Szkolne Koło Wolontariatu

 

Absolwentka naszej szkoły - Karolina prosi o pomoc!!!!!  18.01.2020


Absolwentka naszej szkoły- Karolina prosi o pomoc!!!!! Karolina Kubala (z domu Lasota) to absolwentka naszej szkoły. Jest mamą cudownego Marcelka, który potrzebuje naszej pomocy. Ten maleńki chłopczyk urodził się jako skrajny wcześniak, w 25 tygodniu ciąży z wagą 900 gram.

W tak krótkim życiu przeszedł bardzo wiele: wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę płucną, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. Często miał przetaczaną krew. Ma ciężką retinopatię i musi być poddany leczeniu. W trakcie leczenia oczu złapał infekcję, pogorszyły się parametry wątroby. Pomimo przeprowadzonej operacji, rozwinęła się marskość wątroby. Teraz wymaga stałego leczenia i opieki specjalistów, a w przyszłości być może będzie potrzebny przeszczep wątroby. Marcelek choruje też na padaczkę. Rodzice piszą tak” Marcelek jest naszym największym skarbem, na którego czekaliśmy aż 8 lat. Od początku udowadniał, że jest małym wojownikiem i ma wolę życia. Z dnia na dzień robi coraz większe postępy dzięki intensywnej rehabilitacji, która jest jednak kosztowna. Wymaga również częstych wizyt w CZD w Warszawie oraz konsultacji u wielu specjalistów w tym u okulisty, neurologa, gastrologa. Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą nas wesprzeć o pomoc”. My przyłączamy się do prośby rodziców Marcelka.

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy przekazać Marcelkowi 1% podatku. Wystarczy mieć te dane: nr KRS: 0000 124 837 i cel szczegółowy: Kubala Marcel. Marcelkowi można także pomóc wpłacając dowolną kwotę tytułem: „Darowizna na rzecz Marcela Kubali” na numer konta Stowarzyszenia LIVER: 94 1750 0012 0000 0000 2068 7444
Nasza szkoła zaprasza wszystkich chętnych na występ charytatywny do remizy OSP w Filipowicach dnia 16 lutego 2020r./niedziela/ o godz. 15.00 Uczniowie przedstawią część artystyczną, a później przy kawie i pysznych ciastach będzie wspólne biesiadowanie. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Marcelka Kubali.

Szkolne Koło Wolontariatu - mgr Krystyna Kołacz

Wesołych Świąt                                             06.01.2020

Przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze udali się do osób starszych z Filipowic i Rudy Kameralnej, aby złożyć im świąteczne życzenia i obdarować upominkami. Spotkaniom tym zawsze towarzyszy radość i wzruszenie.
mgr Krystyna Kołacz 

 

Wylosuj Anioła                                           06.01.2020

Akcja „Wylosuj Anioła” polega na pisaniu kartek z życzeniami do chorych dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Nasza szkoła włączyła się w tą akcję. Uczniowie wykonywali ozdobne kartki i pisali życzenia. Mamy nadzieję, że ten prosty gest sprawi radość chorym i doda im „skrzydeł” do walki z chorobą. Wolontariusze wspólnie z Akademią dla Aktywnych wykonywali makaronowe i kartonowe aniołki, które następnie rozprowadzali wśród uczniów i rodziców. Zgromadzone środki trafią do fundacji „Gdy  liczy się czas” w Lublinie, która prowadzi akcję „Wylosuj Anioła”. Gdyby ktoś chciał sprawić radość chorym dzieciom wysyłając kartkę z życzeniami, to może to uczynić w każdej chwili, ponieważ akcja jest bezterminowa. Link do strony fundacji: http://gdyliczysieczas.pl/wylosuj-aniola/
mgr Krystyna Kołacz

Za serce i bezinteresowną pomoc... Dzień Wolontariusza            06.01.2020

Od kilku lat w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Chcemy w ten sposób podziękować wolontariuszom za bezinteresowną pomoc i serce, którym dzielą się z drugim człowiekiem. Z tej okazji 12 grudnia odbyła się uroczystość z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości, na czele z Panem Burmistrzem Dawidem Chrobakiem i sołtysem Filipowic a zarazem radnym Rady Miejskiej w Zakiczynie Zygmuntem Olchawą oraz podopiecznych Szkolnego Koła Wolontariatu. Z rozbawieniem obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Smerfy”, przygotowane przez panią Urszulę Mróz, w wykonaniu naszych uczniów. Wśród zaproszonych gości był pan Zdzisław Górnikiewicz. Były dyrektor przekazał piękną płaskorzeźbę z wizerunkiem patrona szkoły- Św. Jana Pawła II, wykonaną przez artystę rzeźbiarza M. Pażucha. W szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu zostało przyjętych 12 uczniów, którzy z rąk pani Dyrektor otrzymali legitymacje i wizytówki. Cieszymy się, że jest tak dużo uczniów chętnych do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.  Wszyscy wolontariusze zostali obdarowani upominkami, długo wyczekiwanymi podkoszulkami z logo wolontariatu. Dziękujemy pani Izabeli Łąckiej za poczynione starania, aby to marzenie mogło się spełnić.

Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście i podopieczni zostali obdarowani upominkami wykonanymi własnoręcznie. Zwieńczeniem tego wyjątkowego spotkania był wspólny poczęstunek za który bardzo dziękujemy naszym wspaniałym paniom z kuchni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia.

mgr Krystyna Kołacz

Pamiętamy o zmarłych                                  05.11.2019

              Uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych spoczywających na miejscowym cmentarzu. W piątek przed dniem  Wszystkich Świętych wolontariusze, wraz z opiekunem, udali się na cmentarz. Uporządkowali groby, którymi opiekują się każdego roku. Zauważyli, że są inne zaniedbane, opuszczone groby i postanowili je również wysprzątać. Na koniec zapalili na nich znicze.
 Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Z modlitwą różańcową w Domu Pogodnej Jesieni   05.11.2019

   W słoneczne sobotnie popołudnie 26 października wolontariusze ze SKW odwiedzili Dom Pogodnej Jesieni, aby wspólnie z pensjonariuszami odmówić różaniec. W miłej i serdecznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko.  Każda wizyta w tym wyjątkowym miejscu jest dla wolontariuszy mocnym przeżyciem. Dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.
mgr Krystyna Kołacz

Z życzeniami...                                            21.04.2019

      Wolontariusze jak co roku, udali się przed Świętami Wielkanocnymi do swoich podopiecznych z Filipowic i Rudy Kameralnej z upominkami i życzeniami świątecznymi. Upominki zostały wykonane przez wolontariuszy i członków Akademii dla Aktywnych na wspólnym spotkaniu. Dziękujemy za pomoc i wspólnie spędzony czas.

Opiekun SKW Krystyna Kołacz

Droga Krzyżowa w DPJ                                   31.03.2019

    W minioną  sobotę młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z opiekunem, odwiedziła podopiecznych Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie. Jak zawsze tym spotkaniom towarzyszy wiele emocji i wzruszeń. Odmówiliśmy Drogę Krzyżową wspólnie modląc się i śpiewając pieśni wielkopostne. Złożyliśmy podopiecznym i pracownikom świąteczne życzenia. Przekazaliśmy wszystkim zebranym drobne upominki. Czy byliśmy mile widziani? Co do tego nie mamy wątpliwości. Uśmiech na twarzach starszych osób i żart wypływający z ich ust, mówią wszystko.  Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania, słodkie upominki oraz zaproszenie na kolejne odwiedziny. Oczywiście skorzystamy.

mgr Krystyna Kołacz

Dziękujemy!!! Akcja „Serce za serce dla Szczepana Martyki” zakończona                                    11.03.2019

      „Cierpienie, choroba i mroczne momenty ludzkiego życia,[…] zyskują głęboki wymiar i wręcz stają się źródłem nadziei. Człowiek nigdy nie staje sam wobec tajemnicy cierpienia: staje z Chrystusem, który nadaje sens całemu życiu — chwilom radości i pokoju, ale także chwilom cierpienia i utrapienia”.

/ Święty Jan Paweł II/ 

Przez ostatnie tygodnie nasze społeczeństwo, zarówno szkolne, jak i lokalne zaangażowane było w zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację 21-letniego Szczepana Martyki z Woli Stróskiej. Ten młody człowiek przeszedł niedawno ciężką operację usunięcia tętniaka, który zagnieździł się w jego głowie. Teraz wymaga kosztownego i długiego leczenia. 14 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz walentynkowy, z którego dochód w wysokości 2430,36 zł przeznaczyliśmy dla Szczepana. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu: Akademii dla Aktywnych, Radzie Rodziców, rodzicom, wolontariuszom. W niedzielę 24 lutego zbieraliśmy ofiary do puszek przed kościołem w Filipowicach i kaplicą w Rudzie Kameralnej. Hojność ofiarodawców pozwoliła zebrać kwotę 3022,30zł.

Szczepanowi życzymy powrotu do zdrowia, a jego rodzinie dużo sił i optymizmu oraz wytrwałości w walce o zdrowie Szczepana.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu mgr Krystyna Kołacz

Akcja „Góra Grosza „ zakończona               22.02.2019

  Zakończyliśmy akcję ”Góra Grosza” z kwotą 348, 42 zł. Jest to wspaniały rezultat. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka i z zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci przebywających poza domem rodzinnym. Dziękujemy. Do następnego roku.

Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

"Serce za serce" dla Szczepana Martyki

W najbliższy czwartek –Walentynki. W naszej szkole w tym dniu odbędzie się akcja zbiórki pieniędzy dla 21-letniego Szczepana Martyki. Nie bądźmy obojętni, włączmy się w akcję „Serce za serce”. Każdy może zakupić serduszka–słodkie, papierowe, które będziemy rozprowadzali, pomagając zebrać 200 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację Szczepana.

Szczepan Martyka to młody 21-letni piłkarz Klubu Orzeł Stróże i strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Stróskiej. Z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem pomagał innym, działał w Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. 9 września 2018 roku 20-letni Szczepan przeszedł długą i bardzo skomplikowaną operację spowodowaną pęknięciem krwiaka znajdującego się w jego głowie.

Środki można także przekazywać inaczej:

1.                  za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/xjzhc2

(obok znajduje się kod QR, który można zeskanować i przejść do strony, gdzie jest zbiórka pieniędzy)

2.     przekazując 1% podatku dochodowego na jego leczenie i rehabilitację. Rozlicz się z Sercem.

Numer KRS: 0000 089 541
TYTUŁEM: MARTYKA SZCZEPAN – LECZENIE
 

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu z życzeniami       21.12.2018

Wolontariusze w liczniejszym już gronie, spotkali się w czwartkowe popołudnie, aby przygotować ozdoby choinkowe i kartki świąteczne dla swoich podopiecznych. Ich zaangażowanie było ogromne, czego efektem są piękne ozdoby. W minioną sobotę wolontariusze udali się do domów osób starszych z Filipowic i Rudy Kameralnej, aby złożyć im życzenia świąteczne i wręczyć przygotowane upominki.

Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu         19.12.2018

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Słowami Świętego Jana Pawła II, 5 grudnia rozpoczęliśmy uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Zgromadzona na sali gimnastycznej społeczność szkolna, przywitała liczne grono gości na czele z Burmistrzem Dawidem Chrobakiem. Na uroczystość przybyli podopieczni Szkolnego Koła Wolontariatu, członkowie Akademii dla Aktywnych, sołtys Filipowic Zygmunt Olchawa, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Tadeusz Martyka, Ewelina Ruman z Biblioteki Publicznej. Po powitaniu gości przez panią Dyrektor, uczniowie klasy V wystąpili w przedstawieniu „Jest taki kwiat” na podstawie opowiadania

ks. Mieczysława  Malińskiego. Następnie wolontariusze zostali nagrodzeni dyplomami i skromnymi upominkami za bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Do grona SKW został przyjęty nowy wolontariusz- Filip, uczeń klasy VIII. Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie akcji Marzycielska Poczta. Uczniowie przez ostatnie dwa tygodnie, pisali listy, wykonywali rysunki do chorych dzieci, których profile znajdują się na stronie www.marzycielskapoczta.pl. Listy zostaną wysłane do dzieci. Mamy nadzieję, że tymi listami i rysunkami sprawimy im radość. Na koniec Pani Dyrektor zaprosiła gości i wolontariuszy na smaczny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.

Opiekun SKW mgr Krystyna Kołacz

Nasza Szkoła


Stawiamy na rozwój!


Projekty i przedsi..


Obszary działania


Przedszkole


Pracownicy ZSPiP


Dla rodziców


Dla uczniów


Organizacja pracy


Zakończone projekty


Dane szkoły


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery