Z życia zerówki

 

Zabawa karnawałowa                                29.02.2020

W tym tygodniu nasze przedszkolaki były nie do poznania, ponieważ dp Przedszkola 19.02.2020 zawitał karnawał! A skoro karnawał to nie mogło zabraknąć balu karnawałowego. W imprezie brały udział: wróżki, księżniczki, biedronki, spidermany, policjanci, koty i wiele, wiele innych stworzeń, za które przebrały się nasze dzieci. A co jeszcze przedszkolaki robią zimą? Zobaczcie sami na zdjęciach. Dziękuję rodzicom za pyszny poczęstunek.

mgr Iwona Gurgul 

Dzień Babci i Dziadka 2020                             29.02.2020

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się każdemu dziecku z miłością, ciepłem, troską i radością. Z okazji ich święta, przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny. Podczas występu mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki z życzeniami, tańczyli i recytowali wiersze. To było naprawdę wyjątkowe i wzruszające spotkanie, niejednej babci i niejednemu dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Po występie swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki samodzielnie przygotowane w przedszkolu. Po części artystycznej szacowni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Ta wyjątkowa uroczystość, pełna radości, śmiechu i dumy pokazuje jak ważne są takie spotkania, a wspólny czas bezcenny.
mgr Katarzyna Kalicka 

 

Mała przedsiębiorczość                                    27.12.2019

Dnia 19 grudnia w przedszkolu, swoje pierwsze kroki postawiła " mała przedsiębiorczość". Jest to początek realizacji programu kształtowania kompetencji kluczowych z przedsiębiorczości. Już od najmłodszych lat można dzieci wprowadzać w zasady przedsiębiorczego myślenia. Co chcemy osiągnąć? Pokazać, dzieciom, że nie wszystko można mieć od razu, że trzeba składać oszczędności, czasami czegoś sobie odmówić, uzbroić się w cierpliwość i działać. Tym razem sprzedawaliśmy pierniki świąteczne, a zebrane pieniądze składamy na występ " magika" który miałby się odbyć z okazji Dzienia Dziecka. Ciasteczka poszły migiem 🙂. Zebraliśmy chyba dość sporo pieniędzy. Nie zostały policzone, bo skarbonka jest szczelnie oklejona i schowana - nie była otwierana, .... ale słoik jest prawie pełny. Na kolejną akcję trzeba założyć nowy. Takie wydarzenia będą trzy, czyli tyle ile jest wychowawczyń. Każda przygotowuje coś od siebie. Po dzisiejszym dniu i Waszej hojności raczej można wstępnie rezerwować iluzjonistę. Dziękujmy!
mgr Iwona Gurgul

Poczta marzycielska                                       27.12.2019

Nie każdy ma tyle szczęścia co my. Ten świąteczny czas skłania do refleksji i doceniania tego jak wiele posiadamy: miłość, dom. bezpieczeństwo i zdrowie. Chcąc wesprzeć tych, którym szczęście mniej dopisuje piszemy kartki czyli bierzemy udział w akcji : "Marzycielska Poczta" . Akcja, polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Trzymamy kciuki za Wasze zdrowie. Jesteśmy z Wami.
mgr Iwona Gurgul

Czekoladowy autobus w naszym przedszkolu  21.12.2019

W dniu 11.12.2019 do naszego przedszkola przyjechał czekoladowy autobus -jedyny autobus w Polsce, w którym uczestnicy warsztatów przenoszą się w czekoladowy świat. Dzieci poznały historie czekolady, dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, a także miały możliwość  spróbowania różnych rodzajów czekolady. Po degustacji przyszedł czas zabrać się do   pracy.    Każdy   przedszkolak   niczym   prawdziwy MasterChef  z   wielkim  skupieniem    i zaangażowaniem wykonał swoją czekoladę, oraz czekoladowy rysunek, który później zabrał ze sobą do domu. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Ta słodka przygoda była dla nas świetną zabawa, rozbudziła nasze zainteresowania oraz dostarczyła nam wielu przeżyć i radości.

mgr Katarzyna Kalicka

Mikołajowy zawrót głowy                                11.12.2019

6 grudnia w naszym przedszkolu zrobiło się świątecznie i czerwono. Z każdego zakamarka spoglądały na nas dekoracyjne Mikołaje, renifery, choinki i bałwanki. Przedszkolaki ubrane na czerwono niecierpliwie spoglądały w okna z nadzieją, że zobaczą długo wyczekiwanego wspaniałego gościa - św. Mikołaja. W końcu przybył. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
mgr Iwona Gurgul

Zabawa andrzejkowa                                    3.12.2019

W minioną środę nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką. Pan Tadziu zagrał przeboje, które nawet takim maluchom nie są obce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.
mgr Iwona Gurgul 

Dzień pluszowego misia                                   30.11.2019

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały nasze Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Zdjęcia wiernie oddają miłość dzieci do tych pluszaków. I naszą do dzieci.

mgr Iwona Gurgul 

Wycieczka do remizy strażackiej                  23.11.2019

Wycieczka do remizy strażackiej. Było super! Tyle ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się od druha Tomka i Kacpra. Tyle ciekawych sprzętów mogliśmy dotknąć, założyć, spróbować zadania i cukierków, poczuć atmosferę i smak niesienia pomocy. Dziękujemy! Pan Tomek zaszczepił w nas chęć bycia strażakiem. Dla niego i wszystkich druhów OSP Filipowice dedykujemy wiersz:

Hej, strażaku Hej, strażaku włącz syrenę załóż hełm!

Ogień bucha gdzieś za lasem aż tam, hen!

Hej, strażaku pompę włączaj pożar gaś!

Białym dymem już zasnuty cały las!

Hej, strażaku wodę pompuj, ile sił!

Przyduś ogień. Dym obłaskaw. Sadze zmyj!

mgr Iwona Gurgul 

Dzień marchewki                                        03.11.2019

W tematykę profilaktyki zdrowia świetnie się wpisała impreza urodzinowa Marchewki, na którą cała zerówka została zaproszona przez Panią Kasię do młodszej grupy. Zabaw i zdjęć z tych urodzin jest tyle, że nie zmieszczą się w jednym poście. Były tańce, zdrowe smakołyki, konkursy i robienie soków, bajka i zajęcia plastyczne. Działo się.
mgr Iwona Gurgul 

130lecie SP Filipowice                                   03.11.2019

Wrzesień dla dzieci z zerówki był bardzo pracowity. Zobowiązaliśmy się, że przygotujemy epizod artystyczny o ludowym charakterze na wielką uroczystość szkolną czyli: nadanie imienia i 130 rocznica powstania Szkoły Podstawowej w Filipowicach. Sprostaliśmy zadaniu. Dzieci wystąpiły pięknie, odważnie, bez pomyłki i ślicznie wyglądały. Zaśpiewały przyśpiewkę na krakowską nutę oraz zatańczyły krakowiaka. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z prób tuż przed występem, oraz małych krakowiaków i małe krakowianki oczekujące na występ. Wszyscy pięknie wystrojeni i optymistycznie nastawieni.
mgr Iwona Gurgul 

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery