Umiem pływać

 

Umiem pływać - podsumowanie projektu    31.05.2019

   Zakończyła się kolejna edycja projektu  -  „Umiem Pływać”  realizowana w naszej szkole. Kurs obejmował 10 wyjazdów po 2h nauki pływania na krytej pływalni w Brzesku. W projekcie wzięło udział 12 uczniów.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Program jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.  

mgr Małgorzata Różycka

Umiem pływać                                                 28.01.2019

Zakończyła się kolejna edycja projektu  -  „Umiem Pływać”  realizowana w naszej szkole. Kurs obejmował 10 wyjazdów po 2h nauki pływania na krytej pływalni w Brzesku. W projekcie wzięło udział 10 uczniów.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Program jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. 

mgr Małgorzata Różycka

Już pływam - jesień 2017                                                                    05.01.2018

      Dnia 08 grudnia  2017 r. zakończyła się  kolejna edycja kursu nauki pływania w ramach  projektu „Już pływam”. W kursie nauki pływania wzięło udział  17 uczniów naszej Szkoły z klas I-VI. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni w Bochni. Kurs był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych  lekcji na basenie. Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na różnego rodzaju kąpieliskach, promowanie aktywności  ruchowej, utrwalania nawyków prozdrowotnych oraz znaczenia nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów. 

M. Różycka 

Już pływam - jesień 2016                                                                   10.12.2016

      Dnia 05 grudnia  2016 r. zakończyła się  kolejna edycja kursu nauki pływania w ramach  projektu „Już pływam”. W kursie nauki pływania wzięło udział  8 uczniów naszej Szkoły z klas I-VI. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni w Bochni. Kurs był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych  lekcji na basenie. Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na różnego rodzaju kąpieliskach, promowanie aktywności  ruchowej, utrwalania nawyków prozdrowotnych oraz znaczenia nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów. 

Już pływam                                                                     23.06.2016

     Dnia 8 czerwca 2016 r. zakończyła się  VIII edycja kursu nauki pływania w ramach  projektu „Już pływam”. W kursie nauki pływania wzięło udział  10 uczniów naszej Szkoły z klas I-VI. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni w Bochni. Kurs był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych  lekcji na basenie.Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na różnego rodzaju kąpieliskach, promowanie aktywności  ruchowej, utrwalania nawyków prozdrowotnych oraz znaczenia nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów. 

Już pływam                                                                     15.12.2015

     Dnia 24 listopada 2015 r. zakończyła się  VII edycja kursu nauki pływania w ramach  projektu „Już pływam”. W kursie nauki pływania wzięło udział  15 uczniów naszej Szkoły z klas I-VI. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni w Bochni. Kurs był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych  lekcji na basenie.Realizacja projektu umożliwiła zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na różnego rodzaju kąpieliskach, promowanie aktywności  ruchowej, utrwalania nawyków prozdrowotnych oraz znaczenia nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

Właśnie zakończyła się Trzecia część kursu nauki pływania w ramach małopolskiego projektu „ Już pływam” . Chętni uczniowie naszej szkoły nabyli podstawowe umiejętności pływackie, podnieśli sprawność fizyczną, aktywnie spędzili wolny czas.

Fotorelacja z zajęć:

 Zdjęcie

Właśnie zakończyła się druga część kursu nauki pływania w ramach małopolskiego projektu „ Już pływam” . Chętni uczniowie naszej szkoły nabyli podstawowe umiejętności pływackie, podnieśli sprawność fizyczną, aktywnie spędzili wolny czas

Fotorelacja z zajęć:

 Zdjęcie

WOPR w naszej szkole                      25.06.2013

        Filipowice znajdują się w malowniczej dolinie Dunajca. W czasie wakacji nasi uczniowie będą wypoczywać także nad tą rzeką. W trosce o ich bezpieczeństwo, dnia 24.06.2013r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela tarnowskiego WOPR-u – człowieka wielkiej wrażliwości, honorowo wyróżnionego ratownika radia „Lata z radiem”; odznaczonego Błękitnym Krzyżem za wybitne zasługi w ratowaniu życia ludzkiego, który z troską, bardzo obrazowo pouczał o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku na obszarach wodnych.

Panu Ratownikowi składamy serdeczne podziękowania za odpowiedź na zaproszenie, cenny wykład i altruistyczne podejście.

Te informacje możemy znaleźć  na oficjalnej stronie tarnowskiego WOPR-u. http://www.wopr.tarnow.pl/

Zbliżają się wakacje. To wyczekiwany czas zasłużonego odpoczynku. Niestety to także okres zwiększonego ryzyka i zagrożenia życia podczas wypoczynku nad wodami. Corocznie w Polsce tonie około 500 osób, a w wyniku nierozważnych skoków do wody kilkaset doznaje urazów kręgosłupa, czaszki i układu nerwowego. To są wielkie rodzinne tragedie generujące znaczne koszty społeczne i ekonomiczne.
Tarnowskie WOPR apeluje i prosi o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa wypoczynku na obszarach wodnych do których należą:

 1. Pływaj i zażywaj kąpieli tylko tam gdzie działa służba ratownicza.
 2. Nad wodą bądź trzeźwy! Nie używaj alkoholu oraz innych środków otępiających twój umysł i rozsądek.
 3. Nigdy nie skacz do nieznanej, zbyt płytkiej i zimnej wody.
 4. Nie rozpoczynaj kąpieli bezpośrednio po posiłku oraz spożyciu napojów gazowanych.
 5. Kąpiel zawsze rozpoczynaj od stopniowej adaptacji organizmu, a przy pierwszych objawach zziębnięcia natychmiast ją przerwij.
 6. Do pływania i kąpieli nie używaj turystycznych materaców.
 7. Nie pływaj i nie zażywaj kąpieli w miejscach gdzie ustawiono znaki „zakaz kąpieli”.
 8. Wypoczynek nad wodami i kąpiel dzieci może odbywać się wyłącznie pod nadzorem rodziców lub pełnoletnich opiekunów.
 9. Podczas kąpieli na akwenach naturalnych stosuj obuwie ochronne zapobiegające skaleczeniom stóp.
 10. Korzystając ze sprzętu pływającego obowiązkowo stosuj sprzęt asekuracyjny.
 11. Przebywając na obszarach wodnych zachowaj ciszę, nie czyń fałszywych alarmów wzywania pomocy.
 12. Podczas wypoczynku nad wodami zachowaj wzajemną życzliwość, nie zaśmiecaj terenu i szanuj naturalne środowisko.
 13. Korzystając z określonego obszaru wodnego, zapoznaj się z lokalnymi przepisami i obowiązującymi regulaminami.
 14. Własne plany aktywności dostosuj do posiadanych umiejętności, kwalifikacji oraz warunków atmosferycznych.
 15. O wszelkich wypadkach i innych zdarzeniach nadzwyczajnych natychmiast informuj organizatorów wypoczynku i służby ratownicze. 

Gmina Zakliczyn  w programie „Już pływam”.

W 2013 roku na realizację projektu „Już pływam”, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Zarząd Województwa Małopolskiego  przekaże Gminie Zakliczyn dotację celową w wysokości 20 500 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów: wstępu na pływalnię oraz wynagrodzenia instruktorów. Z opłat Rodziców będą sfinansowane przejazdy autobusami firmy FTU” Magdalena Jakubas”. Natomiast z funduszy gminy będzie sfinansowana opieka nauczycieli oraz zakup banerów. Realizacją projektu od złożenia wniosku do rozliczenia i końcowego sprawozdania zajmuje się Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Kurs nauki pływania przewiduje  10 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie. Z nauki pływania w ramach małopolskiego projektu skorzysta 200 dzieci klas I-VI szkół podstawowych gminy Zakliczyn. Zajęcia odbywać się będą w 14 osobowych grupach na krytej pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 12. Zajęcia nauki pływania będą realizowane w dwóch częściach. Pierwsza rozpocznie się 5 kwietnia i będzie trwać do końca czerwca, druga realizowana będzie w miesiącach: od września do listopada.
Harmonogram dostępny na stronie internetowej w zakładce.

Cele programu to:
- nabycie podstawowych umiejętności pływackich,
- wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan korzystających z kąpielisk,
- profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa,
- podniesienie sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych,
- zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Harmonogram zajęć „Już pływam” Filipowice, w każdą środę począwszy od 10.04.2013.

Wyjazdy sprzed szkoły o godzinie 13.30, a powrót o 17.30. Opiekunami w czsie wyjazdów są, na zmianę, Małgorzata Różycka i Dariusz Stojowski.

Fotorelacja z zajęć:

 Zdjęcie


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery