- rozwijanie wyobraźni plastycznej.

Komisja dokonała oceny prac według kryteriów ujętych w regulaminie konkursowym i rozpatrzyła prace w II kategoriach – Ozdoby Świąteczne i Kartka Wielkanocna.

Zwycięscy w kategorii: „Ozdoba Świąteczna”.

Klasy młodsze: I - Filip Turczak kl. II, II – Wiktoria Czuba i Tomasz Gałek kl. III, III – Jan Pałgan kl. I.

Klasy starsze: I – Seweryn Soska kl. IV, II – Ola Mróz kl. V, III – Klaudia Nieć kl. VI.

Zwycięscy w kategorii: „Kartek Świątecznych”.

I – Jakub Kołacz kl. IV, II – Weronika Teper i Jakub Salamon kl. IV, III – Ola Mróz kl. V.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!


Dzień Wiosny

Tak bardzo tęskno nam wszystkim za wiosną, że już 20.marca delegacja uczniów, topiąc w pobliskim potoku ekologiczną marzannę, przepędzała porządnie zasiedziałą zimę. Przyroda płaci ogromną cenę za postęp techniczny, a człowiek jest cząstką natury…; dlatego cała szkolna brać, tego dnia brała czynny udział w bloku zajęć z edukacji ekologicznej, który dynamicznie prowadziła p. dyrektor. Każdy przedszkolak w ten dzień ubrał na siebie coś zielonego. Uczniowie w zespołach klasowych stroili „Panią Wiosnę”, która na wybiegu sali gimnastycznej, modelowym krokiem- czasem z rumieńcem- w takt wiosennej muzyki, prezentowała się w całej swej krasie. Niestety, budzącą się do życia przyrodę szpecą tu i ówdzie porozrzucane śmieci. By uwidocznić ten problem, po sali paradowały też postaci odziane w… surowce wtórne, które często lądują w jednym koszu, co z kolei spowalnia lub uniemożliwia recykling. Po prelekcji ekologicznej i filmiku, uświadomieni uczniowie, uzbrojeni w rękawiczki jednorazowe, bojowo przystąpili do segregacji zgromadzonych śmieci. Następnie zapanowała pajdokracja, do której przygotowała uczniów p. Magda Budzyn. Starsi uczniowie skeczami bawili wszystkich obecnych. Unoszący się z kuchni zapach smażonej kiełbaski, nęcąc nozdrza zgłodniałych, znaczył porę obiadową i smakowite podsumowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole.

Małopolski Konkurs Przyrodniczy              22.02.2013

14.12.2012 r. uczniowie klasy VI Joanna Bieniek i Tomasz Ogórek reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Tematem konkursu była Ziemia nasza planeta. Uczniowie wykazali się wiedzą wykraczającą treści podstawy programowej.Zmierzyli się z najlepszymi przyrodnikami z Tarnowa, powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego.


"Tajemniczy ogród"                      21.02.2013

W czasie wycieczki edukacyjnej do Tarnowa, 13.lutego, dwie klasy ze szkoły obejrzały w Teatrze im. Ludwika Solskiego  100minutowy spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Podczas przerwy uczniowie zwiedzali część otwartą i wyszukiwali na portretach podobizn aktorów wcielających się w role bohaterów książki E. F. Hodgson Burnett.
Drugim punktem programu wycieczki było spotkanie w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 KMP Straży Pożarnej w Tarnowie. W niedostępnych na co dzień murach uczniowie:  obejrzeli sugestywną prezentację na temat pożarów,  usłyszeli o kolejnych krokach strażaków tuż po odebraniu telefonicznego zgłoszenia wypadku  i utrwalali żelazne zasady zachowania bezpieczeństwa w pomieszczeniach i w terenach leśnych. Po tym zmierzyli się z ciężarem sprzętu specjalistycznego i na koniec wdzięcznie pozowali w wozie bojowym, na poduszkowcu, quadzie i przed łodzią. Bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą człowieka. Staramy się oddziaływać na uczniów, by świadomie unikali niebezpiecznych zachowań, ale też, by usuwali a przynajmniej oddalali zagrożenie pomimo własnego lęku, obaw i niepewności.

Zabawa karnawałowo-walentynkowa.

11. lutego, w ramach zabawy karnawałowo – walentynkowej, odbył się koncert piosenek o tematyce miłosnej. Początkowo każda klasa miała za zadanie- oczywiście w tajemnicy- opracować przekład wybranej piosenki. Pomysłów i możliwości prezentacji, podsycanych przez wychowawców, zrodziło się tyle, że niektóre klasy 3 razy z repertuarem na estradzie gościły. Zespoły muzyczne (m.in. Ich Troje, Abba, Lady Pank, Milano)  i artyści solowi (Eleni, Maria Koterbska) w swych charakteryzacjach ( peruki, okulary) byli niedoścignieni. Jedni przytaszczyli prawdziwą perkusję, gitarę basową inni, na zajęciach z wychowawcami lub z rodzicami w domach, z pomysłem wykonali instrumenty ręcznie. Para uczniów zapowiadała i komentowała wykonania kolejnych artystów. Wszystkim się podobał zgrabnie zmontowany koncert okraszony elegancką konferansjerką. Nie było czasu na bis. Zabawę karnawałową dla młodszych uczniów prowadził doświadczony p. Adam Pyrek. Gusta muzyczne starszych uczniów zaspakajał niezastąpiony DJ Kacper. Z tej racji, że nasze ostatki wspaniałomyślnie zbiegły się z walentynkami, to cała sala przybrana była  dziesiątkami serc. Uczniowie też założyli stroje z czerwonymi akcentami. W konkursie na najciekawsze, walentynkowe stroje najwięcej głosów zdobyli: Joanna Drożdż- kl. 2 , Natalia Sarwa- kl. 1 , Kacper Pytko kl. 3 i Rafał Krzyżak kl. 6. Gorące brawa należą się wszystkim : SU, uczniom i ich wychowawcom, p. dyrektor – wodzirej i przybyłym gościom.

JZ

Zabawowy Klub Malucha – Ponawiam propozycję.  ( 18.02.3013)

Drogie mamy !

Popołudniowe spotkania w naszym przedszkolu mogą odbywać się nawet codziennie. Obok funkcjonuje Placówka Wsparcia Dziennego czynna do godziny 17.30. Zachęcam! Dla Waszych pociech może to być fajny wstęp przed” regularną służbą przedszkolną”, a dla Was miłe spotkanie towarzyskie.

                                                                                 I. Gurgul

Tłusty czwartek dla Babci i Dziadka.

Chyba najsłodszy tłusty czwartek zafundowały swoim Babciom i Dziadkom najmłodsi milusińscy z naszej szkoły. Właśnie 7. lutego, o godz. 13.00, wystartowały z całą swoją energią. Licznie zgromadzonym gościom prezentowały prawie godzinne widowisko, poprzedzone wielotygodniowymi ćwiczeniami. Tańce przeplatały się z przyśpiewkami, wierszami i zabawami, do których zapraszano Dziadków. Scenę opanowały skrzaty odziane w tęczowe szaty i pary w dostojnych, krakowskich strojach. Było baśniowo i ludowo. W metaforyczny sposób dzieci dziękowały swym Dziadkom za codzienną obecność, za opowieści do poduszki, za przekazywanie tradycji rodzinnych i narodowych. To niewymierne bogactwo kojarzy się z dorastaniem w wielopokoleniowych rodzinach. Na pamiątkę Szanowni Dziadkowie otrzymali od swych pociech buziaki i szkarłatne róże… bez kolców.

 

Po części artystycznej, na której gościł także p. Burmistrz- Jerzy Soska, przyszedł czas na słodki poczęstunek przy kawie. Dzieci miały chwile na zmianę strojów i cukierki od p. Burmistrza. Następnie, jak przystało w karnawale, zaprosiły gości na bal. Panie z kuchni przygotowały smakowite, gorące danie. Rodzice zaopatrzyli stoły w ciasta i ciasteczka.

Najwytrwalsi goście bawili się do godz. 20.30.

Wychowawcy przedszkola i oddziału „0” H. Pyrek, K. Kołacz i stażystka Paulina Soska gorliwie pracowały, by przygotować uczniów do świętowania Dnia Babci i Dziadka. Wyszło im w 100%. Uświadamiajmy w ten sposób najmłodszym doniosłą rolę seniorów w życiu każdego człowieka.


Turniej szachowy.                22.01.2013

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sobotę 19.01.2013r odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY FILIPOWICE w Szachach. Inicjatywa wyszła od uczniów naszej szkoły grających w klubie szachowym "JORDAN" Zakliczyn. Pomysł spodobał się Pani Dyrektor, która wspólnie z prezesem klubu zgodziła się go zorganizować. 

            Parę minut po godzinie 12-tej na szkolnej świetlicy przybyłych powitał Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego "JORDAN" Pan Robert Ogórek, a po nim Dyrektor ZSPiP Pani Iwona Gurgul. Zarówno Pan prezes jak i Pani dyrektor wyrazili nadzieję, że turniej zapoczątkuje cały cykl rozgrywek szachowych w naszej szkole, a Filipowice już na stałe zagoszczą na mapie szachowych zmagań zakliczyńskiego klubu. Zawodników powitał również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie Pan Józef Wojtas życząc powodzenia w grze i z góry gratulując zwycięzcom. Następnie sędziowie zawodów p.Paweł Bober i Maciej Turczak pokrótce przedstawili zasady przeprowadzenia rozgrywek i przystąpiono do zmagań. Grano 9 rund po 10 minut na zawodnika, czyli 20 minut na jedną partię. Zawodnicy dobierani byli w pary przez program komputerowy Swiss Perfect. 

            Naszą szkołę reprezentowali: 

Tomasz Ogórek kl.6, Kamil Rozkocha kl.5, Kuba Salamon i Adam Ogórek kl.4 oraz najliczniej kl. 2- Gabrysia Salamon, Natalka Gębarowska i Filip Turczak.

Po 9 rundach obfitujących w ogromne emocje ogłoszono wyniki: 

            Kategoria "UCZEŃ":               1 miejsce Kamil Rozkocha       5pkt

                                                           2 miejsce Tomasz Ogórek       4.5 pkt

                                                           3 miejsce Filip Turczak            4 pkt

Kategoria "UCZENNICA":1 miejsce Katarzyna Świerczek ZSP Zakliczyn 5.5pkt

                        2 miejsce Sara Słowińska SP Zakliczyn 5.5pkt

                              3 miejsce Wiktoria Słowińska SP Zakliczyn     5pkt 

Ogólnie zwycięzcą turnieju został Pan Jerzy Sowiński z kompletem punktów przed Sławomirem Gilarem i Markiem Słowińskim (wszyscy "JORDAN" Zakliczyn). W kategorii juniorów zwyciężył Piotr Okoński SP Zakliczyn przed Mirosławem Stecem z ZSP Zakliczyn uczniem naszej szkoły Kamilem Rozkochą

                                                                                             M. Turczak


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery