Z życia przedszkola

 

Marzycielska poczta                                       18.01.2020

,,DOBRO. IM WIĘCEJ  GO DAJESZ

TYM WIECEJ DOSTAJESZ,,    ( SENTENCJA, AUTOR NIEZNANY)

 

Marzycielska Poczta to świetny pomysł i cudowna inicjatywa, niosąca chorym dzieciom wiele wzruszeń i radości. Akcja ta polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. List do chorego dziecka potrafi zdziałać cuda, dodaje sił do walki z chorobą.Te maluchy czytając  wiadomości choć na chwile zapominają o swojej walce.

Marzycielska Poczta pokazuje, że juz od najmłodszych lat można wspierać innych. Przedszkolaki wykonały piękne kartki i obrazki dla chorych dzieci. Doskonale potrafiły opisać uczucia, jakie mogły towarzyszyć ich rówieśnikom stale przebywającym w szpitalu. TA cudowna lekcja empatii będzie nadal kontynuowana, a listów i kartek będzie przybywać. Nasze przedszkolaki chcą wywoływać radość i pomagać swoim chorym kolegom i koleżankom.

mgr Kattarzyna Kalicka 

Warsztaty bożonarodzeniowe                          18.01.2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. I właśnie po to, aby w naszym przedszkolu zagościł ten swiąteczny magiczny czas, zaprosiliśmy rodziców 20.12.2019r na zajęcia otwarte połączone z  warsztatami plastycznymi.

Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania miłych gości, wspólnych zabaw i tańców.

Podczas warsztatów nasze przedszkole zamieniło się na  moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Wszyscy pracowali z dużym zapałem. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały niepowtarzalne i piękne ozdoby świąteczne . Dziękujemy wszystkim obecnym na zajęciach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

mgr Katarzyna Kalicka 

Czekoladowy autobus w naszym przedszkolu  17.12.2019

Czekolada


Zapytała mała Ada:
Skąd się bierze czekolada?
Słodka, pyszna i pachnąca, 
taka twarda i lejąca?
Mama Ady pomyślała i
tak córci powiedziała:
nasza Ziemia lasy skrywa,
tropikami je nazywa,
rosną w nich przeróżne drzewa,
każdy ptaszek o nich śpiewa.
Jedno drzewo jest bajkowe,
bo ma ziarna kakaowe.
Dzielni ludzie je zbierają,
suszą, mielą, przerabiają.
Wysyłają je w świat cały,
żeby ludziom radość dały.
Czekolada z nich powstanie,
to odpowiedź na pytanie!

 Autor Ewa Dafner

W dniu 11.12.2019 do naszego przedszkola przyjechał czekoladowy autobus -jedyny autobus w Polsce, w którym uczestnicy warsztatów przenoszą się w czekoladowy świat. Dzieci poznały historie czekolady, dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, a także miały możliwość  spróbowania różnych rodzajów czekolady. Po degustacji przyszedł czas zabrać się do   pracy.    Każdy   przedszkolak   niczym   prawdziwy MasterChef  z   wielkim  skupieniem    i zaangażowaniem wykonał swoją czekoladę, oraz czekoladowy rysunek, który później zabrał ze sobą do domu. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Ta słodka przygoda była dla nas świetną zabawa, rozbudziła nasze zainteresowania oraz dostarczyła nam wielu przeżyć i radości.

mgr Katarzyna Kalicka

Odwiedziny Świętego Mikołaja                        16.12.2019

1.Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.

Ref. U - chu – cha, tra – la – la
Co to za Mikołaj?
U - chu – cha, tra – la – la
Co to za Mikołaj?

2. Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku,
a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku.

Ref. U - chu – cha, tra – la – la
Co to za Mikołaj?
U - chu – cha, tra – la – la
Co to za Mikołaj?

Dnia 6 grudnia przedszkole nasze odwiedził  długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Na jego wizytę cierpliwie czekaliśmy cały rok. Dzieci gorąco powitały zacnego gościa  i przedstawiły mu część artystyczną, którą specjalnie dla Niego przygotowały. Były wierszyki, piosenki i tańce, aby Mikołaj wiedział jacy z nas świetni  piosenkarze, aktorzy i tancerze. Spotkanie z tak sympatycznym gościem, minęło w bardzo miłej atmosferze i dało nam wiele radości. Święty  Mikołaj obdarował nas wspaniałymi prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i mamy nadzieje, że w przyszłym roku także zasłużymy na jego odwiedzinyJ 

Podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy pomocnikom Mikołaja za przygotowanie, tak pięknych paczek dla naszych przedszkolaków. Dziękujemy Radzie rodziców za słodkie upominki.

Dziękujemy za wspaniała współprace!

mgr Katarzyna Kalicka 

Zabawa andrzejkowa                                4.12.2019

W minioną środę (27.11) nasze Przedszkolaki przeniosły sie w zaczarowany, pełen niespodzianek świat wróżb i zabaw  Andrzejkowych   dzieci  przyszły do przedszkola pięknie przebrane.

 W przystrojonej w balony sali, wszyscy bawili się wyśmienicie, brali udział w przygotowanych wróżbach zabawach, tańcach   dzieci w przerwie posiliły się przepysznym poczęstunkiem. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkowa, radości oraz integracji grupy 

Dziękujemy za pyszne słodkości  i zaangażowanie  wszystkim rodzicom.

mgr Katarzyna Kalicka 

Dzień pluszowego misia                                    4.12.2019

MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY

MIS JEST FAJNY I KUDŁATY
MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA
MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA
ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA
A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE
I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ.
 

  W czwartek w naszym przedszkolu dzieci brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii o misiu który wskoczył do plecaka Lenki bo chciał jej towarzyszyć w przedszkolu:)  następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Uczyły się rymowanki o misiu, układały misie z kółeczek, rozwiązywały misiowy quiz. Nie zabrakło również wspólnego rysowania. Był to wspaniały dzień, pełen radości i uśmiechu. 

mgr Katarzyna Kalicka

Najmłdsi w akcji MEN "Szkoła pamięta"       05.11.2019

   Nasze przedszkole  włączyło się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. 

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. 

Dzieci odwiedziły cmentarz w Filipowicach,  gdzie  zapaliły  znicze na znak pamięci. Odwiedziły grob starszego strzelca Kazimierza Pachoty - uczestnika bitwy o Monte Cassino, bohatera odznaczonego Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari. Po powrocie odbyły się zajęcia dydaktyczne pt. Dlaczego warto pamiętać, jak okazać pamięć zmarłym. 

mgr Katarzyna Kalicka

Urodziny marchewki                                  02.11.2019

   Urodziny marchewki. Dzieci  poznały historie marchewki, wykonywały zadania od królika Szarusia. Tańczyły, ćwiczyły, szukały zaginionych marchewek, quiz z wiedzy o warzywach zdały celująco. Chrupały marchewkę, porownywaly smaki soczków ŚWIEŻO WYCISKANY KONTRA SOK ZE SKLEPU. Urodziny marchewki świętowaliśmy wspólnie z zerówka. Był to dzień pełen radości i śmiechu.
mgr Katarzyna Kalicka 

Wizyta strażaków w przedszkolu                 25.10.2019

Wóz strażacki
,,Gdy w remizie alarm wyje,
gdzieś się pali. Widać dym!
Zaraz auto z niej wyjeżdża
Ijo,ijo! Dzyń, dzyń, dzyń!
Wóz strażcki -ten najmniejszy-
wraz z drabiną, z wężem swym,
jedzie zgasić straszny płomień!
Ijo, ijo! Brym, brym, brym!
Nagle staje, widzi pożar.
Wężem długim niczym słup
leje wodę na płomienie!
Ijo, ijo! Chlup,chlup,chlup!
Już zgaszony wielki ogień!
Wyłączony wody szum.
Wraca dumny nasz bohater
Ijo, ijo! Brum, brum, brum!’’ 
Dziękujemy naszym  strażakom za przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia z udzielania pierwszej pomocy pt. Co robimy jak Pani Kasia/ Ania zemdleje 🙂. Dzieci powtórzyły numery alarmowe, poznaly tajniki pracy strażaka. Miały okazje przymierzyć strój itd. 
mgr Katarzyna Kalicka

Woda niezwykła ciecz                                 22.10.2019

W tym tygodniu przeprowadzaliśmy badania i eksperymenty związane z właściwościami wody. Nauczyliśmy się ze bez wody nie ma życia, jak istotna jest woda dla życia ludzi zwierząt i roślin. Uczyliśmy się wyciągać wnioski z przeprowadzonych badań. Wykonaliśmy prace plastyczne, pracowaliśmy w książkach itd.
mgr Katarzyna Kalicka
 

Pierwsze dwa tygodnie września                   22.09.2019

Dwa tygodnie szybko minęły. Dzieci poznały zasady panujące w przedszkolu, stworzyły kodeks przedszkolaka, brały udział w różnych zabawach, pracowały przy stolikach, tworzyły prace plastyczne przy użyciu różnych technik:) uczyły się wierszyków i piosenek oraz chodziły na plac zabaw itd.
mgr Katarzyna Kalicka 

Dzień Babci i Dziadka                                22.02.2019

Mnóstwo uśmiechów, pocałunków i wyrazów miłości czekało na specjalnych gości 14 lutego w naszym przedszkolu. Nie! Nie z powodu Dnia Zakochanych. W tym dniu dzieci przedszkolne gościły ukochane Babcie oraz Dziadków. Z okazji ich święta przedszkolaki młodsze i starsze przygotowały małe przedstawienia. Dzieci zaprezentowały wiele wierszy, piosenek, tańców, pokazy mody a także krótką inscenizację. Wszystkiego uczyły się pilnie przez kilka tygodni. Na twarzach zgromadzonych, popisy dzieci wywołały uśmiechy radości. Każdy gość otrzymał również specjalny upominek przygotowany na tę okazję przez kochającego wnusia lub zakochaną w dziadku wnusię. Następnie, na wszystkich przybyłych czekała kolejna niespodzianka — słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wspólne biesiadowanie było wspaniałą okazją do poznania się, nawiązania rozmowy czy podzielenia wspomnieniami. Wszystkie przedszkolaki były przeszczęśliwe widząc swoje Babcie i Dziadków w naszych progach, a dostojni goście nie kryli wzruszenia i obiecali, że pojawią się na kolejnej przedszkolnej uroczystości. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości i nieocenioną pomoc. Dziękujemy za piękne stroje i pyszne słodkości.

mgr Iwona Gurgul

Andrzejki w przedszkolu                                11.12.2018


Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w pięknych strojach z wielką radością brały udział w różnych zabawach i wróżbach. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały jak dorosną, wróżyły z butów, rzucały pieniążki do wody na szczęście. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka jako pretekst do dobrej zabawy 🙂.

Większą cześć andrzejkowych uroczystości wypełniły tańce, zabawy przy muzyce i konkursy. Pan Tadziu uświetnił nasza zabawę i zaśpiewał nam kilka znanych piosenek 🙂. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój. 

Dziękujemy za przygotowanie poczęstunku dla dzieci 😁
mgr Katarzyna Kalicka

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery