II SEMESTR 2020/2021 cz.3

Zakończenie roku szkolnego                          19.07.2021

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2020/2021 zakończony!

 

25 czerwca  w Szkole Podstawowej im. Św. JanaPawła II w Filipowicach odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie klas ósmych. Była to kolejna uroczystość w reżimie sanitarnym ze względu na pandemię Covid-19.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Filipowicach, po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy udali się do szkoły. Uczniowie różnych klas  rozeszli się do swoich sal, a do Sali  gimnastycznej udała się klasa VII i VIII. Uroczystość poprowadziła Angelika Jania. Spotkanie miało podniosły charakter, a słowa Św. Jana Pawła II  „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” towarzyszące pożegnaniu to swoisty drogowskaz na przyszłość.

Absolwentów żegnali: Dyrektor szkoły mgr Irena Kusion,   wychowawca klasy VIII p. Dariusz Stojowski oraz wychowawca klasy VII p. Krystyna Kołacz, a przede wszystkim, uczniowie klasy siódmej. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Dawid Chrobak Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, jego zastępca Pan Dawid Drukała, ks. Piotr Pabis proboszcz tutejsze parafii, a zarazem nauczyciel naszej szkoły, Pan Zdzisław Górnikiewicz emerytowany Dyrektor ZSPiP.

Pani Irena Kusion Dyrektor ZSPiP  przywitała z radością wszystkich obecnych i podsumowała kończący się rok szkolny. Wręczono listy gratulacyjne  rodzicom uczniów wyróżnionych, świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie, którzy kończą szkołę z różnieniem, a także osiągnęli 100% frekwencję otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.. Tytuł „Najwszechstronniejszy Uczeń” wraz ze statuetką  otrzymała  Aleksandra Sarwa. Pamiątkowe podziękowania wraz z upominkami za wzorową i społeczną pracę w wolontariacie otrzymała:  Aleksandra Bieniek, Aleksandra Mordawska, Aleksandra Sarwa, Kasaandra Łach. 

Pożegnalne życzenia złożyła absolwentka Aleksandra Bieniek, a Dyrektor ZSPiP ogłosiła „ Rok szkolny 2020/2021 za zakończony. Wszyscy z nutką radości powitali czas wakacji po trudnym i pełnym niespodzianek roku szkolnym.

mgr Dariusz Stojowski 

Podziękowania dla nadleśnictwa Gromnik      30.06.2021

W tym roku Dzień Dziecka każda klasa świętowała w swoim gronie wraz z wychowawcą. Klasa VII udała się do miejscowości Borowa, na ognisko klasowe. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Gromnik mogliśmy sami uzbierać drewno na ognisko, sami je rozpalić i tradycyjnie na kijkach usmażyć kiełbaski. Pan leśniczy  Zbigniew Michałekzorganizował nam świetne zajęcia z Panią stażystką Małgorzatą Cierniak, którafachowo opisała różnorodność organizmów żywych w pobliskich lasach i przeprowadziła zabawy integracyjne, w których wszyscy uczniowie chętnie brali udział i świetnie się bawili. Pogoda również dopisała, tak więc zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękuję jeszcze raz Panu Leśniczemu za życzliwość, Pani Małgorzacie za wspólnie spędzony czas, a także Rodzicom: Pani Bożenie, Pani Basi, Pani Sylwii i Pani Magdalenie za zorganizowanie tego wyjazdu i wszelką pomoc. 

mgr Krystyna Kołacz 

XXI edycja "Góry Grosza" zakończona            28.06.2021

 Przyszedł czas na podsumowanie tegorocznej akcji, która była absolutnie rekordowa. Uzbieraliśmy kwotę 882,28 zł. Jest to nasz wielki wspólny sukces. Były rekordy indywidualne: mały Marcelek z przedszkola czy Jarek ze szkoły podstawowej, przynieśli „górę” pieniędzy ważącą ponad 10 kg. Pieniądze te wspomogą dzieci, które wychowują się poza domem rodzinnym. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Dziękuję wolontariuszom, którzy zawsze chętnie liczą pieniądze i pakują do worków i pudełek. 

mgr Krystyna Kołacz

Zakończenie roku w zerówce                           26.06.2021

Pomimo, że nadal pracujemy, to formalnie dzieci z oddziału zerowego już zakończyły rok szkolny na uroczystej akademii w dniu 24.06.2021 roku. Ze śpiewem i przytupem zaprezentowały tematykę wiadomości, które w tym roku perfekcyjnie opanowały a jest nią kultura i dobre wychowanie oraz wiedza jaką powinny mieć " Mądre dzieci" wychodzące z przedszkola. Zrobiły to tak pięknie, że z zebranych gość nikt nie miał wątpliwości, że ONE należą właśnie do tej grupy. Gratuluję kochane dzieciaki i życzę udanych wakacji!.

mgr Iwona Gurgul  

Wycieczka do Krynicy                                   27.06.2021

 23 czerwca uczniowie klas młodszych wyruszyli na wycieczkę do Krynicy- Zdroju i Kamiannej. Pierwszym etapem był Ośrodek Narciarski w Beskidzie Sądeckim na zboczu Drabiakówki, skąd wyciągiem krzesełkowym uczniowie poszybowali na Górę Parkową. Wśród przepięknych lasów Jaworzyny Krynickiej znajduje się wyjątkowa wieża widokowa o drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo – edukacyjna. Spacerując drewnianą kładką wśród koron drzew oprócz widoków poznajemy charakterystyczne dla tamtego terenu elementy przyrody korzystając z interaktywnych instalacji. Umieszczone na trasie tablice można dotknąć i uruchomić odkrywając ciekawostki przyrodnicze oraz historię Łemków.

W Krynicy – Zdroju nie mogliśmy pominąć takich atrakcji turystycznych jak Deptak czy Pijalnia Główna. Atrakcją dla dzieci były również rzeźby ułożone z kwiatów. Są one rozsiane na terenie całego miasta. Najwięcej jest rzeźb przedstawiających zwierzęta np. jaszczurkę, ale u wylotu Deptaka znajduje się kwiatowa rzeźba dzbanu.

Po uzdrowisku oprowadzała nas pani przewodnik ,,baba z gór’’ opowiadając o znanych postaciach Janie Kiepurze i Nikiforze. W centrum krynickiego Deptaka o godzinie dwunastej przywitała nas rozbrzmiewająca muzyka klasyczna z ,,muzycznej fontanny’’. To pokaz tańczącej wody w rytm utworów muzycznych. Stąd już tylko kilka metrów do Muzeum Zabawek. Zgromadzono w nim ponad 3 tysiące eksponatów niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80. XX wieku. Zainteresowanie dzieci świadczyło o tym, że wizyta w muzeum wcale nie musi być nudna. Była tu wystawa klocków LEGO, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, samograje, zabawki blaszane, militaria chłopięce, zwierzątka, klocki, zabawki optyczne, teatrzyki domowe i wiele innych. Jedną z ciekawostek jest w pełni wyposażona mini klasa szkolna sprzed 50 lat.

Krętą drogą z Krynicy – Zdroju wyruszyliśmy do Kamiannej. Tam pośrodku lasów znajduje się Pasieka Barć i drewniany kościółek parafialny Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To dawna cerkiew grecko – katolicka. Przewodnik opowiadał dzieciom o jej historii i wystroju – drodze krzyżowej wyrzeźbionej przez miejscowego artystę Jana Stefaniaka.

W Pasiece przywitały nas figury świętych: Franciszka, Ambrożego- patrona pszczelarzy i Filipa. Uczniowie obserwowali życie społeczności pszczelej, przedmioty związane z pozyskiwaniem miodu, uczestniczyli w warsztatach i degustacji miodu.

Popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną.

mgr Barbara Niemiec 

Wystawa o Żołnierzu Niezłomnym                 24.06.2021

 W dniach 16 – 18. 06. 2021 roku w naszej szkole gościła wystawa pt: Kapitan Jan Dubaniowski ps ,,Salwa” autorstwa Kajetana Rajskiego ( redaktora Kwartalnika Wyklęci ). Premiera miała miejsce 11.05.2021 w Centrum Edukacyjnym IPN ,, Przystanek Historia”. W kolejnych dniach maja wystawa prezentowana była w szkołach gminy Zakliczyn w celu przybliżenia młodemu pokoleniu historii żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Kapitan Jan Dubaniowski ,, Salwa” jest szczególnie związany z naszym regionem ponieważ poległ w walce z UB w Rudzie Kameralnej. Część uczniów mieszka w tej miejscowości i opiekuje się pomnikiem przy świetlicy oraz miejscem pamięci. 17.06. gościł w szkole pan Dawid Chrobak Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, który wygłosił prelekcję poświęconą majorowi Janowi Dubaniowskiemu ,,Salwie”( stopień wojskowy nadany pośmiertnie przez Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej 15.09.2019 roku ). Ksiądz Piotr Pabis przypomniał wszystkim, że pan burmistrz zawsze wspiera inicjatywy patriotyczne w gminie i był inicjatorem powstania pomnika w Rudzie Kameralnej. Dziękujemy za interesującą lekcję historii.

mgr Lucyna Migda 

Wycieczka zerówki                                    20.06.2021

 Dnia 25. maja odwiedziliśmy krąg malowanych tipi i piękne ubranych w indiańskie stroje instruktorów, którzy przedstawili nam niezwykłe opowieści o życiu Indian i zaprosili do zabawy.

Indiańska Wioska, położonej w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, na terenie czystego, obfitującego w piękne widoki Pogórza Ciężkowickiego.

To urocze, spokojne miejsce, gdzie można odpocząć, delektując się przyrodą i piękną panoramą, oraz pobawić się w ciekawy sposób pod okiem doświadczonych instruktorów! Podobało nam się. Powrócimy tam za rok.

mgr Iwona Gurgul


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery