I SEMESTR 2021/2022 cz.1

Dzień nauczyciela                                           16.10.2021

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”

/Jan Paweł II/

Właśnie ten cytat Naszego Patrona, był mottem uroczystego apelu, który odbył się w naszej szkole 13 października bieżącego roku o godzinie 9.00. z okazji ”Dnia Nauczyciela”. W pięknie udekorowanej, przez Panie Urszulę Mróz i Jadwigę Zacharę, sali gimnastycznej zebrała się Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi, emerytowani pracownicy Szkoły oraz cała społeczność uczniowska. Cała oprawa artystyczna była bardzo bogata. Za jej przygotowanie odpowiedzialne były Panie: Katarzyna Kalicka i Natalia Rosiek. Czwartoklasiści przygotowali piękne wiersze, które podkreślały znaczenie Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Nasz Szkolny Chór, pod przewodnictwem Pani Barbary Niemiec, zaprezentował kilka utworów dedykowanych nauczycielom. Dziewczynki z trzeciej klasy wykonały także piękny taniec. Niespodzianką był humorystyczny występ dwóch nauczycielek, które przedstawiły trochę przejaskrawiony obraz polskiej szkoły. Całość pięknie poprowadził Przewodniczący Szkoły: Michał Wszołek. Nad zapleczem technicznym jak zawsze czuwał, Pan Dariusz Stojowski. 

Warto również wspomnieć, że w tym dniu Pani Dyrektor mgr Irena Kusion wręczyła Nagrody Dyrektora kilku nauczycielom i pracownikom obsługi, aby docenić ich trud i poświęcenie. Cała uroczystość została uwieńczona wręczeniem przez Samorząd Szkolny małych upominków wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły. 


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim Nauczycielom życzymy,

aby niełatwa misja pedagoga, nauczyciela i wychowawcy

przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję,

radość oraz świadomość, że budują Państwo fundamenty

pomyślnej i lepszej przyszłości.

mgr Natalia Rosiek

Cześć i chwała Bohaterom!                               16.10.2021

10 października reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 77. rocznicy  krwawego ataku niemieckiego na partyzancki szpitalik w lasach Woli Stróskiej. Piękna, acz chłodna jesienna aura zgromadziła bardzo liczną publiczność: poczty sztandarowe wszystkich szkół z Gminy Zakliczyn, harcerzy, dzieci i młodzież, dorosłych. Na uroczystości obecni byli także Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak, Wojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, radni Rady Miejskiej w Zakliczynie, przedstawiciele Nadleśnictwa Gromnik, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Delegacja Zakładu Karnego w Tarnowie. Uroczystość patriotyczno – religijna rozpoczęła się Mazurkiem Dąbrowskiego i apelem poległych. Poszczególne delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze w miejscach upamiętnienia poległych partyzantów. Piękną homilię wygłosił ks. Paweł Mikulski. To  miłość do Ojczyzny  przywołała wszystkich obecnych na wzgórze Mogiła. ,,Wy nie żyjecie, lecz Polska żyje.’’

mgr Barbara Niemiec

Nocne biwakowanie w szkole                          6.10.2021

Był to plan jeszcze sprzed pandemii i początkowo miał odbyć się na wiosnę. Ale jak stare powiedzenie mówi:, Co się odwlecze...

Początkowo noc w szkole brzmiała nie tylko tajemniczo ile surrealistycznie- w końcu do szkoły przychodzi się po wiedzę, a nie leniuchować. Odzew uczniów miło nas zaskoczył, zwłaszcza uczniowie klasy czwartej, którzy w komplecie zgłosili chęć uczestnictwa.

Ale po kolei.

W piątek pierwszego października Samorząd Uczniowski, przy wsparciu Pani Dyrektor Ireny Kusion zorganizował pierwsze nocowanie w szkole. Cel był szczytny, bowiem zbieraliśmy fundusze na rzecz dzieci z ośrodków onkologicznych. Dzięki wsparciu naszych uczniów, udało się zebrać 232,60 zł.  

W późnych godzinach wieczornych szkoła zaczęła ponownie 'tętnić życiem'. Uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej, siódmej oraz ósmej zaczęli rozpakowywać swoje śpiwory, materace a nawet namiot na sali gimnastycznej naszej szkoły. W planie były warsztaty kulinarne a w nich własnoręczne zrobienie pizzy, gry i zabawy integracyjne oraz noc filmowa. Szczególne podziękowania dla Pani Basi Olchawy za pomoc w przygotowaniu i samym pieczeniu ponad 20 sztuk pizzy.

Dodatkową atrakcją, dzięki uprzejmości Julii z kl.4 była wata cukrowa o bardzo oryginalnych smakach.

Nie zabrakło zabiegów z kategorii beauty o które zadbały dziewczyny z klasy piątej. Maseczki cieszyły się dużą popularnością, również wśród chłopców.

Repertuar filmowy wybrany na tę noc dotyczył kina przygodowego, jako że przygodą było nasze nocowanie, dla niektórych będące próbą pokonania swoich lęków.

Cisza nocna nastąpiła około godziny 3, natomiast pierwsze ranne ptaszki wstały już o godzinie 6.

Dzięki uprzejmości Pani Renaty Salamon oraz Pani Małgorzaty Płonki rano raczyliśmy się tostami z nutellą.

Uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do tematu sprzątania po sobie i nie tylko. Starsi uczniowie pomagali młodszym, w końcu spakowanie śpiwora nie jest takie proste nawet dla dorosłej osoby. W oczekiwaniu na rodziców czas umilała wspólna zabawa z piłką oraz kolejny film przygodowy. 

mgr Lzabela Łącka i mgr Natalia Rosiek

Rekrutacja do projektu "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów"                             27.09.2021

  Rozpoczęła się rekrutacja do projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Uczniowie, którzy chcą brać udział w projekcie składają Kartę zgłoszenia uczestnika wypełnioną i podpisaną przez siebie i rodziców w sekretariacie szkoły do dnia 8.10.2021 r. do godziny 12.00. Regulamin rekrutacji jest dostępny na stronie internetowej szkoły zspipfilipowice.dzs.pl w zakładce Ponadnarodowa Mobilność oraz w szkole na tablicy poświęconej mobilności. Wyniki rekrutacji będą dostępne na stronie szkoły 15. 10. 2021r.

mgr Dariusz Stojowski

Uroczystości patriotyczne w Rudzie Kameralnej    26.09.2021

W dniu 19.09.2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno –religijnych upamiętniających 74 rocznicę śmierci majora Jana Dubaniowskiego ,, Salwy” w Rudzie Kameralnej. Reprezentacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów i znicze w miejscu śmierci żołnierza niezłomnego. Następnie uczniowie z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w Mszy Świętej w kaplicy. Podczas obchodów przed pomnikiem majora Jana Dubaniowskiego ,,Salwy” i jego żołnierzy uczniowie szkoły przedstawili krótki program artystyczny prezentując wymowne utwory patriotyczne. 

Pamiętajmy o tym, że dzięki pielęgnowaniu pamięci o przeszłości budujemy naszą przyszłość.

mgr Lucyna Migda

Szanowni Rodzice 21.09.2021

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19

Dyrektor szkoły informuje o planowanej realizacji dodatkowych zajęć wspomagających dla uczniów klas IV-VIII  w roku szkolnym 2021/2022.

Celem zajęć wspomagających jest uzupełnienia braków i utrwalenia wiadomości  w związku
z nauczaniem zdalnym z wybranych przedmiotów obowiązkowo realizowanych w szkole (język polski, język angielski, matematyka, informatyka, historia, język niemiecki).

Udział ucznia w zajęciach wymaga potwierdzenia zgody na podstawie deklaracji rodziców (druk deklaracji należy pobrać  z załącznika lub od wychowawcy klasy).

Deklaracja rodziców powinna być złożona do wychowawcy klasy.

Zajęcia wspomagające z danego przedmiotu są planowane w grupach co najmniej 5 osobowych.

Każda grupa realizuje 15 godzin zajęć wspomagających w terminie: 02.09.2021 r. – 22.12.2021 r.

Proponujemy zajęcia wspomagające z następujących przedmiotów:

zajęcia wspomagające z matematyki w  klasach od  IV, do VIII.

zajęcia wspomagające z j. polskiego w  klasach od IV do VIII

zajęcia wspomagające z j. angielskiego w  klasach od IV do VIII

zajęcia wspomagające z historii w klasach od IV do VIII

zajęcia wspomagające z informatyki w klasach od  IV do VIII

zajęcia wspomagające z j. niemieckiego w klasach od VI do VIII

Godzina zajęć wspomagających trwa 45 minut.

Gorąco zachęcamy uczniów do udziału w zajęciach wspomagających.

Irena Kusion

Międzynarodowy Dzień Kropki                 20.09.2021

15 września dzieci z oddziału zerowego obchodziły nietypowe święto. Okazało się, że nawet kropka ma swój dzień. Jest to święto odwagi i zabawy.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Wysłuchały, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Brały aktywny udział w grach i zabawach. Segregowały i przeliczały i tworzyły potworki z kropek.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE!

mgr Iwona Gurgul

Rozpoczęcie roku szkolnego                          10.09.2021

Dzwonek znowu woła nas…
      

  Pierwszego września mimo deszczowej pogody wszyscy nasi uczniowie  rozpoczęli nowy rok szkolny. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny tradycyjnie poprzedziła Msza święta, której przewodniczył ks. Piotr Pabis. Po Mszy świętej najmłodsi uczniowie udali się na salę gimnastyczną, starsi zaś spotkali się w swoich klasach z wychowawcami. W części oficjalnej Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych, a szczególnie dzieci z klasy pierwszej rozpoczynające swoją przygodę ze zdobywaniem nowych umiejętności i wiedzy. Nie zabrakło również życzeń skierowanych do pozostałych wychowanków i całej społeczności szkolnej. Życzenia radości i wytrwałości skierowali do uczniów także zaproszeni goście. Krótką część artystyczną zaprezentowali  uczniowie z klasy trzeciej, czwartej i piątej. Wszystkim  życzymy owocnej pracy w trybie stacjonarnym, energii i apetytu na wiedzę.

mgr Barbara Niemiec

 W nowy rok szkolny z mPotęgą                    28.08.2021

Projekt dofinansowała fundacja mBanku

 

 MAMY TO! Z przyjemnością informujemy, że zgłoszone przez naszą szkołę projekty „Z tabliczką mnożenia za pan brat”  i „ Oswajamy potęgi i pierwiastki” otrzymały dofinansowanie. 

W VIII edycji mPotęgi – programu grantowego fundacji mBanku grantami nagrodzono 161 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 i 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja prowadzona przez mBank przeznaczy na granty, wyniesie blisko 943 tys. zł.

Projekt „Z tabliczką mnożenia za pan brat” przeznaczony jest dla uczniów z klas 4 – 6 – wysokość dofinansowania 4810 zł.

Celem projektu jest usprawnienie tabliczki mnożenia i dzielenia liczb w zakresie 100 poprzez poznanie różnych metod zapamiętywania. Doskonalenie sposobów mnożenia i dzielenia liczb zakończonych zerami oraz algorytmów pisemnego mnożenia i dzielenia liczb. Jak również zdobywanie umiejętności współpracy w grupie.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów i zakłada udział w zajęciach praktycznych połączonych z teorią pozwalającą poznać techniki i metody sprawnego mnożenia i dzielenia. W ramach projektu przewidziane jest spotkanie rodziców wraz z dziećmi w szkole w celu przeprowadzenia wspólnych gier i zabaw z tabliczką mnożenia i dzielenia. Uczniowie w trakcie spotkań zdobywająpunkty, które na podsumowaniu będą mogli wymienić na nagrody rzeczowe (przybory szkolne i pomoce dydaktyczne). Kulminacją projektu jest przeprowadzenie Turnieju mPotęgi i mPierwiastka i wyłonienie w każdej klasie Mistrza i Wicemistrza Turnieju.

mgr Dariusz Stojowski 


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery