Z życia zerówki

 

Walentynki w zerówce                                      23.02.2021

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję" Przeddzień 14 lutego czyli piątek był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami Nie zabrakło sercowych kolorowanek, lepienia serc z masy solnej i dekorowania ich farbą i świecidełkami. Były też spontaniczne emocje oraz pozytywne uczucia wyrażane w tańcu. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka. Dzień Walentynowy był to dzień miłych wrażeń.

mgr Iwona Gurgul 

Karnawał 2021                                          13.02.2021

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.

Dzieci z naszego przedszkola również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu.  Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana i wiele innych postaci.

Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.

Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

mgr Iwona Gurgul 

Dzień Babci i Dziadka                                    22.01.2021


 

 

 

 

 

 

 

 Świąteczny dzień w naszym przedszkolu        23.12.2020

   Nasze przedszkole z radością kultywuje obyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas wspólnego ubierania choinek, ozdabiania przedszkola świątecznymi symbolami oraz radosnego kolędowania, a świąteczny obiad jest ukoronowaniem tych wyjątkowych dni. 

Zgodnie z podtrzymywaną od wielu lat tradycją, 

słuchając kolęd i przeżywając narodziny Dzieciątka w ubogiej stajence, doświadczyliśmy tego, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich ludzi, obdarzając ich swoją miłością.

Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliły się wszystkim obecnym. Na stołach nakrytych białym obrusem  oprócz świątecznego obiadu nie zabrakło słodkości i owoców przygotowanych przez Panie Kucharki. Zanim wszyscy zaczęli raczyć się pysznościami Wigilijnego Stołu, łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie wzajemnie piękne i szczerze życzenia, płynące prosto z serca. Dzieci w odświętnych strojach razem z Nauczycielami zaśpiewały polskie kolędy, dzieląc radość z narodzin Dzieciny.

To były wspaniałe dni, które stały się okazją do przeżywania tradycji Bożonarodzeniowych.

mgr Iwona Gurgul 

Wizyta Świętego Mikołaja                          13.12.2020

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze, tańce oraz własnoręcznie wykonane upominki. I wreszcie nadszedł ten dzień. Dzieci usłyszały dzwonek i tradycyjne: HO, HO, HO… W drzwiach ukazała się charakterystyczna postać. Ale w tym roku znakiem czasów była maseczka na twarzy Świętego. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Radości nie było końca. 
Wszystkie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie z Gościem. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok. Do widzenia Mikołaju! Dziękujemy panie Darku!

mgr Iwona Gurgul  

Dzień misia                                        10.12.2020

„ Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Misie są małe, duże i bardzo duże, białe, bajecznie kolorowe i takie, które przypominają prawdziwe. Są takie, które przypominają te żyjące w naszych lasach i białe jak polarne. Są różne,... ale każdy dla swojego właściciela jest wyjątkowy i ukochany. Dzieci poznały ciekawostki z życia prawdziwych niedźwiadków historię powstania pluszaków. Każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

mgr Iwona Gurgul 

Magia i czary, czyli przedszkolne andrzejki      6.12.2020

W przedszkolu zabawa,

Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba

Królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy. 

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej na zabawę w naszej grupie i sprawdzenie, co was drogie dzieci czeka w przyszłości. Wszystko to znalazło się w programie imprezy dnia 26.11 w podczas naszej imprezy. Bawiliśmy się super.

mgr Iwona Gurgul 

"Jan Paweł II naszym aniołem stróżem"        06.12.2020

Prace konkursowe wykonane przez grupę uzdolnionych plastycznie dziewczynek z oddziały zerowego.  Pracę wspólnie wykonały Oliwa, Emilka, Karolinka, Lidzia i Zosia. Dla mnie, niezależnie od werdyktu już zwyciężyły. 

V edycji Gminnego Konkursu im. o. Jana Góry „Mój Zakliczyn – Moja Gmina”, którego hasło przewodnie brzmi: 

„Św. Jan Paweł II – patron mojej małej Ojczyzny”.

mgr Iwona Gurgul 

Zabawa karnawałowa                                29.02.2020

W tym tygodniu nasze przedszkolaki były nie do poznania, ponieważ dp Przedszkola 19.02.2020 zawitał karnawał! A skoro karnawał to nie mogło zabraknąć balu karnawałowego. W imprezie brały udział: wróżki, księżniczki, biedronki, spidermany, policjanci, koty i wiele, wiele innych stworzeń, za które przebrały się nasze dzieci. A co jeszcze przedszkolaki robią zimą? Zobaczcie sami na zdjęciach. Dziękuję rodzicom za pyszny poczęstunek.

mgr Iwona Gurgul 

Dzień Babci i Dziadka 2020                             29.02.2020

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się każdemu dziecku z miłością, ciepłem, troską i radością. Z okazji ich święta, przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny. Podczas występu mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki z życzeniami, tańczyli i recytowali wiersze. To było naprawdę wyjątkowe i wzruszające spotkanie, niejednej babci i niejednemu dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Po występie swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki samodzielnie przygotowane w przedszkolu. Po części artystycznej szacowni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Ta wyjątkowa uroczystość, pełna radości, śmiechu i dumy pokazuje jak ważne są takie spotkania, a wspólny czas bezcenny.
mgr Katarzyna Kalicka 

 

Mała przedsiębiorczość                                    27.12.2019

Dnia 19 grudnia w przedszkolu, swoje pierwsze kroki postawiła " mała przedsiębiorczość". Jest to początek realizacji programu kształtowania kompetencji kluczowych z przedsiębiorczości. Już od najmłodszych lat można dzieci wprowadzać w zasady przedsiębiorczego myślenia. Co chcemy osiągnąć? Pokazać, dzieciom, że nie wszystko można mieć od razu, że trzeba składać oszczędności, czasami czegoś sobie odmówić, uzbroić się w cierpliwość i działać. Tym razem sprzedawaliśmy pierniki świąteczne, a zebrane pieniądze składamy na występ " magika" który miałby się odbyć z okazji Dzienia Dziecka. Ciasteczka poszły migiem 🙂. Zebraliśmy chyba dość sporo pieniędzy. Nie zostały policzone, bo skarbonka jest szczelnie oklejona i schowana - nie była otwierana, .... ale słoik jest prawie pełny. Na kolejną akcję trzeba założyć nowy. Takie wydarzenia będą trzy, czyli tyle ile jest wychowawczyń. Każda przygotowuje coś od siebie. Po dzisiejszym dniu i Waszej hojności raczej można wstępnie rezerwować iluzjonistę. Dziękujmy!
mgr Iwona Gurgul

Poczta marzycielska                                       27.12.2019

Nie każdy ma tyle szczęścia co my. Ten świąteczny czas skłania do refleksji i doceniania tego jak wiele posiadamy: miłość, dom. bezpieczeństwo i zdrowie. Chcąc wesprzeć tych, którym szczęście mniej dopisuje piszemy kartki czyli bierzemy udział w akcji : "Marzycielska Poczta" . Akcja, polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Trzymamy kciuki za Wasze zdrowie. Jesteśmy z Wami.
mgr Iwona Gurgul

Czekoladowy autobus w naszym przedszkolu  21.12.2019

W dniu 11.12.2019 do naszego przedszkola przyjechał czekoladowy autobus -jedyny autobus w Polsce, w którym uczestnicy warsztatów przenoszą się w czekoladowy świat. Dzieci poznały historie czekolady, dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, a także miały możliwość  spróbowania różnych rodzajów czekolady. Po degustacji przyszedł czas zabrać się do   pracy.    Każdy   przedszkolak   niczym   prawdziwy MasterChef  z   wielkim  skupieniem    i zaangażowaniem wykonał swoją czekoladę, oraz czekoladowy rysunek, który później zabrał ze sobą do domu. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Ta słodka przygoda była dla nas świetną zabawa, rozbudziła nasze zainteresowania oraz dostarczyła nam wielu przeżyć i radości.

mgr Katarzyna Kalicka

Mikołajowy zawrót głowy                                11.12.2019

6 grudnia w naszym przedszkolu zrobiło się świątecznie i czerwono. Z każdego zakamarka spoglądały na nas dekoracyjne Mikołaje, renifery, choinki i bałwanki. Przedszkolaki ubrane na czerwono niecierpliwie spoglądały w okna z nadzieją, że zobaczą długo wyczekiwanego wspaniałego gościa - św. Mikołaja. W końcu przybył. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
mgr Iwona Gurgul

Zabawa andrzejkowa                                    3.12.2019

W minioną środę nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką. Pan Tadziu zagrał przeboje, które nawet takim maluchom nie są obce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.
mgr Iwona Gurgul 

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery