Szkolne Koło Wolontariatu

 

Pamiętamy o zmarłych                                  05.11.2019

              Uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych spoczywających na miejscowym cmentarzu. W piątek przed dniem  Wszystkich Świętych wolontariusze, wraz z opiekunem, udali się na cmentarz. Uporządkowali groby, którymi opiekują się każdego roku. Zauważyli, że są inne zaniedbane, opuszczone groby i postanowili je również wysprzątać. Na koniec zapalili na nich znicze.
 Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Z modlitwą różańcową w Domu Pogodnej Jesieni   05.11.2019

   W słoneczne sobotnie popołudnie 26 października wolontariusze ze SKW odwiedzili Dom Pogodnej Jesieni, aby wspólnie z pensjonariuszami odmówić różaniec. W miłej i serdecznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko.  Każda wizyta w tym wyjątkowym miejscu jest dla wolontariuszy mocnym przeżyciem. Dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.
mgr Krystyna Kołacz

Z życzeniami...                                            21.04.2019

      Wolontariusze jak co roku, udali się przed Świętami Wielkanocnymi do swoich podopiecznych z Filipowic i Rudy Kameralnej z upominkami i życzeniami świątecznymi. Upominki zostały wykonane przez wolontariuszy i członków Akademii dla Aktywnych na wspólnym spotkaniu. Dziękujemy za pomoc i wspólnie spędzony czas.

Opiekun SKW Krystyna Kołacz

Droga Krzyżowa w DPJ                                   31.03.2019

    W minioną  sobotę młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z opiekunem, odwiedziła podopiecznych Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie. Jak zawsze tym spotkaniom towarzyszy wiele emocji i wzruszeń. Odmówiliśmy Drogę Krzyżową wspólnie modląc się i śpiewając pieśni wielkopostne. Złożyliśmy podopiecznym i pracownikom świąteczne życzenia. Przekazaliśmy wszystkim zebranym drobne upominki. Czy byliśmy mile widziani? Co do tego nie mamy wątpliwości. Uśmiech na twarzach starszych osób i żart wypływający z ich ust, mówią wszystko.  Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania, słodkie upominki oraz zaproszenie na kolejne odwiedziny. Oczywiście skorzystamy.

mgr Krystyna Kołacz

Dziękujemy!!! Akcja „Serce za serce dla Szczepana Martyki” zakończona                                    11.03.2019

      „Cierpienie, choroba i mroczne momenty ludzkiego życia,[…] zyskują głęboki wymiar i wręcz stają się źródłem nadziei. Człowiek nigdy nie staje sam wobec tajemnicy cierpienia: staje z Chrystusem, który nadaje sens całemu życiu — chwilom radości i pokoju, ale także chwilom cierpienia i utrapienia”.

/ Święty Jan Paweł II/ 

Przez ostatnie tygodnie nasze społeczeństwo, zarówno szkolne, jak i lokalne zaangażowane było w zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację 21-letniego Szczepana Martyki z Woli Stróskiej. Ten młody człowiek przeszedł niedawno ciężką operację usunięcia tętniaka, który zagnieździł się w jego głowie. Teraz wymaga kosztownego i długiego leczenia. 14 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz walentynkowy, z którego dochód w wysokości 2430,36 zł przeznaczyliśmy dla Szczepana. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu: Akademii dla Aktywnych, Radzie Rodziców, rodzicom, wolontariuszom. W niedzielę 24 lutego zbieraliśmy ofiary do puszek przed kościołem w Filipowicach i kaplicą w Rudzie Kameralnej. Hojność ofiarodawców pozwoliła zebrać kwotę 3022,30zł.

Szczepanowi życzymy powrotu do zdrowia, a jego rodzinie dużo sił i optymizmu oraz wytrwałości w walce o zdrowie Szczepana.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu mgr Krystyna Kołacz

Akcja „Góra Grosza „ zakończona               22.02.2019

  Zakończyliśmy akcję ”Góra Grosza” z kwotą 348, 42 zł. Jest to wspaniały rezultat. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka i z zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci przebywających poza domem rodzinnym. Dziękujemy. Do następnego roku.

Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

"Serce za serce" dla Szczepana Martyki

W najbliższy czwartek –Walentynki. W naszej szkole w tym dniu odbędzie się akcja zbiórki pieniędzy dla 21-letniego Szczepana Martyki. Nie bądźmy obojętni, włączmy się w akcję „Serce za serce”. Każdy może zakupić serduszka–słodkie, papierowe, które będziemy rozprowadzali, pomagając zebrać 200 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację Szczepana.

Szczepan Martyka to młody 21-letni piłkarz Klubu Orzeł Stróże i strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Stróskiej. Z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem pomagał innym, działał w Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. 9 września 2018 roku 20-letni Szczepan przeszedł długą i bardzo skomplikowaną operację spowodowaną pęknięciem krwiaka znajdującego się w jego głowie.

Środki można także przekazywać inaczej:

1.                  za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/xjzhc2

(obok znajduje się kod QR, który można zeskanować i przejść do strony, gdzie jest zbiórka pieniędzy)

2.     przekazując 1% podatku dochodowego na jego leczenie i rehabilitację. Rozlicz się z Sercem.

Numer KRS: 0000 089 541
TYTUŁEM: MARTYKA SZCZEPAN – LECZENIE
 

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu z życzeniami       21.12.2018

Wolontariusze w liczniejszym już gronie, spotkali się w czwartkowe popołudnie, aby przygotować ozdoby choinkowe i kartki świąteczne dla swoich podopiecznych. Ich zaangażowanie było ogromne, czego efektem są piękne ozdoby. W minioną sobotę wolontariusze udali się do domów osób starszych z Filipowic i Rudy Kameralnej, aby złożyć im życzenia świąteczne i wręczyć przygotowane upominki.

Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu         19.12.2018

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Słowami Świętego Jana Pawła II, 5 grudnia rozpoczęliśmy uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Zgromadzona na sali gimnastycznej społeczność szkolna, przywitała liczne grono gości na czele z Burmistrzem Dawidem Chrobakiem. Na uroczystość przybyli podopieczni Szkolnego Koła Wolontariatu, członkowie Akademii dla Aktywnych, sołtys Filipowic Zygmunt Olchawa, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Tadeusz Martyka, Ewelina Ruman z Biblioteki Publicznej. Po powitaniu gości przez panią Dyrektor, uczniowie klasy V wystąpili w przedstawieniu „Jest taki kwiat” na podstawie opowiadania

ks. Mieczysława  Malińskiego. Następnie wolontariusze zostali nagrodzeni dyplomami i skromnymi upominkami za bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Do grona SKW został przyjęty nowy wolontariusz- Filip, uczeń klasy VIII. Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie akcji Marzycielska Poczta. Uczniowie przez ostatnie dwa tygodnie, pisali listy, wykonywali rysunki do chorych dzieci, których profile znajdują się na stronie www.marzycielskapoczta.pl. Listy zostaną wysłane do dzieci. Mamy nadzieję, że tymi listami i rysunkami sprawimy im radość. Na koniec Pani Dyrektor zaprosiła gości i wolontariuszy na smaczny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.

Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Różaniec w Domu Pogodnej Jesieni                30.10.2018

  Dnia 21 października 2018r. w sobotnie popołudnie wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Krystyną Kołacz, udali się do Domu Pogodnej Jesieni na modlitwę różańcową. Wspólna modlitwa z osobami starszymi zawsze prowadzi do silnych przeżyć i wzruszeń. Dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki upominek.

Opiekun SKW

Kierowco zwolnij pod szkołą!                          23.09.2018

 

Początek września- początek roku szkolnego, wzmożony ruch na drogach dzieci idących do szkoły, jadących na rowerach, rodziców wiozących samochodami swoje dzieci do przedszkola i szkoły. 12 września w godzinach porannych wolontariusze SKW przeprowadzili akcję „Kierowco zwolnij przed szkołą”. Ola i Bartek rozdawali ulotki przypominające o ograniczaniu prędkości w okolicach szkoły. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Rodzice i nauczyciele, na czele z Panią Dyrektor, z uśmiechem i aprobatą reagowali na działania wolontariuszy. Z obserwacji poczynionych w tym dniu, można stwierdzić, że nasi kierowcy są świadomi jak ważna jest ostrożność i czujność w pobliżu szkoły. Dziękujemy.

Opiekun SKW

Wolontariusze na hospicjum dla dzieci           16.04.2018

  11 lutego bieżącego roku  z inicjatywy p. Justyny Iwaniec uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz fundacji  Małopolskie Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze wraz z opiekunem – p. dyr. Ireną Kusion zbierali do puszek pieniądze po niedzielnych mszach świętych przy kościele parafialnym w Filipowicach oraz przy kaplicy w Rudzie Kameralnej. W sumie zebrano aż 998,84zł. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców. 

uczennica kl VII Joanna Drożdż

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu      05.04.2018

  Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

Wolontariusz to ochotnik pracujący na zasadzie wolontariatu.

Wolontariusze swoją pracę opierają na pomocy potrzebującym osobom. Wolontariuszem może zostać każdy uczeń klas IV-VII, który jest chętny do bezinteresownej  pomocy drugiemu człowiekowi.

Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole od początku tego roku szkolnego. Podjęliśmy współpracę z Domem Pogodnej Jesieni w Zakliczynie. Odwiedzamy pensjonariuszy przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, składając życzenia i uczestnicząc we wspólnej modlitwie. Na spotkaniach z Akademią dla Aktywnych wykonujemy wspólnie różne prace i upominki dla naszych podopiecznych. Pamiętamy także o osobach starszych z Filipowic i Rudy Kameralnej, udając się do nich w odwiedziny.

Od kilku lat uczestniczymy w różnych akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Współpracujemy z Towarzystwem Nasz Dom zbierając „Górę Grosza” dla dzieci, które wychowują się poza domem rodzinnym. Zbieramy zakrętki dla Basi, baterie i makulaturę. Mamy nadzieję, że grono chętnych do pomocy drugiemu człowiekowi, będzie się z roku na rok powiększało.

mgr Krystyna Kołacz

Droga Krzyżowa w DPJ w Zakliczynie                         05.04.2018

      W dniu 24 marca 2018r. uczniowie klas IV-VII, w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu, uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie. To wydarzenie ubogaciło wszystkich obecnych. Ważnym elementem spotkania były życzenia oraz upominki świąteczne, wykonane przez wolontariuszy i Akademię dla Aktywnych. Nad uczniami opiekę sprawowały: pani Krystyna Kołacz-opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu oraz pani Lucyna Migda wychowawczyni klasy VII.

Dziękuję wszystkim za obecność i możliwość wspólnej modlitwy.

mgr Renata Pawłowska

Akcja „Góra Grosza” zakończona                           30.01.2018

 

W tym roku, podsumowując akcję „Góra Grosza”, możemy pochwalić się kwotą 235,77zł. Może nie jest to rekord, ale najważniejsze jest to, że w naszej szkole nikt nie pozostaje obojętny i każdy na miarę swoich możliwości włącza się w zbiórkę pieniędzy. Pomagamy tym dzieciom, które z różnych powodów nie wychowują się w domach rodzinnych. Dziękujemy wszystkim uczniom od przedszkola do klasy VII za udział w akcji oraz wychowawcom za koordynowanie zbiórek w klasach.

Szkolne Koło Wolontariatu op. mgr K Kołacz

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu                           20.12.2017

     „Człowiek jest wielki nie przez to, 

co ma, nie przez to, kim jest, 

lecz przez to, czym dzieli się z innymi" 

/Jan Paweł II/

      Słowa Świętego Jana Pawła II to motto Szkolnego Koła Wolontariatu. Dnia 8 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klasy IV przygotowali scenkę, mówiącą o tym, że czynienie dobra to prosta sprawa. Każdy z nas to robi na co dzień, nie nazywając tego wolontariatem. Potwierdzeniem były dobre uczynki, którymi pochwalili się uczniowie klas I-III. Starsi uczniowie napisali listy, życzenia, wiersze do osób starszych i samotnych.

     Na początku roku szkolnego został ogłoszony konkurs na logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Spośród dostarczonych prac wybrano jedną, której współautorkami były uczennice klasy IV: Gabrysia Kijowska i Gabrysia Sobecka. Dziewczynki otrzymały drobne upominki. Następnie Pani Dyrektor wręczyła legitymacje członkom SKW. 

     Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą działalność. Zapraszamy do udziału w akcjach: Góra Grosza, zbiórka zakrętek dla Basi, zbiórka makulatury, płyt CD i DVD, klocków lego oraz baterii.

Szkolne Koło Wolontariatu

„Jak obyczaj każe stary ...”                                   12.12.2017

     „ Jak obyczaj każe stary, wedle Ojców naszych wiary, w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim pensjonariuszom: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i marzeń spełnienia.”

Dnia 9 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Krystyny Kołacz  odwiedzili Dom Pogodnej Jesieni, aby złożyć pensjonariuszom życzenia oraz przekazać wykonane własnoręcznie świąteczne stroiki. Uczennica klasy VII odczytała list, napisany 
z okazji obchodzonego w szkole Dnia Wolontariatu, a skierowany do osób starszych. Nasza wizyta wzruszyła wszystkich obecnych i wprowadziła w nastrój świątecznego oczekiwania.

Wszystkim zaangażowanym dziękuję za poświęcenie swojego czasu i obec


Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery